העגלה ריקה

מידות מקרר והשיקולים בבחירתן

בחירת מידות מקרר מבוססת על שיקולים שונים כמו התאמת המקרר לגודל הנישה במטבח ולהרגלי הצריכה המשתנים של בני הבית.  

כיצד תבחרו מקרר התפור למידותיכם? כל המידע במדריך הבא.

אילו סוגי מקררים קיימים?

מגוון המקררים כולל סוגים שונים ובהם:

מקרר דלת מעל דלת עם מקפיא תחתון

במקרר זה תא המזון נמצא בחלקו העליון, בגובה העיניים ותא ההקפאה נמצא בחלקו התחתון. מידות התא ההקפאה במקרר עם מקפיא תחתון, מרווחות יותר מאשר במקרר עם מקפיא עליון והוא מכיל כמות גדולה של מוצרי מזון קפואים בחלוקה נוחה ונגישה.

מקרר דלת מעל דלת עם מקפיא עליון

במקרר עם מקפיא עליון תא ההקפאה נמצא בחלקו העליון, בגובה העיניים ותא המזון המרווח הממוקם בחלקו התחתון, נועד להכיל כמות גדולה של מוצרי מזון טריים.

מקרר 4 דלתות עם מקפיא תחתון

מקרר 4 דלתות מאפשר לאחסן בצורה נוחה ונגישה מוצרי מזון טריים בתא המזון הממוקם בחלקו העליון ומוצרי מזון קפואים, בתא ההקפאה הממוקם בחלקו התחתון.

מידות מקרר

שיקולים בבחירת מידות מקרר

לאחר שסקרנו את סוגי המקררים הקיימים, נעבור לבחירת המקרר המתאים ביותר לצרכים שלכם לפי שיקולים שונים ובהם:

התאמת המקרר לגודל הנישה

כדי לבחור מקרר שגודלו מתאים למטבח שלכם, חשוב לבצע מדידה מדויקת של גובה, רוחב ועומק הנישה המיועדת לו. במידה והנישה הקיימת קטנה מדי, בדקו אם ניתן להגדילה או מקמו את המקרר במקום אחר במטבח.

השארת מרווח

השאירו מרווח מתאים בין המקרר לקיר ודפנות הנישה, כדי למנוע סתימה של פתחי אוורור וכדי  לאפשר פתיחה נוחה ורחבה של דלתות המקרר בזווית של 90 מעלות.  וודאו שדלתות המקרר לא פוגעות בקירות או בארונות סמוכים ופתיחתן מאפשרת שליפה נוחה של מדפי ומגירות המקרר.

ההיבט העיצובי

במידה והמקרר עמוק מספיק, ניתן להרחיק את ארונות המטבח מהקיר על מנת שחזית המקרר תהיה בקו אחד עם חזית הארונות. ניתן אף להתאים את הציפוי של המקרר לזה של הארונות, למראה אחיד ואסתטי.

הובלת המקרר

לפני שרוכשים מקרר חשוב לבדוק שניתן להכניסו למעלית/ להעבירו במדרגות הבניין ושהוא עובר  בדלת הבית. בחלק מהמקררים ניתן לפרק את דלתות המקרר למעבר נוח.

בחירת מידות מקרר מתוך מחשבה קדימה

כשאתם רוכשים מקרר כדאי לקחת בחשבון גם את הצרכים העתידיים שלכם וכדי למנוע את הצורך להחליף את המקרר הקיים במקרר גדול יותר, מומלץ לזוג לבחור במקרר שיתאים למשפחה. אפשרות נוספת היא להכין מראש את הנישה בגודל שיתאים למקרר גדול יותר מהקיים.

קיבולת המקרר

היבט נוסף בבחירת המקרר כולל את הנפח הרצוי של תא ההקפאה ושל תא המזון, בהתאם להרגלי הצריכה שלכם: במידה ואתם מרבים לצרוך מזון קפוא כמו בשר, מוצרי מזון קפואים, גלידות וכו', כדאי לבחור בתא הקפאה גדול. במידה והשימוש העיקרי שלכם הוא בתא המזון לאחסון מצרכים טריים כמו ירקות ופירות, מזון מבושל המאוחסן בסירים וקופסאות, בקבוקי שתייה וכו', רצוי לבחור במקרר שנפח תא המזון שלו מספיק לצרכים אלו.

חלוקה פנימית של המקרר

בנוסף למידות החיצוניות חשוב לבדוק גם את החלוקה הפנימית של המקרר ולבדוק אם מידות המדפים ועומק המגירות מאפשרים אחסון מקסימלי לצד שימוש נוח ונגיש.

לסיכום

סוגי המקררים כוללים טווחי מידות שונים ובחירת מידות מקרר מתבצעת לפי שיקולים כמו: נוחיות השימוש בו, התאמתו למידות הנישה במטבח, להרגלי הצריכה והבישול של בני הבית, לצרכי האחסון של מזון טרי וקפוא ועוד. כדי לבחור את המידות המתאימות יש למדוד בצורה מדויקת את הנישה או המקום הייעודי למקרר במטבח ולוודא שהוא נכנס במעלית ובדלת הבית.

 

מעבר לקטלוג המוצרים ולרכישה >>

מדריכים נוספים שיעניינו אתכם:

arrow left slider arrow right slider
✖

שירות לקוחות

✖

ייעוץ בבחירת מזגן

יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג