כיצד לבחור מדיח כלים

בתור צעד ראשון, חישבו כיצד אתם מתכננים להשתמש במדיח הכלים. מה תהיה תדירות השימוש שלכם? האם תרצו להפעיל מדי פעם את המדיח עם כמות כלים קטנה יותר? האם יש לכם סירים, מחבתות וכלי מטבח גדולים במיוחד? עד כמה חשוב לכם שהמדיח יהיה שקט? בזמן שאתם קוראים את המדריך, רשמו לעצמכם בצד את המאפיינים והתכונות שהכי רלוונטיים עבורכם.

רוב האנשים שמחפשים מדיח חדש זקוקים לדגם הסטנדרטי המובנה (built-in) ברוחב 60 ס"מ. מדיחי כלים מובנים מגיעים ללא גימור בצדדים והם בנויים כך שיתאימו להתקנה מתחת לשיש. מדיח ברוחב 60 ס"מ מאפשר באופן טבעי ניקוי כמות גדולה יותר של כלים בכל הדחה ולכן יתאים למשפחות גדולות יותר ומאפשר שטיפת מערכות כלים רבות יותר. עבור מטבחים קטנים יותר, או עבור אנשים שאין להם צורך בהדחת כלים רבים, אנו מציעים גם מגוון מדיחי כלים צרים ברוחב 45 ס"מ.

אם אין לכם מקום למדיח כלים מובנה, הבחירה הנכונה עבורכם תהיה מדיח ריצפתי Free Standing או מדיח עומד על השיש. שני הסוגים מתחברים בקלות לברז המטבח. המדיחים הריצפתיים צבועים בצורה אחידה מכל הצדדים, לרוב בצבע לבן או כסוף, כך שניתן למקם אותם בכל מקום במטבח. מדיחים עומדים על השיש הם פחות נפוצים. המדיח מכיל נפח קטן יחסית והפעלתו בסיסית בלבד, לכן הוא מתאים יותר ליחידים או לזוגות שלא משתמשים בכלים רבים באופן יומיומי.

התאמה למטבח

לפני שאתם קונים מדיח כלים חדש, חשבו כיצד הוא יתאים לעיצוב ולסגנון של המטבח שלכם. במידה ומדובר במטבח חדש, חשוב להעביר לנגר את מידות המדיח על-מנת שיוכל לשלבו במטבח בצורה חלקה. לגימורים, לידיות וללוח הבקרה יש השפעה רבה על התאמתו של המדיח למטבח.

לוח בקרה / גימור חיצוני ופנימי

לוח הבקרה של מדיח כלים יכול להימצא על השפה העליונה של דלת המדיח (אינטגרלי) או בחלקו הקדמי של המדיח (חצי אינטגרלי). לכל עיצוב יתרונות משלו:

אינטגרלי

לוח בקרה אשר מוחבא בשפת הדלת ומאפשר לכם לצפות את הדלת בציפוי זהה לארונות המטבח ולהעניק לו מראה אחיד. במידה ויש בבית ילדים קטנים, מדיח אינטגרלי מספק יתרון חשוב נוסף – הסתרת כפתורי התפעול מהילדים. במדיח זה אין גישה ללוח הבקרה כאשר המדיח מופעל, לכן מומלץ לבחור מדיח אינטגרלי אשר מציג את הזמן הנותר לסיום ההדחה.

חצי אינטגרלי

במדיח זה לוח הבקרה נמצא בחזית המדיח, גלוי לעיני כל. בעוד שאתם יכולים לצפות את המדיח ולהתאימו למטבח, את לוח הבקרה לא ניתן לצפות. מצד שני, מדיח זה מספק לכם גישה נוחה יותר לתפעול המדיח.
במידה ובחרתם מדיח שלוח הבקרה שלו אינו מוסתר בדקו שהמדיח מציע נעילת מקשים על מנת למנוע מילדים לשנות את הגדרות התוכנית ולהפריע למחזור ההדחה

ידיות

ידיות של מדיחי כלים מגיעות במספר עיצובים, כמו ידית שקועה, ידית אחיזה וידית כיס.

גימור פנימי

חשוב להקפיד שהגימור הפנימי של מדיח הכלים יהיה מנירוסטה. גימור נירוסטה עוזר לחסוך בעלויות האנרגיה כיוון שהוא שומר על החום בתוך המדיח ומייבש את הכלים מהר יותר. גימורי נירוסטה הם גם עמידים יותר לכתמים ולריחות

גימור חיצוני

ישנם גימורים רבים אשר מבטיחים שמדיח הכלים החדש שלכם יתאים לעיצוב המטבח. באפשרותם לבחור גימור חיצוני בצבע לבן, שחור, נירוסטה, דמוי נירוסטה ועוד.