העגלה ריקה

איך לבחור מייבש כביסה?

מייבשי כביסה הם מוצרים פשוטים יחסית וכולם עובדים באותו אופן. פעולת המייבש היא פיזור אוויר חם בתוך תוף תוך כדי סיבוב הבגדים הרטובים וסילוק הלחות עד ייבושם המלא.

מאפיינים חדשים וטכנולוגיות מתקדמות מסבכות מעט את קנייתו של מייבש כביסה חדש; כשבאים להחליט איזה מייבש הכי מתאים, ישנם מספר דברים שכדאי לקחת בחשבון על מנת שההחלטה תהיה גם מושכלת מבחינה תקציבית וגם שהמייבש יהיה הכי אופטימלי לצרכים.

צריכת אנרגיה

אחד מהדברים החשובים בעולם כיום, כשמתכוונים לרכוש כל מוצר חשמלי – ובמיוחד מייבשי כביסה – הוא דירוג היעילות האנרגטית שלהם.

מייבשי כביסה הם מסוג המכשירים שצורכים הרבה חשמל בזמן פעולה, ובתקופה בה מחירי החשמל מרקיעים שחקים מאפיין זה הוא חשוב ביותר.

דירוג היעילות האנרגטית מסומן על גבי מוצרי חשמל גדולים על ידי האותיות A  עד  G כשהדרגה החסכונית ביותר היא A.

בסך כל השיקולים של הקנייה כדאי לבחור מייבש שמדורג A או B .

חשוב לוודא שבנוסף לבדיקת דירוג היעילות האנרגטית המייבש יהיה מצויד בחיישני לחות. גם הם עוזרים לחיסכון בצריכת אנרגיה. לרוב המייבשים כיום יש חיישנים, אבל ליתר ביטחון כדאי לוודא שהדגם בו אנו מעוניינים אכן מצוייד בחיישנים.

מכונת כביסה

נוחות השימוש

כשבודקים מייבש כביסה רואים שלכל דגם יש גודל פתח שונה וגם זווית פתיחת דלת אחרת. ככל שהפתח גדול יותר והזווית רחבה יותר, קל יותר להכניס ולהוציא את הכביסה. אך כמובן שפיצ'ר זה מייקר את המחיר.

לכל קונה יש צרכים שונים מבחינת ייבוש כביסה ולא כולם צריכים את הפתח הגדול ביותר. מה שכן חשוב זה לבדוק את כיוון פתיחת דלת המייבש, לפי מיקום מכונת הכביסה בבית, מיקום קירות הפינה בה אמור המייבש להיות ממוקם, וגם, עד כמה שזה עשוי להישמע מצחיק, האם משתמשים בפתיחה ביד ימין או ביד שמאל.

נוחות התפעול

כמו שנאמר מייבש כביסה הוא מוצר חשמלי פשוט יחסית אך בכל זאת מומלץ לבדוק את לוח הפיקוד שלו, מספר הפונקציות שלו, האם הוא דיגיטלי וכד'. ככל שהמייבש יקר יותר ישנן יותר אפשרויות לכן חשוב להחליט מהם הצרכים היומיומיים בייבוש כביסה ולפי זה להחליט מהן הפונקציות הנדרשות.

בנוסף יש לשים לב למסנן. בכל מייבש יש מסנן שאוסף חומרים, סיבים וכד' בזמן הייבוש. מיקומו של המסנן, הנגישות אליו וצורת הניקוי שלו חשובים מאוד לנוחות התפעול של המייבש, וכמובן לתפקודו התקין.

סוג התוף

זה החלק בו שמים את הבגדים לייבוש והוא זה שמסתובב. ישנם שלושה סוגי חומרים מהם עשויים תופי המייבשים: פלסטיק, נירוסטה, אלומיניום. לכל סוג ישנה השפעה ישירה על מחיר המייבש. רוב האנשים יעדיפו מייבש עם תוף נירוסטה מאחר והוא אינו מחליד או נסדק.

שיטת עיבוי

כל מייבש כביסה צריך דרך לניקוז הלחות, על מנת לייבש כמו שצריך.

בעבר לכל מייבש היה צינור פליטה גמיש, שצריך היה לאפשר לו פתח ייעודי אל מחוץ לחדר בו הוא נמצא במסגרת תכנון מיקום המייבש. אך לא בכל בית יש אפשרות למצוא פתח עבור צינור הפליטה וכיום ניתן לרכוש מייבשי כביסה עם קונדנסור – מעבה.

זהו מייבש שמגיע ללא צינור פליטה ועובד באמצעות עיבוי האדים שמשתחררים בתהליך הייבוש. האדים שהצטברו במכונה מתעבים והופכים למים ומתנקזים למגירת הניקוז שנמצאת במייבש, או עם צינורית ישירות למערכת הביוב.

ישנם כמובן יתרונות וחסרונות לכל אחת מהשיטות אך לעיתים ישנם תנאים המכתיבים את הבחירה, וזה נתון לשיקול הקונה:

  • מחיר – קונדנסור – מעבה יקר יותר ממייבש עם צינור פליטה.
  • מיקום – מייבש עם קונדנסור ניתן למקם בכל מקום.
  • אסתטיקה – מייבש קונדנסור מגיע ללא צינור.
  • תחזוקה – מורכבת יותר במייבש עם קונדנסור.
  • תקלות – מייבש עם מעבה מורכב יותר ממייבש עם צינור פליטה ולכן הסיכוי לתקלות גבוה יותר.

קיבולת

לכל מייבש כביסה קיבולת שונה על מנת לאפשר פתרון לצרכים השונים של הקונים. מייבש עם קיבולת גדולה יותר יהיה יקר יותר ויצרוך יותר אנרגיה. מייבש עם קיבולת קטנה מדי ידרוש הפעלות בתדירות גבוהה יותר. לכן ההחלטה על מייבש צריכה לקחת בחשבון את הקיבולת שאמורה להיות אופטימלית לצרכים קיימים ועתידיים, כך שכמות הכביסה שמכניסים למייבש לא תהיה גדולה מדי או דחוסה מדי לקיבולת, ואז היא לא תאפשר ייבוש אחיד.

אחריות

אחריות מלאה על מייבש כביסה היא בדרך כלל לשנה אך בדגמים מסוימים חברות נותנות גם אחריות לשלוש שנים. בדרך כלל ניתן בתוספת תשלום לקבל הרחבה לאחריות רק חשוב מאוד לברר מה היא כוללת – מנוע, חלקים, תיקונים, ביקור טכנאי וכד', וכמובן לכמה זמן היא ניתנת. כל אחד מהדברים האלו יעזור לקבל החלטה בבחירת המייבש כי הרחבת אחריות היא חלק מהתקציב המיועד.

מחיר

כל אחד היה רוצה לקנות את הכי טוב עבורו במחיר הנמוך ביותר; זוהי ההגדרה לקנייה אופטימלית. ק' שלא תמיד המחיר הזול מספיק על מנת לקנות מייבש כביסה מתאים, ובאותה מידה לא תמיד מתאים לרכוש את המייבש היקר יותר עם אפשרויות שלא בהכרח יש צורך בהם. המחיר המתאים יהיה שקלול של הצרכים למייבש שנותן להם מענה בצורה הטובה ביותר .

 

מעבר לקטלוג המוצרים ולרכישה >>

מדריכים נוספים שיעניינו אתכם:

arrow left slider arrow right slider
✖

שירות לקוחות

✖

ייעוץ בבחירת מזגן

יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג