העגלה ריקה

סינון אוויר לעומת טיהור אוויר: מה עדיף?

סינון אוויר לעומת טיהור אוויר: מה עדיף?

בדקו את הפירוט הבא של ההבדלים העיקריים בין טכנולוגיות לטיהור האוויר לבין מסנני אוויר, ולמדו כיצד לבחור במערכת ניקוי האוויר המתאימה לבית או למשרד שלכם.

בין אם אתם נוסעים ברכב שלכם בכבישים, נרגעים על הספה בבית או מקישים על המקלדת במשרד, סביר להניח שאתם מעבירים את רוב היום בחללים ממוזגים. לפי ה-EPA, רובנו שוהים בממוצע 90 אחוזים מזמננו בתוך מבנים, שם נמצאים מזהמי אוויר ברמות שגבוהות פי 2 עד 5 מן הרמות שלהם בחוץ, כך שחיוני לוודא כי האוויר שאתם נושמים הוא באיכות טובה.

מן הידועות היא, שיחידות מיזוג אוויר מצוידות במסננים, וייתכן שאתם סבורים כי מסננים אלה מבטיחים שהאוויר שאתם נושמים הוא נקי ובטוח. למרבה הצער, לא כך הם פני הדברים. אף על פי שמסננים יכולים לסייע בניקוי האוויר, סינון סטנדרטי אינו זהה לטיהור אוויר פעיל אשר יכול להגן מפני וירוסים שנישאים באוויר, כמו וירוס הקורונה.

המשיכו לקרוא לפירוט היתרונות של טכנולוגיה לטיהור האוויר לעומת מסנן אוויר, ההבדלים העיקריים בין שתי שיטות אלה לניקוי האוויר והדרך שבה תוכלו לבחור במערכת המתאימה עבור הבית או המשרד שלכם.

מהי מערכת סינון אוויר?

חשבו על סינון אוויר כעל קו ההגנה הראשון בפני מזהמים שנישאים באוויר. כל מערכות מיזוג האוויר משתמשות במסננים, שיכולים לנוע ממסננים סטנדרטיים שלוכדים מזהמים גדולים אשר מרחפים באוויר, ועד למסנני HEPA מיוחדים, אשר יכולים ללכוד חלקיקים זעירים, עד לגודל של 0.3 מיקרון.

כאשר האוויר נדחק בצורה מכנית דרך יחידת מיזוג האוויר, החורים שבמסנן מונעים מן החלקיקים לעבור דרך היחידה ולחזור אל האוויר שבחדר. ככל שהחורים שבמסנן קטנים יותר, כך החלקיקים שניתן להרחיק מן האוויר זעירים יותר.

ייתכן שאתם סבורים, שניתן פשוט לשדרוג למסנני HEPA וזהו! אוויר נקי ושקט נפשי. אבל למרות העובדה שמסנני HEPA יעילים בלכידת חלקיקים זעירים, יש להם השפעה מועטה מאוד עד אפסית על ריחות, חומרים ביולגיים, תרכובות VOC (תרכובות אורגניות נדיפות) ומשטחים.

שיטות טיהור אוויר 

טכנולוגיות לטיהור האוויר פועלות על ידי כך שהן מתקדמות אל מעבר להרחקת חלקיקים מן הסירקולציה – הם נוקטים בגישה פעילה ומעשית לנטרול המזהמים, שחשובה במיוחד כשמדובר בווירוסים, עובשים וחיידקים שנישאים באוויר ועלולים לגרום למחלות.

לעתים קרובות, טכנולוגיות לטיהור האוויר מתקדמות משתמשות בטכנולוגיות הבאות:

  • טכנולוגיות לטיהור האוויר מבוססות UV משתמשים באור אולטרה-סגול (UV) כדי להרוג וירוסים, חיידקים ותרכובות אורגניות נוספות. נורות UVC פולטות קרני אור עוצמתיות שמשמידות את המזהמים הנישאים באוויר. עם זאת, מערכות מסוימות מחייבות מגע ישיר של המזהמים עם האור של המערכת או סמיכות קרובה שלהם אליו על מנת שניתן יהיה לחסלם.
  • טכנולוגיות לטיהור האוויר כימיות יוצרות ראקציות אשר מפרקות את המבנה של התאים שמהם מורכב המזהם. הדבר קורה במספר דרכים, בתלות בחומר הכימי שבו נעשה שימוש, החל בשחרור רדיקלים חופשיים ש"אוכלים" את הממברנה של התא ועד לאחרים, שממיסים את דופן התא של המזהם.
  • טכנולוגיות לטיהור האוויר מבוססות מי חמצן, שהם סוג של טכנולוגיה לטיהור האוויר כימית, משחררת כמות זעירה של תרכובת הטיהור היעילה ביותר לחלל האוויר. משמעות הדבר, שמזהמים שנישאים באוויר מושמדים בעת המגע ובעצם עוצרים אותם בשלב מוקדם.

מסנן אוויר לעומת טכנולוגיה לטיהור האוויר

האמת היא, שאין כל השוואה בין ההשפעות של מערכות סינון אוויר לאלה של מערכות טיהור אוויר. מערכות סינון אמנם טובות בלכידת מזהמים מרחפים גדולים (כמו שיער כלבים, או אבק ולכלוך), אולם הן לא עושות את העבודה בכל מה שנוגע לעצירת המזהמים הנישאים באוויר שעלולים לגרום לשלל צרות, החל בתסמיני אלרגיה חריפה ועד מחלה קשה.

מעבר לכך, מערכות הסינון מצריכות תחזוקה רבה ומחייבות החלפה ידנית תכופה של המסננים. לדברי משרד האנרגיה של ארה"ב , החלפה או ניקוי שגרתיים של מסנני המזגן הם בעלי חשיבות קריטית – אחרת, "המסננים החסומים והמלוכלכים חוסמים את זרימת האוויר התקינה" ופוגעים קשות ביעילות המזגן.

בקרב של סינון האוויר לעומת טיהור האוויר, ברור שהמנצחים הם פתרונות טיהור האוויר. אם כך, איזו מערכת לטיהור אוויר היא הבחירה הטובה ביותר שתפעל בהרמוניה עם מערכת מיזוג האוויר הקיימת שלכם ותספק אוויר נקי יותר מבלי שיהיה צורך בשיפוץ כללי?

מטהר האוויר TADIRAN AIROW של תדיראן היא טכנולוגיה לטיהור אוויר בשיטת PLUG&PLAY , פתרון ללא תחזוקה שניתן להתקנה בקלות במערכת מיזוג האוויר הקיימת שלכם. בניגוד למסנני HEPA פסיביים, אשר לוכדים מזהמים שעוברים דרך היחידה, מערכת זו משתמשת במי חמצן שהינם מטהר רב עוצמה לנטרול פעיל של מזהמים שנישאים באוויר.

המערכת, שמשתמשת במולקולות מים אשר כבר קיימות באוויר, ממירה אותן למי חמצן, שיעילים במיוחד בחיסול וירוסים וחיידקים. בבדיקות מעבדה הרשומה ב-FDA, נמצא כי TADIRAN AIROW קוטל וירוסים, חיידקים ועובש בשיעור של עד 99.999%.

אם ברצונכם לקבל מידע נוסף אודות המערכות הטובות ביותר לטיהור אוויר בבית או במשרד, צרו קשר איתנו! נשמח להדריך אתכם בנוגע לאפשרויות השונות ולהכווין אתכם בחיפוש.

✖

שירות לקוחות

✖

ייעוץ בבחירת מזגן

יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג