העגלה ריקה

מערכות לטיהור אוויר בבית: כל מה שצריך לדעת

מערכות לטיהור אוויר בבית: כל מה שצריך לדעת

רובנו בוהים בתמונות מרהיבות של בתים מעוצבים שמתפרסמות בכתבי עת יוקרתיים, ונאנחים נוכח הקווים הנקיים וההיעדר המוחלט של ערמות דואר או ציורי ילדים. כולנו היינו רוצים שבתינו ייראו כך, אבל החיים פשוט מפריעים לזה לקרות. מחויבויות עבודה, דרישות הקשורות במשפחה והמעמסה של חיי היום-יום משתלטות עלינו. הסדר, ולפעמים גם הניקיון, נמצאים בעדיפות משנית.

אבל איכות האוויר שאנחנו נושמים בבית היא לא עניין של סדר. היא נוגעת לבריאות, והבריאות היא לא משהו שאפשר להיות גמישים לגביו.

לאור העובדה שרובנו מבלים 90% מזמננו בתוך הבית, איכות האוויר הפכה לגורם קריטי. לפי ה-EPA, ריכוזים של מזהמים פנימיים רבים נמצאים ברמות גבוהות בהרבה בתוך מבנים מאשר בחוץ, וזאת באופן חלקי בגלל הבנייה המתאפיינת בנצילות אנרגיה, שמגבילה את האוורור הטבעי.

כיוון ששלל מחקרים מקשרים בין איכות אוויר לקויה בתוך מבנים למגוון בעיות בריאות, ברור שניקוי האוויר בתוך הבית הוא בעל חשיבות עליונה לבריאותנו הכללית. החדשות הטובות הן, שמערכת טיהור אוויר ביתית יכולה לסייע בסינון מזהמים ולטהר את האוויר שאתם ובני משפחתכם נושמים בתוך הבית.

הנה כל מה שאתם צריכים לדעת בנוגע למטהרי אוויר המיועדים לתוך מבנים, כיצד הם פועלים וכיצד לבחור את המטהר המתאים עבור הבית שלכם.

וירוסים, עובש ואלרגנים אורבים בתוך הבית שלכם

אלה הם סיכונים בריאותיים ממשיים שקיימים בבתינו, ואף על פי שאיננו יכולים לראותם, הם מהווים סיכון חמור בהרבה מאשר בלאגן פשוט.

התקני ניקוי אוויר ומטהרי אוויר משפרים את איכות האוויר בתוך הבית על ידי הרחקת מזהמים בלתי נראים כמו עובש, אלרגנים, חיידקים ווירוסים. למעשה, טכנולוגיה לטיהור אוויר טובה יכולה למעשה לחסל את המזהמים האלה.

מכשירים אלה עושים שימוש במספר טכנולוגיות שונות, במטרה להפחית את כמות המזהמים באוויר. מטהרי אוויר מבוססי HEPA משתמשים במאווררים לצורך אילוץ הזרמת האוויר דרך מסננים יעילים במיוחד לעצירת חלקיקים, אשר לוכדים את המזהמים בנקבוביות זעירות בעת שהם עוברים דרך המסנן. עם זאת, חשוב לציין כי לא כל מסנני האוויר שנמצאים בשימוש במטהרים עומדים בסטנדרטים של HEPA.

מערכות אחרות של טיהור אוויר משתמשות במטענים חשמליים ויינון לצורך משיכת חלקיקים, אשר "נדבקים" לאלמנטים שקיימים בתוך ההתקנים. דגמים מסוימים אפילו כוללים טכנולוגיית UV עוצמתית, המאפשרת לחסל מזהמים שנישאים באוויר.

איזה סוג של מטהרי אוויר ביתיים מתאים לכם?

טיהור אוויר איננו בגדר 'פתרון אחד שמתאים לכול'. זיהוי הסוג המתאים עבורכם מצריך מעט ידע – הן בנוגע למה שאתם צריכים והן בנוגע למוצרים הזמינים.

שני הסוגים העיקריים של מטהרי אוויר ביתיים הם מטהרי אוויר ניידים ומערכות מרכזיות לטיהור אוויר.

  1. מטהרי אוויר ניידים – יעילים בחללים קטנים, אולם מצריכים תחזוקה ועלולים להיות רועשים

יש שני סוגים נפוצים של מטהרי אוויר ניידים, אשר יכולים לסנן את האוויר בחדר יחיד.

  • מטהרי אוויר מכניים ניידים דוחפים את האוויר דרך מסנן כדי להרחיק מזהמים. כמה מהם מכילים מסנני HEPA ברמה גבוהה שלוכדים חלקיקי אבק זעירים, עשן וקשקשים של חיות מחמד.
  • מטהרי אוויר ניידים אלקטרוניים פולטים מטען חשמלי, אשר מושך את המזהמים. החלקיקים נדבקים ללוחיות מתכת בתוך ההתקן, אשר אותן מנגב המשתמש בהמשך.

מסנני האוויר הניידים המכניים והאלקטרוניים מצריכים תחזוקה ידנית תכופה. בדגמים המכניים, יש להחליף מסננים מדי כמה חודשים. המומחים ממליצים על ניקיון יסודי של היחידות האלקטרוניות מדי שבועיים.

מטהרי אוויר ניידים כוללים בעיקרון מאוורר ומסנן, כך שלרוב הם רועשים למדי בעת פעולתם. כיוון שהם יעילים ביותר כאשר הם פועלים במשך שעות, משמעות השימוש במסנן אוויר נייד היא, כי סביר שתחוו רעש רקע באופן קבוע.

  1. מערכות טיהור מרכזיות – יעילות עבור הבית כולו, נטולות תחזוקה ושקטות

עבור מי שגרים בדירות או בבתים עם תעלות, סוג זה של מערכת טיהור אוויר – אשר מכונה לעתים בשם "מערכת טיהור לבית כולו" – יכול לספק פתרון נוח ונטול תחזוקה לסינון אוויר יעיל בבית. בניגוד למטהרי אוויר ניידים, אשר יכולים לסנן אוויר בחדר אחד בכל פעם, יש צורך במערכת מרכזית אחת בלבד עבור הבית כולו.

קיימים מספר סוגים של מטהרי אוויר מרכזיים. מערכות רבות כוללות מסנני HEPA ומסנני פחם פעיל, שלוכדים את המזהמים בזמן שהם עוברים דרכם. מערכות אחרות משתמשות ביינון אלקטרוני ובשדות אלקטרוסטטיים לצורך משיכה ולכידה של מזהמים שנישאים באוויר. מערכות שונות משתמשות בטכנולוגיה של מנורות UV, אשר קוטלות חיידקים, עובש ומזהמים ביולוגיים נוספים שנישאים באוויר באמצעות אור בהיר, על ידי נטרול יעיל שלהם.

מטהרי אוויר מרכזיים ניתנים להוספה למערכת המיזוג הקיימת באמצעות דגמי 'הכנס-הפעל'. עם זאת, התקנה של טכנולוגיה לטיהור אוויר ביתי אינה פרויקט "עשה זאת בעצמך" – תצטרכו לפנות אל איש מקצוע שיתקין את המערכת ויוודא כי היא פועלת כראוי.

בחירת מערכת הטיהור הביתי המתאימה עבורכם

סוקרטס הפציר בנו "הכירו את עצמכם", ואף על פי שרבים פירשו את כוונתו וראו בהצעתו המלצה לדרך של הרהור פנימי, הכוונה היא פשוטה – היו מודעים לצרכים וליעדים שלכם, כדי שתוכלו להתקדם לעבר הגשמתם באופן יעיל. עיקרון דומה חל גם כאן – מי אתם ומהם הצרכים שלכם?

לדוגמה, אם אתם מעשנים או מחזיקים בחיות מחמד, במיוחד אלה מן הסוג הפרוותי והמשיר שיער, סביר להניח שכדאי לכם לבחור מערכת עמידה יותר. הדבר נכון במיוחד אם אתם או מישהו אחר מבני ביתכם סובל מאלרגיות או אסטמה.

עבור מי ששוכרים דירה, או מי שאין ברשותם מערכת מיזוג אוויר מרכזית, טכנולוגיה לטיהור האוויר ניידת יכולה להיות פתרון מצוין. הם קטנים יותר, זולים יותר ויכולים לעבור אתכם כשתעברו לבית קבוע יותר.

אבל עבור בעלי בתים, טכנולוגיה לטיהור אוויר מרכזית היא דרך נוחה ופשוטה, שמבטיחה כי אתם ובני משפחתכם תוכלו לנשום את האוויר הנקי ביותר האפשרי. הם שקטים, נטולי תחזוקה ויעילים מאוד. על ידי כך שהם עושים שימוש במערכת המיזוג הקיימת שלכם, מטהרים אלה יכולים לכסות כל סנטימטר רבוע בביתכם, ולספק לכם שקט נפשי – בכל מקום שבו אתם נמצאים ברחבי הבית.

טכנולוגית טיהור האוויר TADIRAN AIROW מותקנת PLAY & PLUG במערכת המיזוג הקיימת שלכם, ללא תחזוקה ועלויות כספיות נוספות. ניתן גם להסירה בקלות והיא תוכל ללוות אתכם לבית חדש.

בניגוד למסנני HEPA פסיביים, אשר פשוט לוכדים את החלקיקים שעוברים דרך היחידה, פתרון טיהור האוויר המרכזי נוקט בגישה פעילה ויעילה לטיהור האוויר. המערכת ממירה מולקולות מים שקיימות באוויר למי חמצן, אשר מנטרל וירוסים וחיידקים.

הצורך לקבוע איזו טכנולוגיה לטיהור האוויר מתאימה עבורכם מצריך ידע – ידע בנוגע לעצמכם, לסביבה שלכם ולמוצרים הזמינים. אם ברצונכם לקבל מידע נוסף אודות מערכות טיהור האוויר המרכזיות הטובות ביותר לבית, צרו קשר איתנו! נשמח להדריך אתכם בנוגע לאפשרויות השונות, כיוון שאנו מאמינים שאיכות האוויר שאנו נושמים חיונית, ומהווה את הבסיס לכל מה שאנו עושים. תנו לנו לעשות זאת עבורכם.

✖

שירות לקוחות

✖

ייעוץ בבחירת מזגן

יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג