העגלה ריקה

כיצד תוכלו לשפר את איכות האוויר בתוך הבית באמצעות מערכת המיזוג

כיצד תוכלו לשפר את איכות האוויר בתוך הבית באמצעות מערכת המיזוג

מחפשים דרכים לשיפור איכות האוויר בבית או במשרד? מערכת ה-HVAC הנכונה יכולה לעשות את כל ההבדל.

בשנת 2020 הכתה בנו מגפת הקורונה וכתוצאה מכך, המודעות בנוגע לאיכות האוויר בבית התעצמה מאוד. כיוון שמוצרים של איכות אוויר בתוך מבנים וטכנולוגיות אוורור יכולים להגביל בצורה משמעותית את התפשטות הווירוסים, וכן לצמצם את הנוכחות של מזהמים נוספים שקיימים באוויר הבית, יותר ויותר אנשים מחפשים את הפתרונות הטובים ביותר, שיאפשרו לשפר את האוויר שאנו נושמים.

לפי הסוכנות להגנת הסביבה, האוויר שאנו נושמים בתוך מבנים מזוהם בדרך כלל פי 2 עד 5 ביחס לאוויר שבחוץ! עבור אנשים שסובלים מאסטמה או מאלרגיות, איכות האוויר בתוך הבית היא בעלת חשיבות קריטית במיוחד. בין אם אתם מחפשים פתרון שישפר את איכות האוויר בבית או במשרד, איתור המערכת המתאימה לטיהור אוויר יכול להשפיע בצורה משמעותית על כל דבר, החל בביצועי העובדים שלכם וכלה בחיי היום-יום של בני הבית!

מה גורם לאיכות אוויר ירודה בתוך מבנים (IAQ)?

יש מספר גורמים שתורמים ל-IAQ ירוד. גורמים אלה כוללים שילוב של מזהמים שקיימים בחוץ ובפנים, ויכולים להתפשט ברחבי החלל שלכם דרך מערכת מיזוג לקויה. IAQ ירוד יכול לגרום לתגובות אלרגיות ולקשיי נשימה.

  • מזהמים ביולוגיים – אלרגנים שמקורם בקרדית האבק, עובשים, קשקשים של בעלי חיים ואבקנים יכולים כולם לתרום ל-IAQ ירוד, ועלולים לגרום לתגובות אלרגיות בקרב אנשים בעלי רגישויות. וירוסים וחיידקים שגורמים למחלות חמורות עלולים אף הם להתפשט בתוך הבית דרך מערכות המיזוג.
  • מזהמים כימיים – פריטים שעברו טיפול כימי, החל בבגדים שהיו בניקוי יבש וכלה בתרסיסי ניקוי ומוצרי טבק, יכולים לפלוט מזהמים כימיים אל האוויר ולגרום גירוי לאנשים בעלי רגישויות, תוך הורדת ה-IAQ הכולל.
  • חלקיקים מרחפים – הנוכחות של חלקיקים מיקרוסקופיים שמרחפים באוויר יכולה להיות בעלת השפעה שלילית על ה-IAQ. הדוגמאות לכך כוללות אבק, לכלוך, וירוסים וחלקיקים אחרים שנשארים באוויר.

    אם אתם בודקים כיצד לשפר את איכות החיים בתוך הבית, איתור מערכת המיזוג הנכונה הוא בעל חשיבות מרכזית לגיבוש האסטרטגיה המתאימה ביותר עבורכם.

מה זה HVAC?

מערכת חימום, אוורור ומיזוג אוויר (HVAC) מספקת לחלל הפנים איכות אוויר משובחת דרך מערכות של בקרת לחות ואוורור עם טכנולוגיית סינון, ומאפשרת למשתמשים לבחור בהגדרות הטמפרטורה לאווירה נעימה.

חיוני לציין, כי לא כל מערכות המיזוג נוצרו שוות. בעוד שקיימים תקנים עבור מערכות HVAC מסחריות, דגמים בסיסיים יותר – ובמיוחד אלה המיועדים לבתים – אינם מספקים בהכרח יותר מאשר סינון בסיסי. רוב מערכות ה-HVAC אינן מכילות כלל טכנולוגיות של טיהור אוויר!

כיצד מערכות ה-HVAC משפרות את ה-IAQ

מערכות ה-HVAC משתנות בכפוף ליצרן ולדגם, אולם כמעט כולן משתמשות באוורור בסיסי ובבקרת לחות.

אוורור מוגבר

אוורור טוב בתוך הבית חשוב ממש כמו סירקולציה טובה בתוך הגוף – מדובר במרכיב חיוני לסביבה בריאה. כאשר האוויר נע בחופשיות, יש סבירות פחותה שהמזהמים יתרכזו במקום אחד, וכך ממוזערות ההשפעות השליליות שלהם.

מערכות HVAC רבות משתמשות במערכות אוורור מכניות, אשר דוחפות את האוויר המעופש מבפנים החוצה ושואבות פנימה אוויר נקי כדי להחליפו. אפשר גם לשקול מערכת אוורור פסיבית או טבעית בתוך הבית. משמעות הדבר יכולה להיות פתיחת חלון או דלת, כדי שאוויר צח ייכנס באופן טבעי.

בקרת לחות ורטיבות

עובש ומזהמים ביולוגיים נוספים אוהבים אוויר לח ורטוב, כך שהפחתת הלחות והרטיבות היא דרך יעילה לעצירת ההתפשטות והצמיחה שלהם. מערכות HVAC רבות כוללות קולטי לחות, שמייבשים את האוויר והופכים אותו פחות אטרקטיבי למזהמים.

עם זאת, כאשר האוויר יבש מדי, הוא עלול לגרום ליובש בעיניים ולגרות את מעברי האף. חשוב שמערכת ה-HVAC שלכם תכלול טכנולוגיית בקרת לחות ורטיבות, שתאפשר הוספה והפחתה של לחות במקרה הצורך.

מערכות טיהור מבוססות HVAC

ייתכן שתופתעו לשמוע, שמערכת ה-HVAC שלכם יכולה לעשות יותר מאשר לחמם או לקרר את החלל.
לאוויר הנקי ביותר האפשרי, ניתן לשקול הוספה של מערכת טיהור אוויר למערכת ה-HVAC שלכם.
תדיראן מציעה את TADIRAN AIROW, פתרון 'הכנס-הפעל' שמשתלב בקלות בכל מערכת HVAC קיימת.

פתרון TADIRAN AIROW משתמש בטכנולוגיה הממירה את מולקולות המים (לחות) שבאוויר למי חמצן, אשר מטהרים את האוויר בחלל הסגור. בבדיקות מעבדה הרשומה ב-FDA, הוכח כי המערכת קוטלת וירוסים, חיידקים ועובש ביעילות של עד 99.999%.

אם ברצונכם לקבל מידע נוסף אודות הפתרונות הטובים ביותר לאיכות אוויר בבית או בעסק, צרו קשר עם תדיראן. נשמח להדריך אתכם בחיפוש.

✖

שירות לקוחות

✖

ייעוץ בבחירת מזגן

יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג