העגלה ריקה

מזגני VRF BOX – כל מה שצריך לדעת על הטכנולוגיה המהפכנית

טכנולוגיית VRF, זו שגם מוגדרת על ידי רבים בתור הסנונית המבשרת על בואה של מהפיכת מיזוג האוויר הבאה, היא ללא ספק המרענן הרשמי שכל בית ישראלי זקוק לו לקראת הקיץ המתקרב.

עוד לפני שנמנה את היתרונות הברורים של מזגני תדיראן VRF BOX, ונבין כיצד להיערך טרם התקנת מערכת זו, ערכנו עבורכם הכרות ראשונית עם הטכנולגיה פורצת הדרך. הכתבה המלאה לפניכם.

לקטלוג מזגני VRF BOX לחצו כאן.

מזגני VRF – מהי הטכנולוגיה העומדת מאחוריהם?

טכנולוגית VRF שנכנסה לתודעה של כולנו בשנים האחרונות הופכת את המזגן הביתי שלכם לחכם הרבה יותר. VRF – Variable Refrigerant Flow מאפשרת לכם לשלוט בצורה פשוטה על כל יחידות המיזוג הביתיות. באמצעות יחידה חיצונית אחת ומספר יחידות פנים חכמות תוכלו למזג כל חדר בנפרד ללא תלות בטמפרטורה של יתר היחידות.

מערכת ה- VRF BOX היא מערכת חכמה המגיעה במגוון דגמים גדול עם תפוקות קירור משתנות. בניגוד לחברות המתחרות, היחידה החיצונית יכולה להתחבר ליותר מ-5 יחידות מיזוג פנימיות, ולשלוט על יחידה פנימית עם תפוקת קירור של עד BTU/H 48,000 !

כיצד נוכל לייצר בקרת אקלים מתקדמת בתוך החלל הביתי? יחידת העיבוי של מזגני VRF BOX מחוברת בצנרת אחת לקופסאת חלוקה, וממנה מתפצלת לכל אחת מן היחידות הפנימיות. כך תוכלו להנות מכל היתרונות של טכנולוגית אינוורטר – בקרת אקלים מתקדמת ושמירה על טמפרטורה אחידה בכל הבית באמצעות יחידה חכמה אחת.

השילוב המנצח בין התכנון ההנדסי המוקפד של יחידת ה- VRF BOX החיצונית לבין החדשנות הטכנולוגית והעיצוב הקומפקטי מאפשרים לכל בית להנות מחוויית מיזוג האוויר המושלמת במחיר משתלם במיוחד.

התקנת מזגן VRF – כל מה שצריך לדעת

נתחיל מיתרון המודולריות. התקנת מערכת VRF חוסכת לכם את ההתלבטות שבבחירת המזגן. איזה מזגן יהיה מתאים לחדר הילדים? האם צריך מזגן עוצמתי יותר לסלון ולחדר ההורים? וכיצד נוכל לחמם חלל משרדים גדול?

הגמישות בהתקנה מתבטאת בעובדה שאתם מסתמכים על יחידה חיצונית חכמה אחת המזרימה קרר לכל אחד מהיחידות בהתאם לעוצמה והטמפרטורה שאתם קבעתם באותו הרגע.

את המערכת ניתן להתקין בסוגי חללים שונים. מזגני VRF נחשבים בעלי עוצמות קירור גבוהות מהרגיל. לכן, התקנת מזגן VRF תהיה אידיאלית עבור בתי מגורים מרובי חללים, משרדים. עם זאת, היא בהחלט יכולה להתאים גם לבתים פרטיים המעוניינים לשדרג את חווית המיזוג שלהם.

התקנת מערכת VRF BOX כוללת התעסקות עם מערכת בקרה משוכללת, ולכן גם מחייבת בעל מקצוע מיומן וניסיון רב בתחום המיזוג.

כיצד מתבצע התהליך?

הכל מתחיל מתכנון מעמיק ויסודי של מבנה הבית כולו. התקנת מערכת VRF BOXבצורה מוצלחת חייבת לא רק התייעצות עם איש מזגנים, אלא ליווי צמוד של מתקין מזגנים מיומן. בדרך כלל, יש צורך בקריאת השרטוטים ותוכנית הבנייה על מנת להבין היכן ימוקמו הצנרות, כל אחת מהיחידות הפנימיות, וכמובן גם היחידה החיצונית.

במידה ומדובר בהתקנת מערכת מיזוג בפרויקט בנייה חדש, פעמים רבות תהליך התכנון ילווה על ידי הקבלן המתקין (תחת פיקוח של נציגי החברה היצרנית) לאחר שקיבל את כל תכניות הבנייה הנדרשות.

שלב ההתקנה עצמו דומה מאוד להתקנה של כל מערכת מיזוג מפוצלת סטנדרטית. הוא כולל חיבור של כל צינורות המיזוג: מן המעבה אל היחידות הפנימיות.

חשוב להבין שלכל אחד מהחללים הממוזגים אופי משלו, ולכן בחירת המיקום של כל אחד מהיחידות הפנימיות חשוב גם כן. חשבו על כך שבכל חדר בקרת האקלים עשויה להשתנות כתלות בכיווני האוויר, גובה התקרה, גודל החלל במ"ר, מספר הנפשות, ועוד המון פרמטרים נוספים. לכן, בשלב ההתקנה עצמו חייבים להתייעץ עם מתקין המזגנים לגבי אופן התקנת מערכת VRF BOX.

לסיום, כאמור, הליך ההתקנה המורכב עולה יותר מהתקנת מזגן רגיל, אך לצדו כמובן כל היתרונות של מערכת VRF משוכללת אותן ציינו לאורך הכתבה.

מזגני VRF BOX

מה ההבדל בין מזגן מיני מרכזי, מזגני אינוורטר ומזגני תדיראן VRF BOX?

לפני שנבין מה עומד מאחורי הטכנולוגיה והיתרונות שלה, חשוב להפריד בין שני מונחים – מערכת מיזוג מיני מרכזית ומערכת VRF. כמו במקרה של מערכת VRF, גם מזגנים מיני מרכזיים כוללים יחידה פונקציונלית מרכזית שמזרימה את האוויר אל חלל הבית. עם זאת, ההבדל המרכזי הוא שהמזגן מיני מרכזי נתמך ברשת תעלות אוויר נסתרות, ואילו יחידת VRF BOX שולטת למעשה באופן ישיר על כל אחת מהיחידות הביתיות.

טכנולוגיית המיזוג המיני מרכזית הוותיקה היא בהחלט אחת מהאופציות האהובות והמועדפות על ישראלים רבים. עם זאת, למי שרוצה להשתדרג במזגן סופר משוכלל ולא להתעסק עם הכנה של תשתית תעלות אוורור בבית החדש – מערכת VRF הם הפתרון המושלם עבורו.

מלבד זאת, חשוב לציין שהמזגן המיני מרכזי (כבודו במקומו מונח) בהחלט מתאים למיזוג חללים גדולים, אך הוא לא מאפשר שליטה מלאה על כל חלל בנפרד. פתרון ביניים למי שכן בוחר בטכנולוגייה מיני מרכזית הוא שימוש בדמפרים שמאפשרים לשלוט על כמות האוויר בכל חדר, ובכך להגיע לטמפ' הרצויה בהתאם לדרישה.
מזגני אינוורטר ומזגני VRF

במקרה הזה, בהחלט קיים דמיון בין שני המזגנים. למעשה, מערכת VRF כוללת בתוכה כבר את כל היתרונות של טכנולוגיית אינוורטר, רק שבאמצעותה תוכלו לשלוט במספר יחידות מיזוג, ולא רק במזגן בודד.

זה כמובן מאפשר לנו להנות מהיתרונות של מזגני אינוורטר ולחסוך באופן משמעותי בעלויות צריכת החשמל החודשיות.

היתרונות של מזגני VRF

הנה רק חלק קטן מהיתרונות של מערכת VRF:

התקנה

על ההתקנה עוד נרחיב בהמשך המאמר, אך בינתיים נציין רק טכנולוגיית VRF מאפשרת גמישות מירבית בהתקנה (בניגוד למזגנים מיני מרכזיים שתלויים בתעלות אוורור קבועות) – ניתן להוסיף ולהוריד יחידות באופן מודולרי ופשוט בזכות החיבור לקופסאת החלוקה.

חסכון משמעותי

לכל יחידה פנימית מאייד נפרד המחובר למערכת הבקרה המרכזית. בצורה זו אנחנו יכולים להשיג שליטה הדוקה על הטמפרטורה בכל חדר ועל פעולת המדחס. בקרת האקלים המתקדמת של מערכות VRF מאפשרת לנו לחסוך בהוצאות החשמל החודשיות, הרבה מעבר לביצועים של מזגנים מתחרים.

במילים אחרות

התקנת מערכת VRF תסייע לכם להתאים את צריכת החשמל לעוצמת הקירור ולטמפרטורת הסביבה ולחסוך סכומי כסף נכבדים שיתקזזו בסופו של דבר עם עלות ההתקנה והרכישה הראשונית.

יעילות עבודה

מערכות VRF לוקחים את טכנולוגיית האינוורטר צעד אחד קדימה. ניתן לומר כי זהו הדור החדש של מזגני אינוורטר – גמישות תפעולית, שליטה מלאה על הטמפרטורה בכל אחד מהחללים ומקדם יעילות עבודה גבוה במיוחד (תפוקת קירור מקסימלית יחד עם חיסכון מקסימלי בהוצאות החשמל).

עבודה שקטה

טכנולוגית VRF מפחיתה באופן משמעותי רעשים טורדניים. פעולת המדחס נקייה ורציפה מאפשרת לכם להנות ממערכת מיזוג אוויר מושלמת.

מעבר לקטלוג המוצרים ולרכישה >>

מדריכים נוספים שיעניינו אתכם:

arrow left slider arrow right slider
✖

ייעוץ בבחירת מזגן

יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג