העגלה ריקה

מהו מזגן מפוצל ובמה הוא שונה ממזגן מיני מרכזי?

מזגן מפוצל הוא המזגן הנפוץ והנמכר ביותר בעולם. המזגנים המפוצלים מותקנים כמעט בכל בית אב בארץ. והם נחשבים לפתרון מיזוג האוויר הבטוח, החסכוני והאיכותי ביותר כיום.
אם המונח מזגן מפוצל בכל זאת לא מוכר לכם, הסיבה לכך היא ככל הנראה סמנטית לחלוטין. למעשה, רוב המזגנים שאנו נתקלים בהם ביום יום הם מזגנים מפוצלים – החל ממזגנים עיליים קלאסיים ופשוטים, ועד מזגני אינוורטר, מזגנים מיני-מרכזיים, טכנולוגית VRF box ועוד דגמים רבים אחרים.מזגן מיני

מהו מזגן מפוצל?

לפי הגדרה, מזגן מפוצל הוא כל מערכת מיזוג אשר מתחלקת לשתי יחידות עצמאיות:

יחידת המנוע (המדחס) הממוקמת מחוץ לחלל הביתי, ויחידת המיזוג (המאייד) שנמצא בתוך הבית ואחראית על פיזור האוויר הקר (או החם). התקנת מזגן מפוצל (כאמור – שתי יחידות מפוצלות) דורשת כמובן תשתית של צינורות חשמל וגז קירור בין שתי היחידות, וכמובן גם מערכת ניקוז.
כל שלמעשה, כמעט כל מזגן שאנו מכירים כיום נחשב למזגן מפוצל. יוצאים מן הכלל הם, לדוגמא, מזגני חלון שמותקנים בפתח של קיר, כאשר היחידה הפנימית באה במגע עם החוץ. מזגנים אלו כמובן מאוד מיושנים, רועשים ולא חסכוניים ולכן כמעט ולא נמצאים בשימוש כיום.
אגב, גם מזגני הרצפה המיושנים (שנחשבים למזגן מפוצל) כבר מזמן יצאו מחוץ לאופנה – הם רועשים, בזבזניים ונוטים לייצר עודף תקלות.

מה ההבדל בין מזגן מיני מרכזי לבין מזגן מפוצל?

על אף שקיימים מספר הבדלים בין שני המזגנים, קווי החפיפה ביניהם רבים – הן מבחינת איכות המזגן והן מבחינת היתרונות שלו. למעשה, גם המזגנים המיני מרכזיים וגם המזגנים המפוצלים מהווים פתרון חסכוני ויעיל לכל מי שמעוניין בבקרת מיזוג אוויר מתקדמת ואיכותית.

להבדיל מהמזגן המפוצל, במזגנים מיני מרכזיים החידה הפנימית והחיצונית אינם גליות לעין. למעשה, המעבה נמצא מחוץ לחלל הממוזג, והמאייד נמצא מתחת להנמכת תקרה, היחידה מזרימה את האוויר לכל חללי הבית דרך מערכת של תעלות נסתרות. לשם כך, טרם התקנת המזגן המיני מרכזי נדרשת הכנת תשתיות שכוללת לעיתים גם הנמכה של התקרה. בפועל, במקרים רבים מדובר בפתרון אסטטי וחדשני לא פחות מהמזגנים המפוצלים.מזגן מפוצל עילי

סוגים שונים של מזגנים מפוצלים

חשוב לדעת שגם את המזגן המפוצל וגם את המזגן המיני מרכזי ניתן לרכוש במגוון טכנולוגיות מיזוג אוויר מתקדמות.
מאחר והמזגן המפוצל הוא מונח כללי שמתייחס למגוון די רחב של מזגנים, בחרנו להזכיר לכם כמה מהמזגנים המפוצלים הפופולאריים ביותר כיום:

מזגן VRF BOX

יחידת מיזוג חיצונית אחת (מנוע יחיד) שמספקת אנרגיה למספר יחידות פנימיות מסוגים וגדלים שונים. כך תוכלו לשלוט על כל אחד מחללי הבית בצורה יעילה וחכמה. מזגנים אלו מאפשרים התאמה מוחלטת לרצונות ולצרכים הספציפיים של כל חלל ממוזג.

מזגן אינוורטר

טכנולוגית אינוורטר מוטמעת במזגנים עיליים, כמו גם במזגנים מיני מרכזיים. מדובר בפטנט ייחודי המאפשר לווסת את כמות האוויר בהתאם לדרישה. בניגוד למזגני "On/Off"
קלאסיים, מדחסי אינוורטר הם בעלי תדר משתנה המאפשרת בקרת מיזוג אוויר יעילה וחסכונית הרבה יותר.

טכנולוגיית VAF

מערכת Variable Air Flow מתאימה את ספיקת האוויר בהתאם להחלטת המשתמש. המערכת מאפשרת בקרה מלאה על ספיקת האוויר בזכות מערכת דמפרים ששומרת על טמפרטורה יציבה לפי צרכי הבית. היתרון – חיסכון משמעותי בצריכת החשמל, פעולת מנוע שקטה ונוחות מקסימלית למשתמש.

מעבר לקטלוג המוצרים ולרכישה >>

מדריכים נוספים שיעניינו אתכם:

arrow left slider arrow right slider
✖

שירות לקוחות

✖

ייעוץ בבחירת מזגן

יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג