העגלה ריקה

טכנולוגיית VRF

TADIRAN VRF

TOSHIBA VRF

טכנולוגיית VRF היא מהפכה בטכנולוגיית המיזוג. לראשונה, יחידה חיצונית אחת מספקת אנרגיה למספר יחידות פנימיות מסוגים וגדלים שונים. טכנולוגיה חדישה זו, פותחת אפשרויות למיזוג מגוון בחללים ומאפשרת התאמה מוחלטת, לרצונות ולצרכים הספציפיים שלכם. היתרון המשמעותי ביותר, הוא ש-VRF מאפשרת להתאים לכל חלל את המיזוג הרצוי באופן אופטימאלי, במקום להתלבט באיזה סוג מזגן או שילוב מזגנים לבחור.

 

עצמאות בשליטה האקלימית

טכנולוגיית VRF (או Variable Refrigerant Flow) המהפכנית מאפשרת לכם עצמאות מוחלטת בשליטה האקלימית בין החדרים. בזכותה ניתן לקבוע בכל חדר את הטמפרטורה המדויקת מבלי להשפיע על שאר החדרים. VRF היא טכנולוגיה המבוססת על זרימת קור משתנה והיא נמצאת בשימוש במערכות גדולות, מבוססות אינוורטר. אינוורטר היא שיטה שבה מדחס המזגן עובד קבוע ורק משנה את עוצמתו לפי הצורך. זאת, בשונה ממזגנים רגילים, בהם המדחס מופעל ומכובה פעמים רבות ועובד רק בעוצמה אחת. כתוצאה מהבדל זה, טכנולוגיית אינוורטר מאפשרת לחסוך בחשמל ולצמצם בשחיקת המזגן ובתקלות שנגרמות עקב כך. 

 

חימום וקירור באותו הזמן

רוצים לחמם? אולי לקרר? מה קורה, כאשר אתם זקוקים לטמפרטורות שונות מאוד, בחדרים שונים? מסתבר, שלא חייבים לרכוש מזגנים נפרדים לכל חדר בכדי להשיג זאת. טכנולוגיית heat recovery הייחודית ל-VRF, מאפשרת לכם לקרר ולחמם שני חללים שונים במקביל. כך למשל, ניתן לבחור טמפרטורה מותאמת בחדר תינוק או במרתף יינות, בעוד ששאר אזורי הבית ימוזגו בטמפרטורה אחרת. ישנם מצבים, שבהם הפרשי טמפרטורות כאלה הם משמעותיים מאוד. בחדר מחשבים מקצועי למשל, חיוני ליישם בקרת אקלים מוקפדת, שלא תחרוג מטווח מוגדר של טמפרטורה ולחות. עבור מטרות מסוג זה, המיזוג הוא הרבה יותר מפתרון לשם נוחות. הוא כבר לא "מותרות", אלא הכרח שמתבטא בהארכת חיי הציוד ובסיוע חיוני לשמירה על תקינותו.

 

בחירת מזגנים מודולרית

לאחר שקניתם מזגן בטכנולוגיית VRF, תוכלו להוסיף ולהחליף את היחידות הפנימיות, בזכות החיבור ליחידת ה-VRF החיצונית. גמישות כזו, חשובה כמובן תמיד בראייה עתידית. כעת ניתן להגדיל את המשפחה ולהוסיף מזגן חדש בלי בעיה, להרחיב את העסק באופנים שונים תוך פתרון קל של אתגרי המיזוג ועוד.

 

השקט שאחרי ההפעלה

עם הכוח הגדול מגיעה אחריות גדולה לשקט במרחב. עם טכנולוגיית ה-VRF תוכלו להפעיל מספר יחידות פנימיות ולספק טמפרטורה בתפוקה משתנה במספר חללים, בפעולה חרישית. הרעש שמפיקה יחידת הפנים חרישי מאוד, בהשוואה למזגנים שאינם בטכנולוגיית VRF. על רקע "זיהום הרעש" שממנו אנו סובלים כל כך בעידן המודרני, שקט זה הוא "מצרך" שאין לזלזל בו. בסביבה עסקית, יש לו חשיבות מבחינת תדמית והליכה לקראת העובדים והלקוחות. בכל סביבה שהיא, הוא תורם לתחושה הטובה ומצמצם נזקים בריאותיים.

 

VRF BOX

ל-VRF BOX של תדיראן ישנם יתרונות רבים על פני המתחרים בקטגוריה:

VRF BOX – יתרונות בשליטה ובקרה

  • ניהול מרכזי ממוחשב – VRF BOX מציעה התחברות מובנית למערכת "בית חכם" בפרוטוקול תקשורת Modbus. מערכות מסוג זה נפוצות כיום יותר ויותר. השילוב שלהן עם מערכת מיזוג משוכללת כזו, יכול להביא עבורכם את ניהול המיזוג לרמה הגבוהה ביותר.
  • בקרה מתקדמת – כאשר המערכת עובדת בתפוקה חלקית, ל-VRF BOX יש יכולת לווסת את התפוקה בצורה אופטימאלית, באמצעות שמירה על לחץ יניקה קבוע.
  • חיבור אלחוטי לשליטה קלה – ל-VRF BOX חיבור WiFi מובנה, אשר מאפשר ללקוח שליטה מכל נקודה במבנה. חיבור אלחוטי זה גם מאפשר לאנשי השירות של החברה להתחבר אל המערכת מרחוק, לשם ניטור במקרה של תקלה.
  • פנל הפעלה – תדיראן מספקת כסטנדרט, פנל הפעלה מרכזי 810 TAC ללא תוספת עלות. פנל ההפעלה מאפשר שליטה על היחידות מנקודה מרכזית אחת והוא גם מאושר על ידי המכון הטכנולוגי להלכה.

 

VRF BOX – אפילו יותר שקט

במזגנים אלה, ישנו רכיב שמכונה אביזר ההתפשטות והוא מופקד על שינוי טמפרטורת נוזל הקירור. במערכות VRF BOX, אביזר ההתפשטות ממוקם בקופסא ייעודית, במקום ביחידה הפנימית כפי שקיים במערכות מיני VRF. כלומר, אביזר ההתפשטות לא נמצא בחלל הממוזג עצמו. מאחר שתהליך ההתפשטות יוצר לא מעט רעש, אנו מצמצמים בצורה כזו את רמת הרעש הכוללת בחלל הממוזג. ביחידות החיצוניות של VRF BOX, ישנם מנועים בעלי שלוש מהירויות. עובדה זו, מאפשרת לווסת את הלחץ באופן אופטימאלי בתנאים משתנים ולעבוד בשקט מרבי. 

 

VRF BOX – יתרונות בתכנון ובהתקנה

  • יותר חיבורים – VRF BOX מאפשר חיבור של עד 8 יחידות פנימיות לקופסא אחת לפי התפוקה המקסימלית של היחידה החיצונית. זאת, בניגוד למתחרים, שאצלם הקופסא מוגבלת לחיבור של עד 5 יחידות פנימיות.
  • מגוון רחב יותר – מגוון יחידות פנימיות רחב יותר, דוגמת יחידות מתועלות עד 48000 BTU/H. 
  • קל יותר להתקנה – שיטת ההתחברות במערכות VRF BOX פשוטה יותר למתקין העממי והיא לא מחייבת התקנה מורכבת יותר (הזרמת חנקן לדוגמא), כמו במערכות ה-VRF.

 

אתגרי המיזוג

לרוב, המזגן נראה מבחוץ כ"קופסא" פשוטה יחסית. קל שלא להיות מודעים, לתחכום הרב שיש במזגני האיכות, כפי שהצגנו עד כאן. למעשה, מדובר במכונות משוכללות למדי, שתחילת דרכן בתכנון הנדסי מורכב ובהמשך הן מיוצרות באופן מוקפד ומתוחכם. כל זאת, הכרחי בכדי לעמוד בשורת אתגרים ארוכה, שקל לשכוח או כלל לא להיות מודעים לה. לדוגמא: בכל חלל שרוצים למזג, הטמפרטורה למעשה שונה בנקודות שונות. מבנה אופייני גם עובר כל הזמן שינויי טמפרטורה טבעיים בהשפעת טמפרטורת הסביבה, אשר עשויה להיות שונה למדי מכיוונים שונים (קיר כלפי השמש, לעומת קיר מוצל למשל). יותר מכך – ישנם מקורות חום נוספים שהופכים את התמונה למורכבת במיוחד, דוגמת החום שנצבר באדמה ונפלט בהדרגה, העברת החום דרך הקירות בצורות שונות וחום שמוקרן כלפי מטה, מגג שטוח או מחלל גג רעפים. 

 

התאמה מרבית, טרחה מינימאלית 

מה אתם מקבלים לבסוף, במיוחד על רקע האתגרים במיזוג שפירטנו? בשורה התחתונה, באמצעות טכנולוגיית VRF וטכנולוגיית VRF BOX, אתם מקבלים שליטה מרבית על המיזוג, בכל חלל מבוקש – פרטי או עסקי. השליטה עד לפרטי הפרטים, בכל חדר בנפרד, מאפשרת לצמצם את העיסוק השוטף בשינוי מצב המיזוג. אתם מגדירים בדיוק את מה שאתם רוצים והמערכת עושה את השאר. משמע – התאמה מרבית לדרישותיכם, לצד טרחה מינימאלית.  

לקטלוג TADIRAN VRF >>

תכנים שיוסיפו לכם עוד שליטה על מיזוג האוויר שלכם:

arrow left slider arrow right slider
✖

שירות לקוחות

✖

ייעוץ בבחירת מזגן

יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג