העגלה ריקה

מזגן קטן לחדר – הגודל לא קובע

מפוצל או מרכזי? עם או בלי טכנולוגיית אינוורטר? דגם קלאסי או חדש? איך שלא תבחרו אותן, יחידות המיזוג הקטנות והקומפקטיות מספקות פתרון אקלימי נוח, חסכוני ויעיל במקרים רבים.

להבדיל מעולמות אחרים בהם הגודל דווקא כן מקבל משמעות, במקרה של מזגנים זוהי לא תמיד המציאות. למעשה, לעיתים קרובות בחירה של מזגן קטן לחדר תהיה נכונה יותר, כך שהגודל לא בהכרח קובע.

מזגן קטן לחדר – מדוע הוא פופולארי?

נסו לדמיין עולם בו כולנו משתמשים במזגנים גדולים ועוצמתיים. מצד אחד, מבט מהיר אל ימי הקיץ הלוהטים או החורף הגשום יזכיר לנו כמה אנו זקוקים להם – תפוקות הקירור הגבוהות, יחידות המיזוג העוצמתיות בכל חדר, והקירור היעיל והמיידי שמאפשר לנו להמשיך בשגרת החיים הרגילה גם כמזג האוויר בחוץ לא מאפשר זאת.

מצד שני, אם נעצור לרגע ונביט למציאות בעיניים, ניווכח לדעת שלעיתים למזגן קטן לחדר יש יתרונות רבים על פני מזגנים גדולים ועוצמתיים יותר.

נכון, מזגנים קטנים מגיעים בדרך כלל עם תפוקות קירור מוגבלות. לכן, אגב, נהוג לסווג אותם כמזגנים עם הספק נמוך מ- 1 כ"ס. במרבית המקרים, אכן קיים קשר ישיר בין גודל המזגן ותפוקות הקירור שלו (או ההספק). עם זאת, הגודל לא תמיד קובע, ובמקרים רבים דווקא מזגן קטן הוא זה שיתאים יותר לצרכים האישיים שלכם.

כלל אצבע חשוב שיעזור לכם בבחירת המזגן קשור לגודל החלל. כך למשל, כאשר ומדובר בחללים קטנים שגודלם לא עולה על 12מ"ר בהחלט ניתן להשתמש במזגן 1 כוח סוס. היום, נהוג יותר לבחור את המזגן לפי תפוקות הקירור/חימום שלו (ולא לפי כוחות הסוס), כשבכל מקרה לחדר עוד 12 מר תפוקות של כ- 9,000 BTU בהחלט יספיקו.

ומה בנוגע לחיסכון בחשמל? חשוב להדגיש שאין קשר בין ההספק של המזגן ובין הדירוג האנרגטי שלו, כשמבקרים רבים דווקא מזגנים עוצמתיים שאינם מתאימים לגודל החלל יבזבזו אנרגיה לשווא.

תדיראן מציעה מגוון רחב של מזגנים קטנים המשלבים בין קומפקטיות, דירוג אנרגטי גבוהה ונצילות חשמלית גבוהה במיוחד, שתעזור לכם לנצל עד תום את המזגן. לצד זאת, טכנולוגיות המיזוג המתקדמות שלנו בהחלט קיימות גם במגוון המזגנים הקומפקטיים שאנו מציעים – החל ממזגני אינוורטר שיכולים לחסוך עד 30% בצריכת החשמל הביתית ועוד.

מזגן קטן בסלון

כמה מילים על מזגנים מיני-מרכזיים ועיליים

מזגנים מיני מרכזיים ומזגנים עיליים הן יחידות המיזוג הפופולאריות ביותר כיום. להבדיל מהמזגן המיני-מרכזי, מזגנים עיליים מתאימים יותר לקירור או חימום של חללים קטנים – בינוניים. המזגנים המיני-מרכזיים יהיו בעלי תפוקות קירור גבוהות יותר בדרך כלל, ויהיו מיועדים לחללים גדולים או לבתים מרובי חללים.

למעשה, במידה ומדובר במיזוג של יחידות דיור קטנות, משרדים או חללים קטנים, פשוט לא משתלם להשקיע ברכישה והתקנה של מזגן מיני-מרכזי. פרט להכנת התשתית וצינורות המיזוג, גם עלות ההתקנה עצמה יקרה, כמו גם העלויות הגבוהות של השימוש השוטף במזגן גדול שאינו מתאים לגודל החלל המקורה.

כל הדגשים לבחירת מזגן קטן לחדר

איזה מזגן קטן יעזור לכם לחסוך בהוצאות החשמל? מתי מומלץ לשקול את השימוש בטכנולוגיות מתקדמות יותר? ומה יעזור לכם לשמור על תקינות המזגן לאורך זמן?

הדימוי האפרורי של יחידות המיזוג הקטנות בהחלט אינו מוצדק. עם ההתקדמות הטכנולוגית המשמעותית בתחום מיזוג האוויר בשנים האחרונות, כולנו יכולים להנות ממזגנים קומפקטיים וחסכוניים בשלל עיצובים וטכנולוגיות מתקדמות שרק יכולנו לחלום עליה עד לא מזמן.

עם זאת, לפני רכישה של מזגן לחדר קטן, מומלץ לשים לב לכמה דגשים חשובים.

ראשית, גודל החלל בו אתם מתכננים להתקין את המזגן אינו הפרמטר היחיד אליו צריך להתייחס. אז נכון, מזגנים קטנים מתאימים בדרך כלל לחללים קטנים (12 עד מ"ר), אך חוץ מנפח החלל, מומלץ להתחשב גם בכיווני האוויר בחלל ובמרחב כולו, מספר הנפשות בבית, כיווני השמש, וגם בגובה התקרה (ככל שגבוהה יותר כך תצטרכו מזגן עוצמתי יותר).

בכל מקרה של התלבטות טרם רכישת מזגן קטן לחדר שינה, אנו ממליצים להתייעץ עם מומחי המזגנים שלנו.

ומה בנוגע לטכנולוגיות מתקדמות יותר? במקרים רבים בהחלט מומלץ להשתדרג במזגן קטן עם טכנלוגיות מיזוג חדשניות. דוגמא אחת היא של מזגני אינוורטר קומפקטיים, שיבטיחו לכם פעולת מנוע שקטה, לצד חיסכון משמעותי בצריכת החשמל ויעילות עבודה גבוהה מאוד.

ולסיום, אל תשכחו להקפיד על תחזוקה נכונה ועקבית של המזגן. אמנם חלק מהמזגנים הקטנים מגיעים כיום עם טכנולוגיות לניקוי עצמי ונטרול ריחות רעים, אך תחזוקה עצמית וניקוי הפילטרים על בסיס קבוע הכרחית לשמירה על תקינות המזגן, יעילות העבודה שלו והפחתת הבלאי לאורך שנים.

 

מעבר לקטלוג המוצרים ולרכישה >>

מדריכים נוספים שיעניינו אתכם:

arrow left slider arrow right slider
✖

ייעוץ בבחירת מזגן

יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג