העגלה ריקה

חימום הבית בחורף – איך לחמם את הבית בצורה חסכונית ויעילה

החורף כבר מתקרב אלינו בצעדי ענק, וזוהי בדיוק השעה להתחיל ולהתכונן לימים הסגריריים והגשומים שעומדים להגיע.

וכמו בכל שנה, גם הפעם אנחנו מנסים למצוא את פתרון המיזוג האידיאלי שיעזור לנו לחמם את הבית כמו שצריך ולצאת בזול. וכשבוחנים את פני השטח באופן מקצועי יותר, המשמעות של לצאת בזול קשורה בדרך כלל בבחירה נכונה של המזגן הביתי שלנו.

מה הקשר בין יעילות אנרגטית וחיסכון בחשמל

איך לחמם את הבית באופן יעיל וזול? הפתרון לשאלה הנצחית הזו שמטרידה לא מעט אנשים, טמון באיכות המזגן וביעילות האנרגטית שלו. מדד היעילות האנרגטית של המזגן מצביע על יעילות צריכת החשמל של המזגן. או במילים אחרות, ככל שהדירוג האנרגטי של המזגן גבוהה יותר, כך היחס בין תפוקת החימום לצריכת החשמל שלו גבוה יותר.

מזגנים איכותיים נמדדים בעיקר בימי החורף קרים, בהם מצד אחד אנו מעוניינים להגביר את תפוקת החימום, ומן הצד השני לשמור על צריכת חשמל מועטה ולחסוך בעלויות.

תדיראן מציעה מגוון רחב של מזגנים עיליים ומיני מרכזיים עם דירוג אנרגטי גבוה ושלל טכנולוגיות מיזוג מתקדמות שיבטיחו לכם לילות חמים ונעימים. בחירת מזגן עם יעילות האנרגטית מקסימאלית (דירוג אנרגטי A) בשילוב עם טכנולוגיות המיזוג המתקדמות שלנו הם המפתח לחימום הבית בצורה זולה ויעילה.

מזגן מחמם חדר

איך לחמם את הבית בחורף – טיפים ודגשים נוספים

המזגן הוא אמצעי החימום היעיל והבטוח ביותר לשימוש כיום. עם כניסתן של מגוון טכנולוגיות מיזוג חדשות, ההתלבטות בין מזגן למכשירי חשמל אחרים כאמצעי החימום המרכזי כבר כמעט ואינה קיימת.

עם זאת, על מנת לחמם את הבית ביעילות חשוב מאוד גם לבחור את המזגן המתאים ביותר לצרכים האישיים שלכם. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור את המזגן הנכון, ועל הדרך לחסוך בצריכת החשמל הביתית.

 תפוקת חימום גבוהה – פרמטר מרכזי עליו חשוב לשים דגש. תפוקת החימום נמדדת ביחידות BTU/H ומתייחסת לעוצמת המזגן, או למעשה לכושר העבודה שלו. תפוקות חימום גבוהות יעזרו לנו לחמם את הבית במהירות וביעילות. כמובן שהפרמטר הזה לא מגיע לבדו, והוא תלוי בגודל החדר, מספר האנשים בבית, כיווני האוויר, גובה החלל ועוד אחרים.

עבור חדרים בינוניים – גדולים (בדרך כלל מעל 20 מ"ר), מומלץ יהיה לבחור במזגן עם תפוקות חימום  של לפחות 15,000 BTU/H. בבתים פרטיים גדולים, או דירות מרובות חללים, מזגנים מיני מרכזיים עוצמתיים יהיו הפתרון האידיאלי לחימום יעיל וחסכוני.

חשוב שלא להתבלבל בין הדירוג האנרגטי לבין תפוקות החימום – אלו הם שני מושגים נפרדים. כמובן שכדי לחמם את הבית בצורה אידיאלית נרצה לבחור מזגן עם תפוקות חימום גבוהות ובעל דירוג אנרגטי גבוה.

טכנולוגיית אינוורטר – מזגני תדיראן עם טכנולוגית אינוורטר מאפשרים לכם לחמם את הבית ביעילות ולחסוך עד 30% מצריכת החשמל הביתית. כיצד? להבדיל ממזגני On/Off סטדנרטיים, טכנולוגיית אינוורטר מציעה שליטה מלאה בפעילות המדחס. משמעות הדבר היא שהמדחס שלכם פועל באופן יעיל ומבוקר בהתאם לטמפרטורת הסביבה, וכך למעשה עוזר ליעל משמעותית את צריכת החשמל.

כיוון טמפרטורה – הטמפרטורה המומלצת לחימום הבית בחורך עומדת על כ-25 מעלות. זוהי גם הממלצה של מרבית טכנאי המזגנים שמעידים על חיסכון משמעותי בהוצאות החשמל הביתיות בחורף.

אטמו חללים פתוחים – בימי החורף הקרים כל משב רוח קטן שנכנס לחלל הבית יכול לשבש את הפעילות של המזגן. הקפידו לאטום את החללים הפתוחים בביתכם ולסגור את החלונות, על מנת שהמזגן יוכל לעבוד ביעילות מירבית.

ניקיון ותחזוקה – ניקיון שוטף של הפילטרים חשובה גם היא לשמירה על יעילות החימום של המזגן. הקפידו לנקות את הפילטרים מדי חודש, ואף פחות מכך בשימוש תכוף יותר.

נצלו את השמש – עונת החורף יכולה להיות קשוחה ולא נעימה, אך חשוב לזכור שלא בכל הימים הטמפרטורות צונחות באופן דרמטי. השתדלו לנצל בכל הזדמנות את קרני השמש גם בתקופת החורף – פתחו את התריסים, אווררו את הבית ונצלו את אנרגיית השמש עד תום.

 

 

מעבר לקטלוג המוצרים ולרכישה >>

מדריכים נוספים שיעניינו אתכם:

arrow left slider arrow right slider
✖

שירות לקוחות

✖

ייעוץ בבחירת מזגן

יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג