העגלה ריקה

10 יתרונות של שימוש במערכת סינון אוויר בבית

10 יתרונות של שימוש במערכת סינון אוויר בבית

החל מהקלה על אלרגיה ועד לסיכון מופחת למחלות הנישאות באוויר, גלו את היתרונות המדהימים של מערכת טיהור האוויר הביתית.

לאחר שהייה ממושכת כל כך בבית במהלך השנה החולפת, רבים מאיתנו גילו מחדש את האושר הגלום באמנות ביתית. בין אם מדובר באפייה, סידור הרהיטים או טיפול בצמחים בבית, אנשים עוסקים היום בהתלהבות רבה יותר מאי פעם בשדרוג הבית. אבל יש צעד נוסף שבו אפשר לנקוט כדי לשדרג את חלל המגורים באופן דרמטי – והוא אינו קשור לכריות נוי חדשות או לצבע חדש לקירות.

מערכת סינון אוויר ביתית מבטיחה, כי האוויר בחלל המגורים יהיה נקי מווירוסים וחיידקים מזיקים, וממזהמים מטרידים נוספים שעלולים להשפיע על בריאותכם. היא אף מסייעת לשמור על ניקיון הבית ומשפרת את התפקוד של מערכת מיזוג האוויר שלכם – לצד מספר יתרונות מפתיעים נוספים.

רשימת 10 היתרונות של שימוש במערכת סינון אוויר בבית

1. הפחתת הסיכון למחלות שנישאות באוויר

ייתכן שעצם המחשבה מעוררת גועל, אבל רבים מן הווירוסים שגורמים לנו לחלות נמצאים באוויר שאנו נושמים. כשאדם חולה מתעטש או משתעל, הוא פולט טיפות נגועות לאוויר. טיפות אלה נשארות באוויר ועלולות להישאף לאחר מכן על ידי אנשים אחרים, וכך לגרום למחלות. מחלות שונות, החל בצינון רגיל ועד לקורונה, מתפשטות דרך הדבקה באוויר.

טכנולוגיה לטיהור האוויר הביתי יכול לסייע בהגנה עליכם ועל יקיריכם מפני מספר מחלות שנישאות באוויר. לפי ה-EPA, מטהרי אוויר יכולים לסייע בהפחתת הסיכון להתפשטות דרך האוויר של וירוסים נפוצים רבים.

2. הקלה על אלרגיות

בין אם הן כתוצאה מקשקשים של חיות מחמד, אבקנים עונתיים או קרדית האבק, אלרגיות נגרמות לרוב על ידי האוויר שאנו נושמים. מטהרי אוויר ביתיים מסננים ביעילות מגוון רחב של מזהמים שנישאים באוויר, אשר מובילים לתסמיני אלרגיה כמו עיניים דומעות, צפצופים בנשימה ואי נוחות כללית. מחקר שנערך ב-2018 מצא כי מערכות טיהור אוויר סיפקו הקלה משמעותית לאנשים הסובלים מאלרגיה במהלך תקופת ניסיון בת ארבעה שבועות.

3. האריכו את משך החיים של המזגן שלכם

אחד היתרונות ארוכי הטווח של טכנולוגיה לטיהור האוויר היא התמיכה שהיא מספקת למערכת מיזוג האוויר שלכם. כמויות גדולות של זיהום אוויר שקיימות בבית עלולות להעיק מאוד על יחידת מיזוג האוויר שלכם.
מסננים, מאווררים וחלקים נוספים של מערכת מיזוג האוויר שלכם יתפקדו בצורה יעילה פחות כאשר יהיו חסומים באבק ובמזהמים נוספים. טכנולוגיה לטיהור האוויר יכולה לסייע בהארכת החיים של המזגן שלכם על ידי סילוק מזהמים שנישאים באוויר, אשר מגדילים את העומס על המערכת.

4. הגנה על ילדים וקשישים

רעלנים שקיימים בתוך מבנים אינם בריאים בכל גיל, אולם ארגון הבריאות העולמי מצא, כי ילדים וקשישים פגיעים במיוחד בפני ההשפעות השליליות של מזהמים שנישאים באוויר. אם אתם גרים בבית רב-דורי, טכנולוגיה לטיהור האוויר היא דרך קלה ופשוטה להעניק הגנה ליקיריכם.

5. הנאה מבית שמריח טוב יותר

אם אתם בעלים של חיות מחמד או מעשנים, סביר להניח שבביתכם קיימים ריחות עיקשים שאותם לא ניתן לנטרל, גם אם תנסו מאוד. אבל אחד היתרונות המפתיעים של שימוש בטכנולוגיה לטיהור האוויר בבית הוא העובדה, כי המערכת יכולה להרחיק מן האוויר חלקיקים שמדיפים ריחות רעים, וכך להותיר ניחוח נעים יותר ברחבי הבית.

6. הקלה על תסמיני אסטמה

מחקרים רבים מקשרים בין איכות האוויר בתוך הבית לבין חומרתם של תסמיני אסטמה. הקשר ברור – איכות לקויה של האוויר בתוך הבית מחמירה את הבעיות הנשימתיות בקרב אנשים הסובלים מאסטמה ועלולה אפילו לגרום להתקף אסטמה חזק.

מחקר שנערך לאחרונה מצא כי שימוש בטכנולוגיה לטיהור האוויר מפחיתה בצורה ניכרת את תסמיני האסטמה בקרב ילדים. אם אתם או מישהו מבני משפחתכם סובלים מאסטמה, מערכת ביתית של טיהור אוויר יכולה לגרום להבדל משמעותי באיכות החיים היומיומית שלכם.

7. השגת שינה איכותית

חוקרים מאוניברסיטת דנמרק גילו, כי איכות האוויר שאנו נושמים משפיעה במידה ניכרת על איכות השינה שלנו. היא חשובה ממש כמו הטמפרטורה בחדר ורמות הרעש!

לאור העובדה שסיכון מופחת למחלות לב ולהשמנת יתר קשור ישירות בשינה טובה, ברור לחלוטין שמנוחה ראויה היא מרכיב קריטי של הבריאות הכללית. שקלו שימוש במיזוג אוויר עם מערכות סינון אוויר או טיהור אוויר, אשר יכולות לסייע בשיפור איכות השינה שלכם.

8. שיפור הרווחה הכללית

לפי ה-EPA, איכות לקויה של אוויר בתוך הבית יכולה לגרום לשלל בעיות בריאות בחומרה משתנה, החל בגירויי עיניים, אף וגרון ועד מחלות נשימתיות, מחלות לב וסרטן. חשיפה ממושכת למזהמים לא מסוננים שנישאים באוויר יכולה לפגוע קשות ברווחתכם הכללית.

על ידי השקעה בטכנולוגיה לטיהור האוויר איכותית לבית, תנקטו בצעד חשוב לקראת שיפור הבריאות הכללית שלכם ושל יקיריכם למשך שנים רבות.

9. הנאה מבקרת אקלים טובה יותר

אנשים רבים מניחים, כי מערכת מיזוג האוויר שלהם תפעל בלי קשר לאיכות האוויר בתוך הבית. אבל לא תמיד זה כך. למזגן שלכם קשה יותר לקרר או לחמם אוויר שעמוס במזהמים. איכות לקויה של אוויר בתוך הבית משמעותה מערכת מיזוג יעילה פחות. טכנולוגיה לטיהור האוויר יכולה לסייע למזגן שלכם לתפקד ביעילות רבה יותר.

10. התענגות על ניהול פשוט יותר של משק הבית

יצא לכם להעביר אצבע על משטח כלשהו בבית, ולגלות לחרדתכם כי הוא מלא באבק? גם אם אתם מנקים לעתים קרובות, הצורך להיפטר מן האבק הוא סוג של משימה סיזיפית אינסופית. למרבה המזל, מערכת טיהור אוויר יכולה לסייע לכם במאבק.

מטהרי אוויר יונקים את האבק ומזהמים נוספים שנישאים באוויר הישר מתוכו, ולוכדים את החלקיקים בתוך מסננים פנימיים שנמצאים בתוך המכשיר. משמעות הדבר היא, שפחות אבק ימצא את דרכו לפינות הנסתרות שקיימות ברחבי הבית. אבל לא כל מטהרי האוויר מסתמכים על גישה פסיבית מבוססת סינון כלפי זיהום האוויר שקיים בבית.

TADIRAN AIROW של תדיראן משתמש בגישת ניקוי פעיל לטיהור האוויר. הוא משתמש במולקולות המים הקיימות באוויר והופך אותן למי חמצן הנישאים באוויר ומחסלים מזהמים. בבדיקות מעבדה הרשומה ב-FDA, הוכח כי המערכת קוטלת וירוסים בשיעור של 99.999%, חיידקים בשיעור של עד 99.999% ועובש בשיעור של עד 99.997%.

אם ברצונכם לקבל מידע נוסף אודות מטהרי האוויר הטובים ביותר לבית, צרו קשר איתנו בתדיראן. נשמח להדריך אתכם בחיפוש.

✖

ייעוץ בבחירת מזגן

יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג