העגלה ריקה

יתרונותיו של ה-VRF – מזגן חסכוני וחכם שינעים את הקיץ

TADIRAN VRF

TOSHIBA VRF

אחרי שקיבלתם את ההחלטה לבנות בית חדש או לשפץ את הנוכחי, וכעת גם ברור לכם שיש להחליף את המזגן הישן או להתקין מזגן איכותי בדירה שלכם. האמת, מזג האוויר בישראל גורם לכך שכמעט ולא ניתן למצוא דירה או בית בישראל ללא מזגן.

אז לפני שאתם מחליטים היכן למקם אותו, ישבתם עם עצמכם וחשבתם איזה מזגן כדאי לכם לרכוש. האם מזגן חסכוני, שיעלה מעט יותר אך התפוקה והאיכות שלו יחסכו לכם כסף לטווח הארוך ואוויר נעים בטווח הקצר? כאשר תתחילו בסקר השוק, מיד תתקלו במושג VRF. מהי הטכנולוגיה החכמה והחסכונית ולמי היא מתאימה? הנה כמה פרטים שיעשו לכם סדר.

בקרה ושליטה על כל החדרים

פעם, כאשר היינו רוצים לשמור על טמפרטורה קבועה בבית, היינו עושים דבר פשוט – מתקינים מזגן בכל חדר. מאז התפתח עידן המזגנים המיני מרכזיים וטכנולוגיית האינוורטר ובשנים האחרונות הולכת וצוברת תאוצה מערכת מיזוג בשם VRF, שמעוררת לכולנו מיד את המושג חיסכון. בעזרת המערכת החדשנית אפשר לשלוט על כל החדרים, ליצור טמפרטורה אחידה בבית כל זאת על ידי יחידה חיצונית אחת.
למעשה, המערכת שתתוקן בבית שלכם כוללת את כל היתרונות של מזגני אינוורטר. מדובר ביחידה חיצונית אחת המחוברת למספר יחידות פנימיות, כך שנוכל לווסת את הטמפרטורה בכל חדר וחדר בהתאם לצרכים של כל ילד או אדם שנמצא בבית.

במילים פשוטות, מזגן VRF מכיל צורך ביחידת איוד נפרדת בכל אחד מהחדרים בבית, כשכולן מחוברות ליחידת עיבוי אחת על ידי צנרת וקו תקשורת. בשונה מתעלות האוויר, הדבר מאפשר גמישות בהתקנה עצמה. כלומר, VRF יאפשר לכם להתאים לכל חלל את הטמפרטורה הרצויה, במקום להתלבט איזה מזגן לקנות.

מערכת VRF, או בשמה המלא, Variant Refrigerant Flow, הינה מערכת שפועלת לפי שינוי בנפח האוויר הקרר, מה שמשפר את רמת החיסכון והיעילות של המזגן. המערכת מזרימה קרר לכל חדר על פי דרישה ועל ידי כך נוצרת הטמפרטורה הרצויה בחלל, כך שהפעולה עצמה אינה רק חסכונית, אלא שקטה למדי.

המערכת היא לא רק משוכללת וחדשנית, אלא גם בעלת יכולת בקרה ושליטה שאין בשום מערכת אחרת. ההתקנה שלה דורשת ניסיון רב בתחום ועבודה מדויקת.
למעשה, VRF היא לא רק התוצר הטוב ביותר של מזגני האינוורטר, אלא גם לוקחת אותו צעד אחד קדימה ומאפשרת לך לשלוט על המיזוג בבית ברמה הגבוהה ביותר.

מהם יתרונות המערכת?

מעבר ליכולת הטכנולוגית המרשימה וגמישות בתפעול, VRF מסוגלת להשיג גם רמת יעילות אנרגטית גבוהה מאוד, גם בזמן קירור וגם בזמן חימום. למערכת VRF יש יתרונות רבים, אבל המרכזיים שבהם הם השליטה המלאה שיש לכם על הטמפרטורה בכל חלל.

שימו לב, הדבר אפשרי גם כאשר המאייד עובד על שני חדרים באותו זמן. כמו כן, המערכת מסוגלת לקרר ולחמם באותו הזמן בדיוק – דבר שלא ניתן לעשות במערכות אחרות. כמו כן, ניתן לשלוט על כמות האוויר שיוצא מכל יחידה לעומת שיטות מיזוג אחרות.

החיסכון הגדול בחשמל הוא יתרון נוסף של המערכת הזאת. באמצעות מזגן חסכוני תוכלו לחסוך הרבה מאוד כסף בהשוואה למערכות מיזוג אחרות
בנוסף, מערכת VRF מזרימה אוויר קר באמצעות שינוי בנפח הקרר, כך שהדבר חוסך לכם לא מעט אנרגיה. אז נכון, המחיר מעט גבוה מהרגיל, אבל בטווח הארוך תוכלו לחסוך לא מעט כסף.

כמה שהוא שקט

ומה עם השקט? בוודאי לא תרצו לשמוע את המנוע של המזגן שלכם עובד שעות נוספות. באמצעות המערכת החדישה, תוכלו לקבל תוצאה של מינימום רעש.
הפעולה השקטה של ה-VRF תותיר אתכם מרוצים מאוד, כאשר תשמעו רחש קל יוצא מבין הפתחים. כך תוכלו ליהנות לא רק מיעילות גבוהה של המזגן שרכשתם, אלא גם מהשקט בדירה הממוזגת שלכם.

קראתי על VRF BOX. האם זו אותה מערכת?

ממש לא. מערכת VRF BOX שונה לחלוטין מאשר מערכת VRF. כמות יחידות הפנים שניתן לחבר שונה לחלוטין והתפוקה שמוציאה מערכת VRF גבוהה יותר .

ומה ההבדל בינה לבין מזגן אינוורטר?

ההבדל הוא פשוט. VRF מאפשרת לנו להשתמש ביחידה חיצונית אחת עבור מספר יחידות בבית ולשלוט על כל חדר בנפרד, מה שיוצר חיסכון מהותי בעלויות החשמל.
בקיצור, מה אתם מקבלים?
בשורה התחתונה, מערכת VRF תשיג לכם שליטה מירבית על המיזוג בבית, לא משנה באיזה חלל מדובר. השליטה על כל חדר בנפרד תאפשר לכם להפסיק להתעסק בשלט. תגדירו בדיוק מה אתם רוצים והמערכת תבצע.

אז איך יודעים מה לקנות?

לא משנה באיזה מזגן תבחרו או איזו טכנולוגיה תרצו לרכוש עבור הבית שלכם, תוכלו לדבר איתנו בכל שלב ולהתייעץ עם המומחים. תוכלו לחייג אלינו, לשלוח לנו הודעה, להשאיר פרטים ונחזור בהקדם.
מומחי תדיראן, המתמחים גם בהתקנת מערכת VRF, ישמחו להתאים את המזגן הטוב ביותר עבורכם.

מעבר לקטלוג המוצרים ולרכישה >>

מדריכים נוספים שיעניינו אתכם:

arrow left slider arrow right slider
✖

שירות לקוחות

✖

ייעוץ בבחירת מזגן

יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג