פתרונות לחסכון והשבחת אויר במיזוג - TADIRAN HLR

מערכות (Tadiran HLR (HVAC Load Reduction , מאפשרת להקטין את כמות האויר החיצוני הנכנס לבניין, להפחית משמעותית את העומס על מערכות המיזוג ולשמור על איכות האויר בחדר. מערכת HLR, פותחה במקור ע״י חברת Einverid Systems האמריקאית שהמשך פיתוחה נעשה ע״י מרכז פיתוח של Einverid בישראל.

מערכת המתחברת ישירות למערכת הצ'ילרים, מאפשרת להקטין את כמות האוויר החיצוני הנכנס לבניין, להפחית משמעותית את העומס על מערכות המיזוג ולשמור על איכות האוויר.
היחידה מטפלת באוויר המסוחרר בבניין, באמצעות סילוק סלקטיבי של פחמן דו-חמצני CO2 ומולקולות אורגניות נדיפות (VOCs) מאוויר הבניין.

האתגר

 מערכות מיזוג אוויר מרכזיות (HVAC – Heating, Ventilating and Air Conditioning) מותקנות כיום כמעט בכל הבניינים המודרניים. תפקידי מערכת המיזוג הם לשמור על הטמפרטורה והלחות וכן על איכות האוויר בבניין. לצורך שמירה על איכות האוויר מערכת המיזוג מחליפה באופן רציף את האוויר שבתוך הבניין באוויר החיצוני מספר רב של פעמים ביום. הכנסת כמות כה גדולה של אוויר חיצוני חם ולח יוצרת עומס משמעותי על מערכת המיזוג וכתוצאה מכך גורמת לצריכה גבוהה של חשמל.

הפתרון שלנו

מערכת HVAC Load Reduction) TADIRAN HLR), מאפשרת להקטין את כמות האוויר החיצוני הנכנס לבניין, להפחית משמעותית את העומס על מערכות המיזוג ולשמור על איכות האוויר. היחידה מטפלת באוויר המסוחרר בבניין, באמצעות סילוק סלקטיבי של פחמן דו-חמצני CO2 ומולקולות אורגניות נדיפות (VOCs) מאוויר הבניין. תהליך זה מאפשר הקטנת כמות האוויר החיצוני החם ולח המוכנס לבניין וגורמת לחסכון משמעותי בצריכת החשמל של מערכות המיזוג תוך שמירה על איכות אוויר גבוהה בבניין. המערכת עומדת בסטנדרטים המחמירים ביותר וביניהם: תקן ASHRAE ותקני איכות אוויר IAQ.

טכנולוגיית ה- HLR פותחה על ידי חברת enVerid Systems האמריקאית המחזיקה מרכז פיתוח בישראל.

לצפייה בסרט Tadiran-HLR>>

 

תכונות כלליות

יכולת התאמה למבנים בגדלים שונים  – Scalable

מודל

שטח קירור אופייני

מידות מערכת

HLR-500

1,000 מ"ר

80 X 120 cm

HLR-1000

2,000 מ"ר

80 X 120 cm

HLR-2000

4,000 מ"ר

140 X 160 cm

תאימות בעיקר למבנים בעלי מערכת מיזוג מרכזית (אויר חוזר ליט"א)

לוחות הספיחה

יכולת ספיחה ושחרור במקביל CO2 ו- VOC’s

מבנה ייחודי המאפשר ספיקה גבוהה
(פטנט רשום)

(החלפת לוחות פשוטה וקלה (כל 12 חודשים

(אמינות גבוהה מאד (אין רכיבים נעים

מערכת בקרה מתקדמת

בקרה, שליטה, ניטור ומעקב רציף על פעולת המערכת דרך האינטרנט ובאמצעות smartphones

התממשקות למערכות בקרה קיימות

מציגה את החיסכון באנרגיה בכל רגע נתון

הפקת דוחות ניהוליים

חסכון כלכלי

ביצועי יחידות ה- HLR בארץ ובעולם מראים תוצאות מרשימות של חסכון בין 20%-50% מצריכת החשמל של מערך מיזוג האוויר ולהפחתה של עלויות החשמל של מערכות המיזוג בשעות השיא ביותר מ- 40%!
לדוגמה, במבנה משרדים בשטח של 10,000 מ”ר.  החיסכון השנתי במקרים מסויימים יכול להגיע עד ל- 100-150 אלף ש”ח!
בנוסף, ההחזר על ההשקעה (ROI) אטרקטיבי ביותר – תקופת ההחזר על ההשקעה הינה בטווח של שנתיים-שלוש, בדגש על האזורים שבהם שורר מזג אוויר חם או לח.

ראש שקט
התקנה פשוטה וקלה: היחידה מתחברת לכל מערכת מיזוג קיימת במינימום התערבות

נסיון מוכח: ביצוע פרויקטים בהצלחה רבה בחברות מובילות בארץ ובחו”ליכולת בקרה: מעקב רציף על פעילות המערכת דרך האינטרנט / הסמא

שיפור איכות האויר

מעקב רציף וסילוק CO2 ,VOC’s וחלקיקים מזהמים נוספים

חסכון של 30% בצריכת האנרגיה למיזוג

הפחתת לחות על מערכת המיזוג