ההבדל בין מזגן אינוורטר למזגן רגיל

ההבדל בין מזגן אינוורטר למזגן רגיל

כל מה שצריך וחשוב לדעת על ההבדלים בין מזגן אינוורטר למזגן רגיל

רכישת מזגן היא ללא ספק אחת מהפעולות הנפוצות ביותר בארצנו החמה, כאשר שוק המזגנים הישראלי מציע לכם מגוון רחב של מזגנים ביתיים הכוללים בין היתר מערכות מיזוג מיני מרכזיות, מזגנים הפועלים בטכנולוגית אינוורטר, מזגנים ניידים ועוד.
בכתבה שלפניכם בחרנו להתמקד בהבדלים המובהקים בין מזגן אינוורטר או רגיל וזאת על מנת לאפשר לכל אחד ואחת מביניכם לבחור במזגן הנכון והטוב ביותר עבורכם.

מהירות קבועה אל מול מהירות משתנה

מזגן אינוורטר מרכזי או מזגן אינוורטר מיני מרכזי הינו מזגן המשלב בתוכו מדחס בכל מהירות משתנה.


עובדה זו הופכת כל מזגן הפועל בטכנולוגיית אינוורטר לסוג של מזגן חסכוני יותר בצריכת האנרגיה שלו וזאת לנוכח העובדה שמהירות המדחס משתנה באופן תדיר וקבוע בהתאם לטמפרטורת החדר.


מנגד, מזגן רגיל אשר אינו פועל בטכנולוגיית אינוורטר הינו מזגן בעל מהירות קבועה הגורמת לכך שהמזגן עושה שימוש בכמות קבועה של אנרגיה ולכן השימוש במזגנים הרגילים מובילים לצריכה מוגברת של חשמל ואף עלולים להגיע למצבי שחיקה במהירות גדולה יותר בהשוואה למזגני אינוורטר.

מזגן רועש מול מזגן שקט

מזגני אינוורטר מתאפיינים בפעולה שקטה יותר בהשוואה לכל מזגן אחר אשר איננו פועל בטכנולוגיית אינוורטר.
בניגוד למזגנים הרגילים, מזגני אינוורטר אינם נכנסים לפעולה בכל פעם מחדש כאשר הם מגיעים לטמפרטורה מסוימת ולכן פעולת המזגן הינה שקטה ורציפה.
חשוב לציין גם שככל המזגן הרגיל (מזגן אשר איננו פועל בטכנולוגיית אינוורטר) הינו ישן יתר כך הרעש אותו הוא מפיק הולך וגובר.
יחד עם זאת, כיום תוכלו ליהנות מהיצע הולך וגדל של מזגנים רגילים (בעיקר אילו המרכזיים והמיני מרכזיים) אשר אינם מתאפיינים ברעש עוצמתי כפי שהיה במזגנים הרגילים מהדור הישן.

חיסכון אנרגטי מול צריכה מוגברת של חשמל

כפי שציינו לעיל, העובדה שמזגני אינוורטר עושים שימוש בטכנולוגיה המאפשרת להם לפעול במהירות משתנה, באה לידי ביטוי בצריכת אנרגיה נמוכה שהתרגום שלה לכיס שלכם הינה חיסכון של עד כ-30% מחשבונות החשמל והדבר מתייחס גם לשימוש במזגני אינוורטר לצרכי חימום וגם לצרכי קירור סביבת המגורים.
מנגד, מזגנים רגילים המתאפיינים בפעולת כיבוי והדלקה של מהירות קבועה מייקרים בצורה משמעותית חשבון החשמל בעת השימוש בהם.

מזגני אינוורטר – יתרונות מול חסרונות

בהתייחס להבדלים השונים אותם ציינו לעיל, בין מזגן אינוורטר למזגן רגיל, כל סוגי המזגנים הפועלים בטכנולוגיית אינוורטר מאפשרים לכם ליהנות ממספר יתרונות מובהקים בהשוואה לכל מזגן רגיל אחר, כאשר בין יתר יתרונותיו של מזגן אינוורטר תוכלו למצוא: טמפרטורה עקבית וקבועה ללא שינוי קיצוני מדי, חיסכון מתמשך באנרגיה וצריכת החשמל, פעולה שקטה המאפשרת לכם לעבוד בשקט, לישון בשקט ואפילו לראות סרט מבלי להידרש להרים את הווליום... כ


מו כן, מזגני אינוורטר מתאפיינים בעמידות גבוהה יותר לאורך שנים, כאשר תוחלת המדחס המצוי במזגנים הפועלים בטכנולוגיית אינוורטר הינה ארוכה יותר מתוחלת המדחסים המצויים במזגנים הרגילים.


מצד שני, מזגנים הפועלים בטכנולוגיית אינוורטר ידועים כמזגנים בעלות גבוהה יותר בהשוואה למזגנים הרגילים, כאשר בנוסף לעלות היקרה יותר של המזגן תדרשו לשלם עבור כרטיס זיכרון חכם באמצעותו פועל המדחס.


במקרים מסוימים, עלותו של כרטיס הזיכרון החכם של מזגני אינוורטר משתווה לעלותו של מזגן רגיל. חסרון נוסף הנלווה לרכישת מזגני אינוורטר נובע לנוכח עלויות ההתקנה של המזגן, כאשר עלות התקנתו של מזגן אינוורטר גבוהה יותר בהשוואה להתקנתם של מזגנים רגילים.


במקרים מסוימים מדובר בפער של פי 1.2 עד פי 2 מעלות התקנתו של מזגן רגיל.


כמו כן, טכנולוגיית אינוורטר גם במזגני 1 כ"ס וגם בשאר הדגמים נחשבת לטכנולוגיה חדשה יחסית ולכן לא כל נותני השירות בתחום המזגנים עוסקים ומתמחים בה ולכן חשוב לבדוק את מיומנויותיהם המקצועיות נותני השירות הנדרשים להתקנת המזגן ו/או לתיקון המזגן במסגרת הזמנת שירותי טכנאי מזגנים.


יחד עם זאת, שקלול של מזגן אינוורטר יתרונות וחסרונות ללא ספק מכריע את הכף לטובת רכישת מזגני אינוורטר וזאת לנוכח היתרונות המובהקים של מזגני אינוורטר אל מול מזגנים רגילים כאלו ואחרים, כאשר החיסכון באנרגיה לאורך זמן למעשה מקזז את עלויות רכישת המזגן היקרה יותר בהשוואה לעלותו של רכישת מזגן רגיל וגם את עלויות ההתקנה ועלויות השירות לו תדרשו מעת לעת.