העגלה ריקה

5 טיפים לאיכות אוויר טובה יותר בבית במהלך הקיץ

5 טיפים לאיכות אוויר טובה יותר בבית במהלך הקיץ

כשהטמפרטורות בחוץ עולות, קבלו מידע אודות הדרכים הטובות ביותר לשיפור איכות האוויר בתוך הבית.

ממש עכשיו, הטמפרטורות עולות לגבהים חסרי תקדים בכל רחבי העולם, ואין כל סימן לקרירות בקצה האופק. גל החום שלח רבים מאיתנו למפלט הבטוח של הבית ושל מיזוג האוויר. אבל גם אם האוויר שבפנים קריר יותר, ה-EPA מדווח, שהוא מזוהם בדרך כלל פי 2 עד 5 ביחס לאוויר שבחוץ.

איכות לקויה של אוויר בתוך הבית קושרה למחלות שונות, החל בגירויי עיניים, אף וגרון ועד מחלות נשימתיות, מחלות לב, סרטן ואפילו תוחלת חיים קצרה יותר. האם אתם תוהים כעת כיצד לשפר את איכות האוויר בתוך הבית? יש מספר צעדים פשוטים שבהם תוכלו לנקוט, כולל האפשרות לרכוש מערכת טיהור אוויר ביתית.

הדרכים הטובות ביותר לשיפור איכות האוויר בתוך הבית

  1. מקסמו את האוורור

ייתכן אמנם שמפתה מאוד להחזיק חלונות ודלתות מוגפים היטב כאשר הטמפרטורות בחוץ עולות, אבל זרימה קבועה של אוויר צח חיונית לשיפור האוורור בבית. בבית פתוח ומאוורר יש סבירות פחותה בהרבה לקיום רמות גבוהות של מזהמי אוויר.

לפי איגוד הריאות האמריקאי, אוורור נאות הוא אחד הגורמים החשובים ביותר שמאפשרים ליצור סביבה בטוחה בתוך הבית. הארגון ממליץ על:

  • פתיחה של דלתות וחלונות באופן סדיר, כדי לאפשר כניסה של אוויר צח לתוך הבית.
  • במטבחים וחדרי כביסה שבהם מכשירי גז, יש להשתמש במאווררי פליטה ולוודא שכל מכשירי הגז מצוידים באוורור כלפי חוץ.
  • שימוש בקולט אדים אם האוויר בתוך הבית לח במיוחד, שכן אוויר "רטוב" מהווה קרקע פוריה לצמיחה של עובש וחיידקים.
  1. הפחתת כמות המזהמים שנישאים באוויר

קשקשים של חיות מחמד, עשן סיגריות ואפילו חומרי ניקוי ביתיים נפוצים יכולים להפוך למזהמים שנישאים באוויר, אשר ממשיכים לרחף בחלל ופוגעים קשות באיכות האוויר בתוך הבית. עשו כמיטב יכולתכם כדי להפחית את שחרור המזהמים האלה על ידי כך שתנקטו בצעדים פרואקטיביים.

הקפידו לסרק את חיות המחמד שלכם באופן סדיר, שכן הם נוטים להשיר יותר שיער בעונות החמות. עדיף שפרוותם תהיה קצרה במהלך חודשי הקיץ, הן למען נוחותם והן כדי שתצטרכו להתמודד עם פחות שערות וקשקשים. אל תעשנו בתוך הבית והקפידו לפתוח מעט את החלון בעת שימוש בתרסיסי ניקוי.

  1. שקלו לטפח גינה בתוך הבית

עציצי צמחים הם הרבה יותר מאשר שיפור של עיצוב הפנים. מעבר להזדמנות לטפח פינה ירוקה מרהיבת עין, גידול של נבטים, שרכים ואפילו עשבי תיבול מביא תועלת חשובה – הם יכולים לשמש כמערכות טבעיות לטיהור אוויר ולתרום לאוויר נקי בתוך הבית!
תופתעו לגלות עד כמה צמחים שגדלים בבית יכולים לסייע לטיהור האוויר בתוכו. במסגרת מחקר משותף שנערך על ידי אוניברסיטת ג'ורג'יה ואוניברסיטת יונסיי, נמצא שהצמח 'לשון החותנת' בעל המראה המרהיב יעיל במיוחד בסילוק בנזין ופורמלדהיד מן האוויר. יצירתו של ג'ונגל צמחים בתוך הבית עשויה לשפר פלאים את איכות האוויר בביתכם.

  1. החליפו מסננים

לא זו בלבד שמסננים מלוכלכים וחסומים במזגן מפחיתים את יעילות המכשיר, הם גם עלולים להפיץ מזהמים שנישאים באוויר ברחבי הבית. כדי להבטיח שהמזגן שלכם אינו סתום באבק ובמזהמים אחרים, ושאינו פולט גורמים אלה אל האוויר, עליכם להחליף את המסנן מדי 90 יום.

אם אתם מעשנים או שבבעלותכם שלל חיות מחמד שעירות, עליכם להחליף את המסננים לעתים קרובות יותר. הדבר נכון גם לגבי אנשים שרגישים במיוחד למזהמים שנישאים באוויר הבית או סובלים מאלרגיות. לשיפור מרבי של איכות האוויר, החליפו מסננים מדי 45 יום.

  1. השקיעו במערכת לטיהור האוויר הביתי

אם אין ברשותכם מערכת לטיהור אוויר במזגן, הכירו את היתרונות של מערכות אלה. פתרון TADIRAN AIROW של תדיראן משתלב בקלות ביחידת מיזוג האוויר הקיימת והופך את המזגן שלכם באופן מידי לטכנולוגיה לטיהור האוויר ביתי פעיל.

הרכיב, שמשתמש במולקולות מים אשר כבר קיימות באוויר, ממיר את ה-H2O למי חמצן היעילים במיוחד בנטרול מזהמים שנישאים באוויר. בבדיקות מעבדה הרשומה ב-FDA, הוכח כי TADIRAN AIROW קוטל וירוסים, חיידקים ועובש בשיעור של עד 99.999%.

אם ברצונכם לקבל מידע נוסף אודות המערכות הטובות ביותר לטיהור אוויר בבית כדי להבטיח שבקיץ הקרוב תנשמו אוויר איכותי, צרו קשר איתנו! נשמח להדריך אתכם בחיפוש ולסייע לכם באיתור הפתרון הטוב ביותר, שיבטיח כי אתם ויקיריכם תנשמו את האוויר הנקי ביותר האפשרי.

✖

ייעוץ בבחירת מזגן

יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג