העגלה ריקה

מדידת איכות האוויר בתוך מבנים: מדריך למתחילים

מדידת איכות האוויר בתוך מבנים: מדריך למתחילים

כך תקבעו את איכות האוויר בתוך הבית ותגנו על בריאותכם!

מגיפת הקורונה גרמה לרבים מאיתנו לשהות בבית זמן רב יותר מאשר אי פעם ועודדה אנשים רבים לעסוק בפרויקטים מסוג "עשה זאת בעצמך", שנועדו להפוך את חללי המגורים שלהם לנוחים ויפים ככל הניתן. אבל מעבר לרענון עיצוב הפנים שלכם, כדאי שתשקלו פרויקט שיכול למעשה לשפר את הרווחה הכוללת ואת איכות החיים שלכם – שיפור איכות האוויר בתוך הבית.

איכות אוויר ירודה בתוך מבנים: סכנה נסתרת

כחלק מתחזוקת הבית שלכם, אתם בוודאי מקפידים לבדוק שהמנעולים על הדלתות והחלונות תקינים. ייתכן אפילו שהשקעתם במערכת אבטחה, כדי לוודא שאתם ובני משפחתכם תהיו בטוחים ומוגנים. אבל אף על פי שאינכם רואים אותה, יש סכנה משמעותית נוספת שאורבת בתוך הבית ועלולה לסכן אתכם ואת יקיריכם – איכות האוויר שאתם נושמים.

לפי ה-EPA, מחלות הקשורות באיכות אוויר לקויה בתוך מבנים כוללות:

  • כאבי ראש וסחרחורות
  • גירוי באף, בעיניים ובגרון
  • החמרה של אסטמה ותסמיני אלרגיה
  • מחלות נשימתיות
  • מחלת לב
  • סרטן

אבל אל תחששו! בדיקת איכות האוויר בתוך מבנים יכולה לסייע באומדן רמת המזהמים שעמה אתם מתמודדים בבית ולקבוע מהן האפשרויות הטובות ביותר לשיפור האוויר שאתם נושמים.

מהי נקודת הפתיחה שלכם?

אם אתם תוהים כיצד לבדוק את איכות האוויר בתוך המבנה, הדבר הראשון שעליכם לבחון הוא איזה מזהמי אוויר נמצאים בסבירות גבוהה בביתכם. אם אתם מעשנים, בעלים של חיות מחמד או מרבים להשתמש בתרסיסים לצורך ניקוי, יש סיכוי טוב שחלקיקים המזוהמים בקשקשים, טבק וכימיקלים אחרים מרחפים באוויר שבחלל הבית ופוגעים באיכותו.

לאחר שתקבעו מהם המקורות הסבירים ביותר למזהמים, נקטו בצעדים פעילים כדי למתן את הסיכונים. משמעות הדבר יכולה להיות פתיחה של דלתות וחלונות כדי לשפר את האוורור בעת שימוש בחומרי ניקוי, סירוק תכוף של חבריכם השעירים והקפדה שלא לעשן בתוך הבית. לאחר בירור זהותם של המזהמים האפשריים, תגיע העת לבדיקת טוהר האוויר. תוכלו לבצע בדיקה כזו בעצמכם, או לפנות לאיש מקצוע.

תחושת הבטן שלכם, כלים ושירותים מקצועיים

לצורך בדיקת אוויר מסוג "עשה זאת בעצמך", תוכלו לרכוש מנטר איכות אוויר בתוך מבנים (IAQ), אשר מזהה נוכחות של מזהמים נפוצים, כולל פחמן חד-חמצני, צבעי עופרת ועובש. מנטרי ה-IAQ נעים החל מדגמים זולים יחסית ועד לדגמים מתקדמים יותר, שתג המחיר שלהם גבוה בהתאם. בטרם תרכשו מנטר IAQ, בדקו אם מערכת מיזוג האוויר שלכם מצוידת בתכונה של בדיקת איכות האוויר – ישנן מערכות הכוללות לוחות אלקטרוניים בצד, אשר יכולים להתריע אודות רמות מסוכנות של מזהמים.

בעוד שמכשירי ניטור מסוג IAQ זמינים לרוב במחירים סבירים, הם עלולים שלא לספק מבט מעמיק מספיק של תכולת האוויר שאתם נושמים מדי יום. אם אתם סובלים מעקה נשימתית בלתי מוסברת ומתסמינים הקשורים באיכות אוויר לקויה בבית, אולם אינכם מצליחים למצוא את המקור לכך, ייתכן שהגיע הזמן לעלות מדרגה ולפנות למומחה.

איש מקצוע שמתמחה בבדיקות איכות אוויר במבני מגורים יכול לסייע בזיהוי מזהמים, שייתכן כי אחרת לא תהיו מודעים לקיומם. לדוגמה, פורמלדהיד, רדון, תרכובות אורגניות נדיפות (VOC) וחומרים אחרים אינם כלולים במגוון המזהמים הסטנדרטי שמזוהה על ידי מכשירי "עשה זאת בעצמך".

חיוני לזכור, שעצם הנוכחות של מזהמים מסוימים אינה מעידה בהכרח על אסון. כמויות קטנות של נבגי עובש או קשקשים של חיות מחמד אין משמעותן אחרית הימים עבורכם ועבור בני משפחתכם – אולם יש לשקול בקפידה את ההשפעה של המשך צמיחתם של מזהמים אלה בתוך ביתכם באין מפריע. בעיה שנמצאת כעת בשלביה ההתחלתיים עלולה להפוך בעתיד לכאב ראש של ממש.

ברור לכם שאיכות האוויר שלכם יכולה להיות טובה יותר. ועכשיו מה?

תוכלו לשפר במידה ניכרת את איכות האוויר בתוך הבית באמצעות מערכת מיזוג האוויר שכבר קיימת ברשותכם. פתרון TADIRAN AIROW של תדיראן, המבוסס על מי חמצן ומותקן בשיטת  PLUG&PLAY, משתלב היטב במיזוג האוויר הקיים שלכם, כך שאינכם צריכים לפתוח חסכונות כדי להבטיח שהאוויר שאתם נושמים בתוך הבית עובר ניקוי פעיל.

הטכנולוגיה המתקדמת TADIRAN AIROW ממירה מולקולות מים אשר כבר קיימות באוויר למי חמצן, אשר מנטרלים מזהמים שנישאים באוויר. בבדיקות מעבדה הרשומה ב-FDA, הוכח כי TADIRAN AIROW קוטל וירוסים, חיידקים ועובש בשיעור של עד 99.999%.

אם ברצונכם לקבל מידע נוסף אודות פתרון יעיל במיוחד לטיהור אוויר המבוסס על מי חמצן ומיועד לאוויר הביתי שלכם, צרו קשר עמנו! נשמח לסייע לכם לנווט בעולם של בדיקות איכות אוויר בתוך מבנים ולעזור לכם במציאת המכשיר הנכון עבורכם ועבור יקיריכם.

✖

ייעוץ בבחירת מזגן

יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג