התאמת המייבש לחדר הכביסה

רובם הגדול של מייבשי הכביסה בישראל מגיעים עם פתח חזית, כאשר ישנם מספר דגמים עם פתח עליון. לכל אחד מהפתחים שיקולים משלו:

פתח חזית

מייבש כביסה עם פתח חזית מאפשר לכם לחסוך במקום ולהניח את מכונת הכביסה ואת המייבש אחד מעל השני. בעוד סידור זה הוא נוח במיוחד, הוא עלול להצריך מכם כיפוף של הברכיים או של הגב בזמן העמסת ופריקת הבגדים.

פתח עליון

מייבשי כביסה עם פתח עליון הם צרים יותר ולכן אפשר להתאימם לחללים ספציפיים. הגישה לבגדים במייבש עם פתח עליון אמנם אינה מצריכה התכופפות אך קשה יותר להגיע לפריטים הנמצאים בתחתית המייבש.

שיטת ניקוז הלחות

קיימות שתי שיטות לניקוז האדים שנוצרים בעת פעולת הייבוש:

ניקוז באמצעות צינור פליטה

במידה ואין גישה לפתח חיצוני, אדי הלחות אשר הופכים למים נקווים לתוך מכל איסוף במייבש, את המיכל מרוקנים בסיום פעולת המייבש. בדגמים מסוימים ניתן לנקז את המים ישירות למערכת הביוב.

ניקוי באמצעות מעבה (קונדנסר)

צינור הפליטה מחובר למייבש ויוצא דרך החלון, בשיטה זו נפלטים האדים החוצה.

צינון אוטומטי

בסיום מחזור הייבוש פעולת החימום נפסקת אוטומטית כדי להבטיח הפחתת קמטים וכדי לצנן את הכביסה.

כיוון פתיחת הדלת / זוית הפתיחה

בדגמים רבים ניתן להפוך את כיוון פתיחת דלת המייבש כך שתתאים לפתיחת הדלת של מכונת הכביסה ותאפשר להעביר את הבגדים מהמכונה למייבש ביתר קלות. כמו כן כדאי לבחור מייבש עם דלת בקוטר גדול וזוית פתיחה רחבה כדי להקל על הכנסה והוצאה של הכביסה (במיוחד פריטים גדולים).

מדידת חדר הכביסה

כאשר אתם מודדים את החלל אליו ייכנס מייבש הכביסה, יש לקחת בחשבון מספר דברים:

  • רוחב– השאירו משני צידי המייבש 3-7 ס"מ לזרימת אוויר
  • עומק– השאירו מאחורי המייבש 10-15 ס"מ לפתחי אוורור, צינורות וציוד נוסף. במידה ומדובר במייבש עם פתח חזית, ודאו כי קיים מרחב של לפחות חצי מטר לפתיחת הדלת.
  • גובה– במייבש כביסה עם פתח עליון השאירו לפחות חצי מטר לפתיחת הדלת. במידה ואתם מתכוונים להתקין מייבש בעלת פתח חזית מתחת למשטח כלשהו, השאירו מספר סנטימטרים על-מנת לשמור על ניידות במקרה הצורך.
  • נוחות התקנה ופליטה– תכננו מראש את מיקומי צינור הפליטה בסמוך לחלון או החיבור למערכת הביוב, ואת החיבור למערכת הגז במקרה הצורך.
  • רוחב מעברים– עברו במסלול בו תובילו את המייבש לחדר הכביסה. האם הוא יעבור בקלות בכל הפתחים? זכרו: לרוב, מייבש בעל פתח עליון יהיה ברוחב 40-45 ס"מ ומייבש בעל פתח חזית יהיה ברוחב 60 ס"מ.