העגלה ריקה

מה עושים עם ריח מהמזגן?

קיץ, חום, לחות. כמעט בלתי נסבל לשהות בחוץ, כשנמצאים בבית או בעבודה – ברור כי המזגן פועל כמעט ללא הפסקה… אבל מה עושים כאשר פתאום שמים לב לריח רע שיוצא מהמזגן? הסיטואציה בוודאי מוכרת לרבים מאיתנו.

מזגן המפיץ ריח רע אינו דבר נדיר כל כך. עם זאת, אין צורך להיבהל, מדובר בסיטואציה אשר בדרך כלל ניתנת לפתרון בקלות, בעזרת טכנאי מזגנים או אפילו על ידי כמה פעולות פשוטות שניתן לבצע לבד.

מזגן מפיץ ריח רע

מהן הסיבות אשר עלולות לגרום לריח רע מהמזגן?

מזגן הוא מכשיר חשמלי הפועל לאורך שעות ארוכות בחודשי הקיץ החמים. באופן טבעי וככל מכשיר חשמלי אחר, גם מזגן זקוק לתחזוקה שוטפת ולבדיקה, בפרט אם ישנן תקלות כגון ריח רע היוצא ממנו. במידה ואתם נמצאים בבית, בעבודה או במשרד, וחשים פתאום בריח רע היוצא מהמזגן, כדאי לברר עם טכנאי מזגנים או מתקין מזגנים מהו מקור הריח – וכך לדעת כיצד אפשר לטפל בבעיה.

סיבות אפשריות להופעת ריח רע מהמזגן:

  1. הצטברות עובש – מנגנון הפעולה של מזגן כולל בין היתר רדיאטור, אשר לעתים קרובות עלולה להצטבר בו לחות. כתוצאה מכך, מטפטפים מים באיטיות אל מגש ניקוז הנמצא בחלקו התחתון של המזגן – והצטברות המים מובילה לעובש. העובש מפיץ ריח רע, אשר מתפשט בחלל החדר כל עוד המזגן פועל (ולעתים גם לאחר שאנו מכבים אותו).
  2. פילטרים שלא התייבשו כראוי – לעתים קרובות אנו מנקים את הפילטרים של המזגן על ידי שטיפה במים. במידה והפילטרים עדיין אינם יבשים לגמרי, אך בכל זאת מכניסים אותם בחזרה לתוך המזגן – הלחות מצטברת ועלולה ליצור גם היא עובש ורטיבות, אשר מובילים לריח רע.
  3. מערכת ניקוז לא תקינה – חלק משמעותי ממנגנון הפעולה של מזגן הוא מערכת הניקוז. אם מתקין מזגנים ביצע את פעולת התקנת המזגן בצורה לא נכונה, או שחלקים מסוימים אינם "יושבים" כמו שצריך בתוך המערכת – הניקוז בתוך המזגן הופך ללא יעיל, מים עומדים עלולים להצטבר – והדרך ללחות, רטיבות וריח רע קצרה מאוד.

האם ריח רע מופיע רק במזגנים ישנים?

למרבה הצער, התשובה היא לא. מזגן חדש ממש אשר הותקן לאחרונה על ידי טכנאי מזגנים, יעבוד ככל הנראה בצורה תקינה ולא יגרום להפצת ריח רע בחלל החדר. עם זאת, גם מזגן כזה – אשר פועל לאורך שעות ארוכות ובצורה אינטנסיבית – עלול להתחיל להפיץ ריח רע לאחר פרק זמן של כשנתיים מהרכישה. חשוב לא להיבהל ולזכור – ריח רע אשר יוצא מהמזגן אין משמעו בהכרח קניית מזגן חדש!

טכנאי מזגנים מחזיר פילטרים למזגן

אז מה בעצם אפשר לעשות אם יוצא ריח רע מהמזגן?

קודם כל חשוב לזכור, שלעתים קרובות ניתן לפתור את הבעיה בעזרת טכנאי מזגנים אשר יגיע, יבחן את הסיטואציה ויידע אילו פעולות כדאי לעשות. בנוסף, ישנם כמה דברים ששווה לבדוק ואשר עשויים לפתור את הבעיה גם מבלי להיעזר באיש מקצוע:

  1. הוציאו את הפילטרים ובדקו אותם – כאמור, יש לבדוק שהפילטרים אשר נמצאים בתוך המזגן יבשים לחלוטין. ברוב המזגנים ניתן להוציא אותם בקלות; במידה ואינכם בטוחים – מומלץ להשאיר אותם בחלל פתוח ומאוורר למשך מספר שעות, על מנת לוודא ייבוש מוחלט. ישנם כיום חומרים ייעודיים אשר ניתנים לריסוס ישירות על הפילטרים, ואשר עשויים למנוע תקלות אפשריות בתחום זה.
  2. השתמשו במזגן בצורה חכמה – קיימים כיום סוגי מזגנים רבים אשר ניתן לתפעל בצורה מושכלת ויעילה יותר. מזגן חכם הוא מזגן אשר ניתן למשל לשליטה מרחוק והפעלה על ידי אפליקציה. באופן זה, ניתן לתכנן את שעות הפעילות של המזגן כך שהוא יעבוד רק כשאנו נמצאים בבית, או יידלק מעט זמן לפני הגעתנו. הדבר מומלץ על מנת לתת למזגן זמן "לנוח" ולאפשר למערכות שבו לעבוד כמו שצריך כאשר הוא בשימוש. ניתן להתייעץ עם טכנאי מזגנים לגבי אופן השימוש הנכון וסוג המזגן הרלוונטי.
  3. היעזרו באיש מקצוע – בסופו של דבר, ועל אף העובדה שלעתים ניתן לתקן את התקלה בעצמנו – ריח רע מהמזגן הוא דבר ששווה התייחסות מקצועית. מתקין מזגנים מקצועי יידע לבדוק את המזגן שלכם לעומק, לאתר בדיוק מהי התקלה אשר גורמת לריח רע לצאת מהמזגן – וכמובן לפתור אותה. טכנאי מזגנים ינקה היטב את חלקי המזגן השונים ויוסיף חומרים אשר ימנעו הצטברות חיידקים, עובש ולחות. כל עוד גיל המזגן שלכם הוא מתחת ל-10 שנים, סביר להניח שניקוי מסוג זה יהיה יעיל ומשתלם.
מעבר לקטלוג המוצרים ולרכישה >>

מדריכים נוספים שיעניינו אתכם:

arrow left slider arrow right slider
✖

שירות לקוחות

✖

ייעוץ בבחירת מזגן

יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג