מערכת מאיידים – VRF

מערכת מאיידים – VRF

מערכות ה- VRF הינן מערכות מיזוג אוויר מודולריות המאפשרות שימוש בו זמני במספר משתנה של מאיידים. בדומה ליחידות מיזוג מרכזיות אחרות, גם מערכת VRF משתמשות בבסיס חיצוני שמתחבר ליחידה פנימית, אך בפועל ההבדלים רבים – במקום מזגן מרעיש ומרכזי, מערכת VRF כוללת מספר יחידות אוורור קטנות פנימיות בגדלים שונים עיליים, עיליים מעוצבים ונסתרים, אשר ניתן לשלוט בהן באופן אינדיבידואלי. בשנים האחרונות טכנולוגיה זאת הופכת ליותר ויותר פופולארית בישראל, בארצות הברית ובאירופה משלל סיבות:

מביאה לחיסכון ניכר בצריכת החשמל

מערכות VRF תוכננו כך שהן יוכלו לפעול פחות ובעוצמה נמוכה יותר ועדיין לשמור על הטמפרטורה המבוקשת. הדבר מביא לכך שהן משתמשות בכמות נמוכה יותר של חשמל, כלומר – מדובר במזגן חסכוני במיוחד. כמו כן, המערכת קולטת את החום אשר נוצר בעבודה וממחזרת אותו כדי לחמם אזורים אחרים, במקום להשתמש באנרגיה נוספת כדי לבצע משימה זאת.

שולטת בצורה מדויקת על הטמפרטורה

מערכת ה-VRF מאופיינת בשליטה יעילה בטמפרטורה המבוקשת. המערכת מאתרת את הדרישות המדויקות של כל חלל בו היא מותקנת, ושולחת אליו את כמות הקירור/חימום הנדרשת. בזכות האופן בו המערכת פועלת קיימת בקרה תמידית על כמות הלחות, ובנוסף מתאפשרת התקנה גמישה של המערכת במספר אפשרויות שונות.

מערכת מתוחכמת, מתקדמת, מודרנית

ניתן לחבר את מערכת ה-VRF למערכות מתוחכמות אחרות אשר מאפשרות שליטה מרחוק כחלק מטכנולוגית בית חכם. כמו כן, המערכת מאפשרת חיבור של טכנולוגיות חימום-קירור בו זמנית Heat Recovery המיועדת בעיקר למקומות ציבוריים, חדרי מחשב וכו'.

פועלת ברחש

בניגוד למערכות מיזוג מרכזיות אחרות אשר כוללות בדרך כלל מזגן מרעיש ומגושם, מערכת VRF מותקנת כך שהגורמים העיקריים לרעש נמצאים מחוץ למבנה ולרוב במרחקי צנרת ארוכים המאפשרת גמישות ונוחות רבה יותר. כתוצאה מכך, כמות הרעש אשר המערכת מפיקה היא משמעותית יותר נמוכה, דבר אשר תורם לתחושה הנעימה מהפעלתה.

מערכת AQUA AIR

פיתוח כחול לבן ייחודי ובלעדי לתדיראן, אשר מהווה מערכת מיזוג מיני מרכזי אינוורטר וגם מערכת של חימום מים עבור הבית. כחלק מהרצון לחסוך כמה שניתן בהוצאות החשמל, השימוש בשיטות מיושנות לחימום המים בבית פוחת ומתחלף בטכנולוגיות חדשות יותר. המערכת ההיברידית החדשה של תדיראן, AQUA AIR, מאפשרת מפעולת ניתוב אנרגיית המזגן לטובת חימום המים בבית, דבר המביא ליעילות ולחסכון משמעותי בחשמל. לשם השוואה, היעילות האנרגטית של מערכות אחרות ומיושנות יותר היא כ – 1 = COP, לעומת יעילותה של מערכת ה-AQUA, אשר עומדת על 3 = COP. המערכת משלבת את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בעולם למיזוג אוויר, מאפשרת בקרה חכמה על טמפרטורת המים ומווסתת את תפוקת המזגן בצורה אופטימאלית לפי העומס הנדרש.

כיצד המערכת עובדת?

המערכת כוללת יחידה חיצונית מיני מרכזי אינוורטר בשילוב קופסת AQUA BOX, שבה נמצאים מחליף החום, משאבת מים ורכיב פיקוד חכם אשר מתחבר לדוד המים הסטנדרטי בדירה וליחידה הפנימית המותקנת בחלל הבית. המערכת מופעלת באמצעות פאנל הפעלה אשר מותקן ליד המקלחת בבית. כמו כן פאנל זה שולט על גוף החימום אשר נמצא בדוד המים, מאפשר למשתמש לקבל מים חמים, מציג את קצב התחממות המים ומאפשר כיוון טיימר הפעלה וכיבוי יומי.