העגלה ריקה

התקנת מזגן בממ"ד

התקנת מזגן במרחב המוגן מאפשרת שהייה נעימה ומאווררת בזמן חירום ובימי שגרה בהם הוא משמש כחדר שינה, עבודה או חדר משחקים. כדי לשמור על תקינות הממ"ד שנועד להגן עלינו בפני תרחישים שונים כמו: טילים, התקפה כימית או ביולוגית, יש להקפיד על התקנה מקצועית של המזגן על ידי מתקין מוסמך ומנוסה הפועל בהתאם לתקן והנחיות פיקוד העורף.

איזה סוג של מזגן ניתן להתקין בממ"ד? מה הן ההנחיות לשמירה על בטיחות הממ"ד? כל המידע במדריך הבא.

הנחיות עבור התקנת מזגן בממ"ד

ניתן להתקין מזגן בממ"ד כל עוד ההתקנה מתבצעת בהתאם להנחיות הבאות של פיקוד העורף:

  • יש להתקין את ההכנה למיזוג עפ"י תקן ישראלי 994
  • ניתן לבצע התקנת מזן לממ"ד בנפח של עד 36 מ"ק
  • ניתן לבצע התקנת מזגן בממ"ד רק על הקיר הפנימי שלו
  • כדי למנוע פגיעה ביכולת האיטום של הממ"ד יש להימנע מקדיחת חור בקיר החיצוני
  • יש לאטום כל קידוח בקיר הפנימי באמצעות חומר ייעודי
  • חובה להתקין ברז לנטרול מערכת הניקוז בזמן חירום
  • יש לבודד את הצנרת בקירות הממ"ד
  • יש לאטום את מעבר הצנרת המתחברת למזגן עם חומרי אטימה ייעודיים בעלי אישור תקף מפיקוד העורף
  • במהלך התקנת מזגן בממ"ד יש להשאיר רווח של 40 ס"מ לפחות מהקיר ושל 35 ס"מ לפחות מהתקרה

תמונת מזגן

אילו סוגי מזגנים מותר להתקין בממ"ד?

מזגן מיני מרכזי – בממ"דים שנבנו בשנת 2002 ניתן להתחבר למיזוג המרכזי באמצעות צינור שקוטרו 8" אותו ניתן להתקין בקיר הפנימי של הממ"ד. חשוב לדעת שממ"ד עם חיבור למזגן מיני מרכזי מוגן בפני טילים אך לא בפני התקפה כימית, משום שאוויר חיצוני נכנס לממ"ד דרך תעלת המיזוג.

מזגן עילי – לקירור וחימום הממ"ד מומלץ להתקין מזגן עילי עם תפוקת קירור של 1 עד 1.5 כוח סוס. מומלץ להתקין בממ"ד מזגן עילי המאפשר שהייה בטוחה בזמן התקפה כימית, משום שהוא מקרר ומחמם את האוויר בתוך הממ"ד ללא חדירה של אוויר חיצוני. יתרונות נוספים של מזגן עילי לעומת מזגן מיני מרכזי הם: החיסכון בעלויות החשמל בזכות המיזוג הממוקד והאפשרות להפעילו מתוך הממ"ד.

הצורך בהתקן מיזוג לממ"ד

בדירות חדשות קיים התקן מזגן לממ"ד למקרה של התקפה כימית. במידה ואין בביתכם הכנה למזגן, התקנת מזגן בממ"ד כוללת תוספת של התקן ייעודי המאושר על ידי פיקוד העורף. ההתקן כולל תשתית מוכנה להתקנת המזגן ובה: צנרת מזגן, צנרת ניקוז וחשמל. חשוב לדעת שללא ההתקן, הממ"ד יהיה מוגן מהתקפת טילים בלבד.

עלות התקנת מזגן בממ"ד

מומלץ לבצע סקר שוק ולהשוות עלויות של התקנת מזגן בממ"ד ומה הן כוללות מבחינת: סוג המזגן, מורכבות ההתקנה, איכות החלקים ומשך האחריות על ההתקנה. במקרים בהם אין בממ"ד הכנה למזגן, מחיר ההתקנה יקר יותר, משום שמתווספת אליו עלות ההתקן הייעודי.

מכיוון שמדובר בבטיחות שלכם, חשוב שההתקנה תתבצע על ידי מתקין מקצועי ומנוסה שעובד עם חומרים וציוד איכותיים ועמידים העומדים בתקנים של פיקוד העורף. התקנת מזגן בממ"ד שמתבצעת באופן לא מקצועי עלולה להוביל לפגיעה בתקינות הממ"ד, לתקלות, קצרים ואף לשריפה

התקנת מזגן עילי של תדיראן בממ"ד

בכל חדר בבית ובמיוחד בממ"ד, חשוב לבחור במזגן עילי מתקדם ואיכותי שיישמר לאורך זמן וללא תקלות. המזגנים העיליים של תדיראן בעלי הפעולה השקטה, מצוידים בטכנולוגיה מתקדמת ומגוון פונקציות כמו מערכת השבחת אוויר ושליטה מרחוק באמצעות הטלפון החכם. המוצרים כוללים אחריות מלאה ושירותי תחזוקה זמינים ומקצועיים.

למעבר לקטלוג המוצרים ולרכישה >>

מדריכים נוספים שיעניינו אתכם:

arrow left slider arrow right slider
✖
ייעוץ בבחירת מזגן
יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג