העגלה ריקה

מזגן 3.5 כוח סוס – המדריך לבחירתו

כאשר בוחרים מזגן חשוב להתאים את תפוקתו לחלל. תפוקה נמוכה מדי של מזגן תגרום לבזבוז אנרגיה ולמיזוג לא יעיל בעוד שתפוקה גבוהה מדי תגרום אף היא לבזבוז אנרגיה ולשינויים תכופים בטמפרטורת החדר שיובילו לבלאי מהיר של המזגן.

הכנו לכם מדריך עם טיפים להתאמה אופטימלית של מזגן 3.5 כוח סוס לחלל הרצוי.

מזגן 3.5 כוח סוס – האם הוא מתאים לחלל?

חישוב של תפוקת המזגן מתבצע לפי שיטה מתקדמת ומדויקת של יחידה תרמית בריטיתBTU (British Thermal Unit) המחליפה את השיטה המיושנת של כוח סוס.

תפוקה של BTU 650 נדרשת עבור כל 1 מ"ר בחלל ולכן החישוב הוא:

מזגן 1 כוח סוס שווה ערך לכ- 9,000  BTU/Hוהוא מתאים למיזוג חלל בגודל של עד 12-13מ"ר

מזגן 2 כוח סוס שווה ערך לכ- 18,000  BTU/Hוהוא מתאים למיזוג חלל בגודל של כ-20-30 מ"ר.

מזגן 3 כוח סוס שווה ערך לכ- 27,000  BTU/Hוהוא מתאים למיזוג חלל בגודל של כ-40-50 מ"ר.

מזגן 3.5 כוח סוס שווה ערך לכ- 31,500  BTU/Hוהוא מתאים למיזוג חלל בגודל של כ-60-50 מ"ר.

חישוב תפוקת מזגן 3.5 כ"ס לפי מספר הנפשות

צרכי המיזוג של משרד הומה אדם שונים מאלו של חדר עבודה בבית, המשמש אדם בודד או סלון המשמש משפחה בת מספר נפשות. חישוב נפח החלל נערך לפי: אורך כפול רוחב כפול גובה החדר. תפוקת קירור לאדם היא 500 BTU/H ויש להפחית מחישוב נפח החלל הכללי את תפוקת הקירור לכל אדם בחלל. באופן זה נוכל להתאים בצורה אופטימלית את תפוקת הקירור של המזגן כך שתתאים למספר האנשים בחדר.

תמונת מזגן עילי

כיצד מתאימים מזגן 3.5 כוח סוס לחדר?

תפוקתו של מזגן 3.5 כוח סוס היא כ-31 וחצי אלף BTU/H. ישנם שיקולים שונים בהתאמת תפוקת מזגן לחלל ובהם: נפח החלל, מיקום הבית מבחינה גאוגרפית (למשל במישור החוף או בהרים), קומה הדירה (קומה עליונה חמה יותר מקומה נמוכה), כיווני האוויר של הבית (בית עם כיווני אוויר דרום-מזרח חם יותר מבית עם כיווני אוויר צפון-מערב), ריהוט ומכשירי חשמל פולטי חום בחלל, מספר הנפשות בחלל, רמת הבידוד של הבית, גודל ומספר החלונות ועוד.

חשוב לפנות לטכנאי מזגנים מיומן ומנוסה להתאמת פתרון המיזוג הטוב ביותר על סמך הפרמטרים השונים. באופן זה תיהנו ממיזוג יעיל וחסכוני והמזגן יישמר למשך שנים רבות.

היתרונות של מזגן 3.5 כוח סוס

מזגן 3.5 כוח סוס מתאים לקירור וחימום של חללים גדולים כמו הסלון או חלל משרדים. התאמה מדויקת של תפוקתו תוביל לחיסכון באנרגיה ולמיזוג נעים וקבוע.

ניתן לבחור מזגן 3.5 כוח סוס בטכנולוגיית אינוורטר, המתאים את עצמו לטמפרטורת הסביבה עם ויסות קבוע של תדר העבודה. מזגן זה מתאפיין בפעולה רציפה, שקטה וחסכונית עם צריכת חשמל הנמוכה בכ-30-40% מזו של מזגן רגיל.

היבט חשוב נוסף בבחירת המזגן הוא הדירוג האנרגטי שלו כאשר הדירוג החסכוני והגבוה ביותר הוא A והדירוג הנמוך ביותר הוא G. ככל שהדירוג האנרגטי גבוה יותר, כך תוכלו לחסוך בהוצאות החשמל.

לסיכום:

מזגן 3.5 כוח סוס נועד למיזוג חללים גדולים כמו הסלון או חלל משרדים. כדי להתאימו בצורה אופטימלית לחלל, חשוב לבדוק את הפרמטרים השונים המשפיעים על יעילות תפוקתו כדי לאפשר מיזוג נעים ויעיל ללא בזבוז אנרגיה. ייעוץ מקצועי של טכנאי מזגנים מיומן יאפשר לכם להתאים את המזגן לחלל בצורה מושלמת.

 

מעבר לקטלוג המוצרים ולרכישה >>

מדריכים נוספים שיעניינו אתכם:

arrow left slider arrow right slider
✖

שירות לקוחות

✖

ייעוץ בבחירת מזגן

יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג