העגלה ריקה

5 סיבות להשתדרג במזגן

האם כדאי לכם לרכוש מזגן? האם משתלם לקנות מזגן חדש, אם אין לכם מזגן בכלל? אולי תרצו לעבור ממזגן קיים שנמצא אצלכם כבר זמן רב, לדגם חדש יותר? אלה חמש סיבות טובות, לרכוש לראשונה מזגן או לשדרג אותו:

בכדי לשפר

אנשים רבים רוכשים מזגן חדש או משדרגים מזגן, בכדי לקבל פתרון טוב יותר. חם לכם יותר מדי בקיץ? המאווררים לא עושים את העבודה טוב מספיק? המאוורר הקטן ששמת לידך חלש ולא מקרר? מאוורר העמוד שקנית גם הוא לא חזק מספיק? ובלילה, הכיף נמשך – המאוורר שאתה שם לידך מטרטר ומפריע לך לישון וכשאתה מתעורר, הצוואר תפוס (בגלל האוויר הקריר שכוון אליו במשך שעות).

לא עדיף מזגן? ומה בחורף? שוב תגרור איתך לכל מקום בדירה רדיאטור קטן? רדיאטור זה דבר מצוין, אבל האם יש לך פתרון מסוג זה לכל הדירה? או רדיאטור שמחמם במהירות שבה מזגן יכול לחמם? אם משדרגים מזגן קיים, מתקין מזגנים יוכל לסייע לכם במהירות, לעבור לפתרון משופר. למשל חזק יותר (כמזגן 2 כ"ס) או מתוחכם יותר – מזגן חכם.

בכדי לחסוך

מעבר למזגן חדש עשוי לחסוך כסף, אפילו אם הוא יקר יותר מהמזגן הישן! איך זה יכול להיות?

ראשית, המזגנים המודרניים, נוטים להיות יעילים יותר מבחינת צריכת החשמל, ביחס למזגנים ישנים. שנית, מזגן חדש לרוב מתקלקל פחות. פחות קלקולים, משמע פחות תיקונים, משמע פחות הוצאות כספיות. בנוסף, אופן פריסת המזגנים וסוג המזגנים עשוי להתבטא בהבדל גדול, גם באיכות המיזוג שמתקבל וגם בעלותו. למשל, התקנת מזגן מסוג מיני מרכזי חסכוני, במקום כמה מזגנים קטנים, שמותקנים בחדרים שונים. האם מזגנים לא יקרים יותר ממאווררים, רדיאטורים ודומיהם? הם אכן יקרים יותר ברכישה, אבל זו היא הוצאה חד פעמית בלבד.
5 סיבות מעולות להתחדש במזגן שיקרר לכם את הקיץ

בתפעול השוטף שלהם, הם עשויים להיות מעט יותר יקרים, אבל התמורה שמקבלים לכך היא מגוונת ומשמעותית מאוד. חלק מהתועלת היא בהחלט כספית. לדוגמא: כמה "שווה לכם" שנת לילה טובה, שלאחריה אתם קמים לעבודה רעננים באמת? כמה שווה לכם החיסכון בזמן, של התעסקות במאווררים? מעבירים את המאוורר מחדר לחדר? מכוונים את המאוורר לכאן, כי זה הכי טוב? אולי "לשם", שעוד לא ניסיתם? ואולי תנסו שילוב מאווררים כזה או אחר? טריק נהדר למתקדמים, שייתכן שכבר למדתם, הוא להציב את המאוורר כך שהוא ימשוך אוויר קריר מבחוץ. אבל אפילו טריק זה, לא מתחרה במזגן. אז במקום להפוך עם השנים ל"מהנדס מיקום מאווררים", האם לא פשוט יותר לרכוש מזגן? פשוט יותר.

לשם התאמה לשינויים

בחירת פתרונות קירור וחימום מסוגים שונים, לוקחת כמובן בחשבון את המבנה שאותו מעוניינים לחמם או לקרר. יש הבדל גדול, בין חדר אחד קטן, לבין חלק גדול שכולל חדרים רבים מגדלים שונים. כך שאולי תרצו לעבור ממזגן אחד בחדר מסוים, לפתרון מסוג מזגן מרכזי. כמו כן, ישנו כמובן הבדל בין צרכי הקירור והחימום, באזורים שונים בארץ. כך שלעתים קרובות, עולה הצורך להשתדרג במיזוג, בעקבות שינויים שונים שאתם מכניסים בדירה או באופן השימוש שלכם בה. כמובן, הדבר עשוי לקרות, גם בעקבות מעבר דירה.

בגלל תקלות

האם שמתם לב, שמאווררים קטנים נוטים "לטרטר" ופשוט אי אפשר לפתור זאת באופן משביע רצון? יש שיאמרו, שמזגנים הם מכשירים מורכבים יותר ולכן הם גם מתקלקלים הרבה יותר ממאווררים. זה נכון עקרונית, אבל דווקא מהיבט התקלות, מאוורר עשוי להיות עדיף ביחס לתועלת. למה הכוונה? נאמר שעברתם למאוורר גדול יותר ואפילו למאוורר תקרה. זאת, בהנחה שאתם יכולים בכלל להתקין מאוורר תקרה. כי אם מדובר למשל בתקרת רביץ, תשכחו ממאוורר תקרה. המאווררים המשוכללים ביותר, לא מתקרבים לרמת הפתרון שמזגן מציע. לא בעוצמה, לא במהירות העבודה ובמיוחד – אין להם בפני עצמם, את היכולת לקרר או לחמם.

מזגן חדש - תמיד כיף

הם רק "עושים רוח". רק מזיזים אוויר ממקום למקום. בנוסף, ככל שהם משוכללים, כך הם עצמם יותר מתקלקלים. לדוגמא, לא נדיר שיש תקלות במאוורר תקרה. אם תרכשו מזגן חדש איכותי ותתחזקו אותו כראוי, היקף התקלות אמור להיות מזערי, אם בכלל. אתם לא אמורים לפגוש יותר מדי טכנאי מזגנים ולהוציא כסף על תיקונים. אם יש ברשותכם מזגן ישן, שלא מפסיק "לעשות צרות", זו לא אשמתו. פשוט הגיע הזמן להחליף.

בכדי לצמצם הפרעות

מזגנים איכותיים ותקינים, עובדים בשקט. הדבר משמעותי מאוד, מאחר שאנחנו מדברים על פתרונות עבור מבנה סגור. מזגנים הם גם קומפקטיים והם לא תופסים מקום רב. במקום מגוון מכשירי חשמל על הרצפה (מאווררים, רדיאטורים, מפזרי חום ועוד), חלקי המזגן השונים מותקנים לרוב גבוה על הקיר או מחוץ למבנה. אסתטית, הם גם לא מפריעים בעין. ראשית, משום שהם נראים לא רע. העיצוב לרוב אלגנטי. הצבע של המזגן הממוצע הוא לרוב צבע בהיר, שמשתלב עם סביבה מכל סוג ועיצוב. אפשר אפילו להסתיר אותם, מעל תקרת גבס.

מעבר לקטלוג המוצרים ולרכישה >>

מדריכים נוספים שיעניינו אתכם:

arrow left slider arrow right slider
✖

שירות לקוחות

✖

ייעוץ בבחירת מזגן

יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג