העגלה ריקה

כמה עולה מזגן?

האילוצים השונים המשפיעים על עלות מזגן

מחיר המזגן מורכב מפרמטרים שונים כגון: גודל החלל הממוזג, המיקום הגאוגרפי' סוג המזגן, גודלו, הטכנולוגיות באמצעותן הוא פועל ועלות התקנתו. כדי ליהנות ממזגן איכותי שנשמר לאורך זמן מומלץ לבחור במוצר מתקדם של חברה אמינה ומובילה, שמספקת ייעוץ מדויק והתאמה אישית של המזגן לצרכים של בני הבית, התקנה מקצועית על ידי צוות מיומן ושירותי תחזוקה שוטפים.

מדוע ההשקעה במזגן חדשני משתלמת?

הטכנולוגיות החדשניות המשולבות במזגנים כמו טכנולוגיית אינוורטר וטכנולוגיית VRF אמנם מייקרות את עלותם אך בטווח הארוך ההשקעה במזגנים מתקדמים אלו משתלמת בזכות יתרונותיהם הרבים הכוללים:

  • חיסכון משמעותי של כ-50% בהוצאות החשמל
  • צמצום השחיקה ועמידות המזגן למשך שנים רבות
  • צמצום תקלות וחיסכון בתחזוקה השוטפת
  • גמישות בהתקנה
  • פעולה שקטה ורציפה
  • פעולה יעילה גם בטמפרטורת קיצון
  • שליטה אופטימלית בבקרת האקלים הביתית
  • קירור וחימום כל חדר בנפרד בטכנולוגיית VRF

מזגן VRF

התקנת מזגנים והשפעתה על מחירם

מידת המורכבות של התקנת המזגן והתוספות הנדרשות משפיעות על העלות הכוללת של המזגן. עלות התקנה מורכבת מפרמטרים שונים ובהם:

אורך הצנרת – התקנת מזגן כוללת חיבור של צינורות גז וניקוז באורך של -3 מטרים (מינימום) מהיחידה החיצונית לפנימית. כשהמזגן מותקן בקומה גבוהה או בחדר פנימי, המרחק בין היחידה הפנימית לחיצונית עולה על 3 מטרים ונדרשת צנרת ארוכה יותר המלווה בתוספת תשלום לפי מטר רץ.

הסתרת צנרת ב-PVC  – אלמנט נוסף שמייקר את עלות ההתקנה הוא הסתרת הצנרת למטרות אסתטיות, בתוך הבית או בחלקו החיצוני של המבנה.

קידוחים – כשהמזגן מותקן על קיר חיצוני של הבניין נדרשים קידוחי בטון שעלותם לרוב יקרה יותר מעלות הקידוח בקיר בלוקים.

תוספות – לעתים נדרשות תוספות שונות כמו התקנה של נקודת חשמל נוספת, התקנת שקע תלת פאזי והתקנת סורגים או מנעול להגנה על המזגן מפני גניבה.

התקנת מזגן בממ"ד – בדירות חדשות קיים התקן למזגן בממ"ד אך בדירות בהן אין הכנה למזגן בממ"ד נדרשת תוספת להתקן ייעודי המאושר על ידי פיקוד העורף, הכולל צנרת מזגן, צנרת ניקוז וחשמל.

התקנת מזגן עילי – מזגן עילי בעל הספק שנע בין 1-4 כ"ס, מתאים למיזוג של חללים קטנים ובינוניים. מזגן זה כולל יחידה פנימית המותקנת בכל חדר באופן פשוט וגמיש, ללא צורך בהכנת תשתיות מיוחדות. בחדרי שינה ההמלצה היא להתקין את המזגן מעל דלת הכניסה ובסלון ובחללים גדולים יותר מומלץ להתקינו על אחד מהקירות הגדולים של החלל. כמו כן יש להתקין את המזגן הרחק מהחלונות וכמה שניתן הרחק מבעלי חיים וממקום ישיבה של בני הבית .

מזגן מיני מרכזי – למזגן מיני מרכזי תפוקות קירור גבוהות המתאימות למיזוג של חללים גדולים. המזגן כולל יחידה פנימית המותקנת בחלל הבית, המנתבת את האוויר בשרשורים לחדרים באמצעות מרכזיה. התקנתו של מזגן מיני מרכזי דורשת הנמכת תקרה והכנת תשתיות לתעלות האוורור ולצינור הניקוז. כיום ברוב הבניינים התשתית כבר קיימת כך שניתן לחסוך במחיר ההתקנה.

בהתאמת מזגן עילי ומזגן מיני מרכזי יש לקחת בחשבון את הנפח הכולל של חלל החדר, הריהוט שנמצא בחדר, מכשירי חשמל פולטי חום, צפיפות האנשים, מספר פתחי האוורור, וכיווני האוויר בבית.

לסיכום

עלות מזגן מושפעת מגודל החלל הממוזג , מהאזור בארץ וכווני האוויר , מסוג המזגן, גודלו, הטכנולוגיות המשולבות בו ומידת המורכבות של התקנתו. כדי ליהנות ממזגן מתקדם, שקט וחסכוני שילווה אתכם למשך שנים רבות, מומלץ לפנות לחברה אמינה שמספקת ייעוץ מותאם אישית והתקנה מקצועית בכל רמת מורכבות.

חברת תדיראן הוותיקה והאמינה מציעה מגוון סוגי מזגנים חסכוניים ושקטים המצוידים בטכנולוגיות חדישות ומותאמים לאקלים הישראלי. לקוחותינו נהנים מהתקנה מקצועית ומותאמת אישית, אחריות מלאה ושירותי תחזוקה שוטפים.

למעבר לקטלוג המוצרים ולרכישה >>

מדריכים נוספים שיעניינו אתכם:

arrow left slider arrow right slider
✖
ייעוץ בבחירת מזגן
יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג