צור קשר

מוגן: ניסוי בזמן אמת באולם קולנוע מלא בצופים

שבועיים

עד 90% הפחתה ברמות העובש והחיידקים

מעל ל-100 אולמות קולנוע

הניסוי המדעי הראשון מסוגו

טכנולוגיית טיהור האוויר של תדיראן מפחיתה עד 88% ברמת חלקיקי העובש והחיידקים הנישאים באוויר באולמות קולנוע, בניסוי יחיד מסוגו שנערך בזמן אמת.

סינמה סיטי, רשת בתי הקולנוע המובילה בישראל, בחרה בטכנולוגיית טיהור האוויר של תדיראן כדי לערוך את הניסוי הראשון מסוגו באולם קולנוע מלא בצופים

האתגר

שמירה על ניקיון האוויר בקולנוע

סינמה סיטי, רשת בתי הקולנוע הגדולה ביותר בישראל, נדרשה להבטיח את הניקיון והבטיחות של האוויר בבתי הקולנוע שלה לקראת פתיחתם המחודשת לאחר תקופת הסגרים. מכיוון שבתי קולנוע הם חללים סגורים, הם מהווים מקור אפשרי להידבקות בקורונה.

לאחר שהיו סגורים במשך 14 חודשים, חלק מבתי הקולנוע גילו רמות עובש שעלולות לחולל תגובה אלרגית. הבטחת הבטיחות של האוויר בבתי הקולנוע הפכה למשימה ראשונה במעלה.

אבי אדרי, מנכ"ל סינמה סיטי, ביקש לשלב בבתי הקולנוע של הרשת את פתרון טיהור האוויר המוגן בפטנט של תדיראן, Air Care O2. הפתרון מטהר באופן פעיל ויעיל את האוויר בחללים סגורים ע"י המרת הלחות שבאוויר למי חמצן אשר קוטלים את הוירוסים, העובשים והחיידקים באוויר.

פתרון

בדיקת היעילות הראשונה מסוגה של מערכת טיהור אוויר

תדיראן הציעה ניסוי ייחודי: סינמה סיטי תבדוק את היעילות של מערכת Air Care O2 בזמן אמת ובשטח – בשילוב קהל חי. פרוטוקול הניסוי פותח על-ידי פרופסור אריאל קושמרו מאוניברסיטת בן גוריון. מעבדת המיקרוביולוגיה הישראלית 'מעבדות חי' ביצעה את ההליך ודגמה את האוויר.

הבדיקה בוצעה באולם 28 בסינמה סיטי גלילות. האוויר באולם נבדק במשך שלושה ימים ברציפות לפני הפעלת מערכת Air Care O2. במהלך הניסוי, 35 צופים בממוצע צפו בסרט באולם במשך שעתיים מדי יום. לאחר מכן, האוויר נדגם במהלך שלושת הימים שבהם מערכת Air Care O2 הופעלה, שבוע אחד בדיוק לאחר נטילת הדגימה הראשונית.

האוויר נדגם בשש נקודות באולם, כולל הכניסה, היציאה, שורת המושבים האמצעית, שני צדי המסך ונקודת חזרת האוויר, שאליה חוזר האוויר הממוחזר מהאולם. בנוסף, נלקחו ארבע דגימות מכל נקודה במהלך כל הקרנה.

סינמה סיטי חיפשה במשך שנים פתרון שיבטיח את ניקיון האוויר בבתי הקולנוע שלה. ערכנו ניסוי מקיף שנמשך שבועיים, שבמהלכו השתמשנו במערכת Air Care O2 באחד מבתי הקולנוע שלנו בשילוב קהל חי, והתוצאות היו מדהימות.

אבי אדרי, מנכ"ל סינמה סיטי

תוצאות

הפחתה משמעותית ברמות החיידקים ונבגי העובש

החוקרים גילו, לאחר הפעלת מערכת Air Care O2 במשך שלושה ימים, הפחתה ממוצעת של עד 88%  ברמות העובש. 338 סוגים שונים של נבגי עובש נמצאו במהלך הדגימה הראשונית. אך לאחר 72 שעות של הפעלת מערכת Air Care O2, נשארו 42 סוגים בלבד.

שבוע אחד מתום הניסוי והפסקת השימוש במערכת Air Care O2, החוקרים גילו שמספר סוגי העובש ירד ל-13 בלבד. במילים אחרות, למערכת Air Care O2 הייתה השפעה מתמשכת – יכולת נטרול חיידקים שטיהרה את האוויר באופן פעיל גם לאחר כיבוי המערכת.

הוכח גם שמערכת Air Care O2 מנטרלת ביעילות גבוהה גם חיידקים הנישאים באוויר. הפתרון הפחית עד 88% את רמות החיידקים.

הפתרון הוכיח שמערכת Air Care O2 הפחיתה באופן משמעותי את רמות החיידקים ונבגי העובש הנישאים באוויר, וכך אפשרה לצופים ליהנות ללא חשש. גם לאחר כיבוי המערכת, היא המשיכה לטהר את החלל באופן פעיל – ערך מוסף עצום להשקעה הראשונית של סינמה סיטי במערכת Air Care O2.

סינמה סיטי מקדמת את המערכת החדשנית של תדיראן לרווחת לקוחותיה ביותר מ100 בתי הקולנוע שלה ברחבי הארץ.

לפרטים נוספים - צרו איתנו קשר