העגלה ריקה

פורמלדהיד ותרכובות VOC בביתכם: כל מה שצריך לדעת

פורמלדהיד ותרכובות VOC בביתכם: כל מה שצריך לדעת

פורמלדהיד ותרכובות VOC (תרכובות אורגניות נדיפות) נוספות יכולים לגרום לבעיות בריאות חמורות. כך תוכלו למתן את הסיכון.

בין אם אתם מרגישים בטוחים כשאתם נועלים את דלת הכניסה בלילה, או שיש לכם מערכת אבטחה מתקדמת שכוללת מצלמות וחיישנים, סביר להניח שאתם נוקטים בצעדים פעילים כדי לוודא שאתם ויקיריכם תהיו מוגנים ובטוחים. אבל מעבר לסכנת פריצה, ישנה סכנה נוספת שאורבת לכם בבית ושייתכן כי אינכם מודעים לה: תרכובות VOC, אשר עלולות לגורם לבעיות בריאות חמורות, כולל סרטן.

מהן תרכובות VOC?

תרכובות אורגניות נדיפות (VOC) הן גזים אשר מקורם בנוזלים או במוצקים. פריטים ביתיים רבים מכילים כימיקלים שעלולים להפוך לתרכובות VOC. הם יכולים לפלוט תרכובות VOC כאשר הם בשימוש, ובמקרים מסוימים, גם כאשר הם מאוחסנים.

משתמשים בטכנולוגיה לטיהור האוויר בחדר האמבטיה? בתרסיס לניקוי הכיריים? נשארו לכם פחיות צבע בחנייה המקורה? לפי EPA, עם המקורות הנפוצים ביותר לתרכובות VOC נמנים:

  • צבעים, מסירי צבע וממסים אחרים
  • תרסיסים
  • חומרי ניקוי וחיטוי
  • דוחי עש ומטהרי אוויר
  • דלקים מאוחסנים ומוצרים לרכב
  • בגדים שעברו ניקוי יבש

רובנו מחזיקים לפחות בכמה מפריטים אלה בבית. ומשמעות הדבר היא, שברגע זה ממש, ייתכן שאתם ויקיריכם חשופים להשפעות הבריאותיות השליליות של תרכובות ה-VOC.

פורמלדהיד היא תרכובת VOC נפוצה במיוחד. היא נמצאת במוצרי עץ דחוס, דבקים וחומרי הדבקה, בדים ללא גיהוץ וחומרי בידוד מסוימים. גם עישון או בישול עשויים לגרום להפקת התרכובת.

אגודת הסרטן האמריקאית קובעת כי רמות גבוהות של הכימיקל קשורות במקרי סרטן. הסוכנות הבינלאומית לחקר הסרטן (IARC) מסווגת רשמית את הפורמלדהיד כ"גורם מסרטן לבני אדם".

זיהום אוויר על ידי VOC בתוך מבנים: סיכון נסתר

תרכובות ה-VOC עלולות לגרום לקשיים יומיומיים, אשר גם אם הם חמורים פחות מאשר הסיכון המוגבר לסרטן, הם בהחלט יכולים להשפיע על איכות החיים. תרכובות ה-VOC משפיעות באופן שלילי על איכות האוויר בתוך הבית, והגזים גורמים לבעיות בריאות שונות.

איגוד הריאות האמריקאי מדווח, כי חשיפה ממושכת לפורמלדהיד ותרכובות VOC אחרות שקיימות בבית עלולה לגרום למספר תגובות שליליות, כגון:

  • גירוי בעיניים, באף ובגרון
  • קשיי נשימה
  • בחילה
  • נזק למערכת העצבים המרכזית ולאיברים

הקשר בין איכות ירודה של האוויר בבית לבעיות בריאות, החל בבעיות נשימה ועד מחלות כרוניות ארוכות טווח, ברור לחלוטין. תרכובות ה-VOC תורמות במידה רבה לאיכות אוויר ירודה בתוך הבית. לפי הערכת ה-EPA, רמות הגזים בתוך הבית יכולות להיות גבוהות עד פי 5 מאשר בחוץ.

אם כך, כיצד ניתן להפחית את כמות הפורמלדהיד בבית ולהבטיח כי יקיריכם מוגנים?

סילוק תרכובות ה-VOC (לרבות פורמלדהיד) מן הבית

במסגרת בדיקה שנערכה על ידי חוקרים של שירות בדיקת האוויר הידוע AirMD, הוכח כי טכנולוגית לטיהור האוויר מטהר האוויר  TADIRAN AIROW של תדיראן מפחית במידה משמעותית את רמות הפורמלדהיד בחלל. בבדיקה נמצא כי מערכת הטיהור הייחודית של המכשיר, שמבוססת על מי חמצן, יעילה במיוחד כנגד פורמלדהיד, ובעיקר בהשוואה לטכנולוגיות לטיהור אוויר מסורתיות.

הרכיב, שמשתמש במולקולות מים אשר כבר קיימות באוויר, ממיר את ה-H2O למי חמצן. מי חמצן הינם מטהר יעיל ביותר; בבדיקות קודמות, נמצא כי מערכת TADIRAN AIROW משמידה וירוסים, חיידקים ועובש בשיעור של עד 99.999%.

במהלך ניסוי שטח שנערך בבניין משרדים, האוויר בסביבת העבודה נמדד לפני השימוש במכשיר ה-TADIRAN AIROW, במהלכו ואחריו. החוקרים מדדו רמות התחלתיות של פורלמדהיד באוויר, שנעו בין ppb95 ל-110 (חלקים למיליארד).

אבל ממש בתוך שעות מרגע הפעלתו של TADIRAN AIROW, רמות הפורמלדהיד בחדר צנחו ל52 PPB   עד 58– ירידה של כמעט 50 אחוזים! בבדיקה נמצא, כי לא זו בלבד שרמות תרכובות ה-VOC  היו זניחות לאחר הפעלת הטכנולוגיה , אלא שגם נרשמה ירידה משמעותית במרבית תרכובות ה-VOC המסוכנות.

TADIRAN AIROW הוא פתרון מסוג PLUG&PLAY, שמשתלב בקלות ביחידת ה-HVAC הקיימת והופך באופן מידי את המזגן הביתי שלכם לטכנולוגיה לטיהור האוויר פעיל.
אם ברצונכם לקבל מידע נוסף אודות הפתרון הטוב ביותר לטיפול באוויר המבוסס על מי חמצן, ומאפשר להפחית את רמות תרכובות ה-VOC בביתכם, צרו איתנו קשר! נשמח להדריך אתכם בחיפוש ולהסביר כיצד תוכלו לשמור על ביטחון יקיריכם, על ידי נשימת אוויר באיכות הגבוהה ביותר האפשרית בתוך הבית.

✖
ייעוץ בבחירת מזגן
יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג