העגלה ריקה

מזגן 3.5 כוח סוס

מזגן 3.5 כוח סוס נועד לקירור וחימום של מרחבים גדולים בבית או במקום העבודה. כדי ליהנות ממיזוג יעיל וחסכוני, יש לקחת בחשבון מגוון גורמים המשפיעים על תפוקת הקירור והחימום של המזגן.

המדריך שלפניכם יעזור לכם להתאים מזגן 3.5 כוח סוס לחלל בצורה אופטימלית וחסכונית.

מזגן 3.5 כוח סוס – התאמה מרבית של התפוקה

המונח "כוח סוס" לציון יחידת תפוקה של מזגן הוא מיושן ולא תקני. מדידה מדויקת ועדכנית יותר של תפוקת מזגן נערכת ביחידה תרמית בריטית BTU (British Thermal Unit) המציינת את כמות החום והאנרגיה הנדרשות לחימום יחידת מים בודדת. יחידות התפוקה נמדדות לפי שעה – BTU/H כאשר לקירור או חימום של מ"ר אחד נדרשת תפוקה בין 650 – 700  BTU/H.

מזגן 1 כוח סוס מתאים לקירור או חימום של חלל בגודל של עד 12-13מ"ר

מזגן 2 כוח סוס מתאים לקירור או חימום של חלל בגודל של כ-20-30 מ"ר.

מזגן 2.5 כוח סוס מתאים לקירור או חימום של חלל בגודל של כ- 30-35 מ"ר

מזגן 3.5 כוח סוס מתאים לקירור או חימום של חלל בגודל של כ-35-40 מ"ר.

מזגן שתפוקתו נמוכה או גבוהה מדי לחלל לא יקרר או יחמם אותו במידה הרצויה ויוביל לבזבוז של אנרגיה. לעומת זאת, תפוקה מתאימה ומדויקת תוביל למיזוג יעיל ולחיסכון בהוצאות החשמל.

גורמים המשפיעים על תפוקת המזגן

נפח החלל – המחושב לפי אורך x רוחב x גובה החדר. למשל, במרחב בעל תקרה נמוכה עוצמת החימום והקירור הנדרשת נמוכה יותר מאשר מרחב בעל תקרה גבוהה.

התנאים בחלל – גורמים נוספים המשפיעים על תפוקת הקירור והחימום הנדרשת בחדר כוללים את מספר האנשים הנמצאים בו בכל עת, הריהוט ומכשירי חשמל פולטי חום הנמצאים בחדר, מספר החלונות וגודלם, רמת הבידוד של המבנה, קומת הדירה ועוד.

מספר החדרים – במידה והמזגן נועד לכמה חדרים, חשוב להתאים את עוצמת המזגן למספרם ולבדוק אם יש  זרימת אוויר בין החדרים.

כיווני אוויר – בבית עם כיווני אוויר מערביים ודרומיים יש צורך בקירור בעוצמה גבוהה יותר בקיץ ובבית עם כיווני אוויר צפוניים, נדרש חימום בעוצמה גבוהה יותר בחורף.

מיקום גאוגרפי – פתרונות הקירור והחימום משתנים בהתאם לתנאי האקלים באזור הגאוגרפי בו ממוקם הבית (מישורי, הררי, באזור הצפון, דרום וכו').

תמונת אווירה למאמר בנושא מזגנים

בחירה של מזגן 3.5 כוח סוס

מזגן 3.5 כוח סוס מתאים לחללים גדולים בבית או במשרד הדורשים קירור וחימום יעיל, עוצמתי וחסכוני. היבט חשוב בבחירת המזגן הוא הדירוג האנרגטי שלו: הדירוג הגבוה והחסכוני ביותר הוא A והדירוג הנמוך ביותר הוא G. ככל שהדירוג האנרגטי גבוה יותר, הוצאות החשמל מצטמצמות.

ניתן לבחור מזגן 3.5 כוח סוס עילי רגיל או מזגן 3.5 כוח סוס בטכנולוגיית אינוורטר המתקדמת, המתאים עצמו לטמפרטורת הסביבה באמצעות וויסות מהירות פעולת המדחס. למזגן זה יתרונות רבים: הוא נשמר למשך שנים רבות, צריכת החשמל שלו נמוכה ב-30-40 אחוז מזו של מזגן רגיל, פעולתו שקטה והטמפרטורה בחדר נותרת אחידה ונעימה.

לסיכום:

בחירת מזגן 3.5 כוח סוס תלויה במגוון שיקולים ובהם: נפח החלל, מספר הנפשות בחדר, רמת בידוד המבנה, כיווני האוויר של הבית, מיקומו הגיאוגרפי ועוד. כאשר תפוקת המזגן מותאמת בצורה אופטימלית לחלל, יעילות המיזוג גבוהה יותר והוצאות החשמל נמוכות יותר. ניתן לבחור במזגן 3.5 כוח סוס רגיל (מזגן On/Off) או במזגן בטכנולוגיית אינוורטר, המתאים עצמו לטמפרטורת הסביבה.

 

 

מעבר לקטלוג המוצרים ולרכישה >>

מדריכים נוספים שיעניינו אתכם:

arrow left slider arrow right slider
✖
ייעוץ בבחירת מזגן
יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג