מידות המקרר

האספקט החשוב ביותר בבחירת מקרר הוא הגודל שלו. המון אנשים טועים לחשוב שכל מה שצריך לעשות הוא למדוד את החלל אליו ייכנס המקרר ולמצוא מקרר במידות המתאימות. למעשה, ישנם נתונים נוספים שחשוב לקחת בחשבון: מרווחים לפתיחת הדלתות, לציר המקרר ולאוורור ורוחב הפתחים שונים בבית. במידה ויש לכם אי במטבח, חשוב לשים לב למרחב שסביבו.

רוחב, גובה ועומק

כשאתם מודדים את החלל, ודאו שאתם מבצעים כל מדידה במספר מקומות כדי למנוע בעיות של קירות לא-שווים או פאנלים בולטים. דבר ראשון, מדדו את גובה החלל. לאחר מכן מדדו את רוחבו, אך שימו לב שאתם מודדים גם בקדמת החלל וגם בחלקו האחורי. לסיום מדדו את עומק החלל, מהקיר ועד לקו השיש שלכם.

מרווח לפתיחת הדלתות

לאיזה מרחק יכולה להיפתח דלת המקרר שתקנו? בחלק מהמקרים יש צורך בפתיחה מלאה של הדלת כדי לפתוח מדפים נשלפים. ודאו שהדלתות לא יפגעו בארונות, במדפים, בכלי חשמל או בכל פריט אחר שעלול להפריע.

השאירו מקום לציר המקרר

כדי לוודא שציר המקרר לא יפגע בקיר בעת פתיחתו, יש להשאיר 3-5 ס"מ משני צידי המקרר. מרווח זה יוודא פתיחה נוחה של המקרר וישמור על הקיר שלכם.

מקום לאיוורור

חשוב להשאיר מאחורי המקרר כ-10 ס"מ לאוורור. מקררים ללא מקום לאוורור יצרכו אנרגיה רבה יותר והמנוע שלהם עלול להינזק.

פתחי מעבר

אל תשכחו שמקרר לא מופיע פתאום בתוך החלל שלו. את המקרר צריך להעביר מדלת הכניסה שלכם עד למטבח, לכן ודאו שכל פתחי המעבר מתאימים למידות המקרר שתבחרו. בחלק מהמקרים ניתן להסיר את דלתות המקרר על-מנת לאפשר מעבר.

נפח המקרר

אחרי שמדדתם את החלל, הגיע הזמן להחליט איזה נפח מתאים עבורכם:

נפח קטן

סטודנטים? גרים בדירת סטודיו עם מטבחון? סתם ממעטים לבשל בבית?מקרר בעל נפח של 200-400 ליטר יעשה עבורכם את העבודה. הוא מתאים במיוחד לחללים קטנים וגם חסכוני בחשמל.

נפח בינוני

אם אתם זוג או מתגוררים בדירת שותפים, לרוב יתאים לכם מקרר בנפח של 400-500 ליטר. במקרר זה יהיה מספיק מקום למצרכים של כולם, עם חלוקה נוחה לאזורים. גם מקרר זה תופס יחסית מעט מקום וחוסך בחשמל.

נפח גדול

למשפחה הישראלית הממוצעת מתאים מקרר גדול יותר בנפח של 500-600 ליטר. אוהבים שהמקרר שלכם תמיד מלא? נסו את מקררי ה- 700 ליטר שלנו.