העגלה ריקה

כיצד משפיעים מכשירי אדים על איכות האוויר בתוך הבית?

כיצד משפיעים מכשירי אדים על איכות האוויר בתוך הבית?

מה הקשר בין איכות האוויר בתוך הבית למכשירי אדים, וכיצד מכשירי האדים מקיימים אינטראקציה עם טכנולוגיות לטיהור האוויר ומערכות סינון?

יותר ויותר אנשים שנמאס להם מן האוויר היבש והמעיק ומקשיי הנשימה שמתלווים אליו, מגלים את נפלאותיהם של מכשירי האדים הביתיים. בשנת 2019, המכירות הקמעונאיות של מכשירי האדים הגיעו לסך מדהים של 643 מיליון דולר בארצות הברית לבדה. המכשיר ידוע בהיותו מקור להקלה על בעיות נשימה ובעיות עור, ולכן קל להבין מדוע זכה לפופולריות כזו.

אבל אסון שהתרחש לאחרונה בדרום קוריאה ממחיש את הנזק האפשרי שעלול להיגרם כתוצאה משימוש לא נכון במכשירי אדים. על פי ההערכות, עד 14,000 אנשים מתו, בתוך מספר שנים, כתוצאה משאיפה של חומר חיטוי שבו נעשה שימוש ברבים ממכשירי האדים הביתיים שהיו נפוצים במדינה.

ברור, כי למרות היתרונות, השימוש במכשירי האדים כרוך גם בסיכונים. אם כך, מה הקשר בין איכות האוויר בתוך הבית למכשירי אדים, וכיצד מכשירי האדים מקיימים אינטראקציה עם טכנולוגיות לטיהור האוויר ומערכות סינון?

מהם היתרונות של מכשירי האדים הביתיים?

אוויר יבש בתוך מבנים קשור למספר תסמינים לא נעימים, החל באלרגיות מוחמרות ועד לשפתיים סדוקות. מכשירי אדים, אשר מוסיפים לחות לאוויר שבחלל, יכולים לסייע בהקלה על הבעיות הבאות, שנגרמות עקב אוויר יבש:

  • יובש בעור ובגרון
  • גודש בסינוסים וכאבי ראש
  • גירוי באף
  • שפתיים סדוקות
  • שיעול יבש ומיתרי קול מגורים

מכשירי האדים אף נקשרו בסיכון מופחת להידבקות בשפעת ויכולים לסייע בהקלה על נחירות. לחות מוגברת באוויר אף יכולה לסייע לשגשוג של מספר צמחים ביתיים ואפילו לשמור על מראה רענן של טפטים וריהוט לאורך זמן. נשמע נהדר, נכון?

אבל למרות העובדה שמכשירי האדים משפרים את איכות האוויר בחדר על ידי הוספת לחות, הם יכולים גם לפגוע באיכות האוויר שבתוך הבית.

מכשירי אדים ואיכות האוויר

חיידקים, וירוסים ומזהמים ביולוגיים נוספים אוהבים חללים לחים ומכשיר האדים שלכם אינו יוצא מן הכלל. אם לא תנקו את מכשיר האדים ביסודיות ובאופן סדיר, סביר להניח שהמכשיר יפלוט סוגים שונים של מזהמים מזיקים שנישאים באוויר, ואשר עלולים להישאף על ידכם ועל ידי יקיריכם.

הסיכון לזיהום בבית שמקורו במכשיר האדים תלוי בסוג מכשיר האדים שרכשתם. Consumer Reports ערך ניסוי, שבו נמצא כי מכשירי אדים רבים שנושאים את התווית 'נטולי מיקרובים' או 'ללא חיידקים' עמוסים למעשה במזהמים ביולוגיים.

מכשירי אדים המבוססים על פתילה היו הדגם היחיד, אשר לפי הממצאים שלConsumer Reports, אינם מפיצים מזהמים ביולוגיים במהלך השימוש. האמת היא, שמכשיר האדים עלול לגרום לתסמיני אלרגיה או אסטמה, כלומר שייתכן שיהיה צורך להשתמש בנוסף בטכנולוגיה לטיהור האוויר.

מערכות סינון לאיכות אוויר בתוך מבנים, שמסייעות בהרחקת חלקיקים גדולים שנישאים באוויר, הן קריטיות לשיפור האוויר שאתם נושמים בבית. אבל בדיוק כמו מכשירי האדים, מכשירי הסינון נעים מדגמים בסיסיים ופחות יעילים ועד לדגמים מתקדמים יותר.

מדידת איכות האוויר בתוך הבית

ניתן להשתמש במכשיר שנרכש בחנות לצורך ביצוע בדיקה מהירה של איכות האוויר בבית, ולקבוע אם מכשיר האדים פוגע באיכות האוויר שאתם נושמים על בסיס יומיומי. מנטר של איכות האוויר בתוך המבנה (IAQ) מזהה נוכחות של מזהמים נפוצים, כולל פחמן חד-חמצני, צבעי עופרת ועובשים. ה-IAQ יכול לתת לכם מושג לגבי סוג המזהמים שמרחפים בתוך ביתכם, אולם מדובר במידע מוגבל.

אם תרצו להתעמק יותר בסוגי המזהמים שקיימים באוויר של ביתכם, תצטרכו להתקדם אל מעבר לבדיקות עצמיות. כיוון שתרכובות אורגניות נדיפות (VOC) ומזהמים אחרים אינם מזוהים על ידי מכשירי איכות האוויר מסוג 'עשה זאת בעצמך', ייתכן שכדאי לכם לשקול פנייה לאיש מקצוע.

בין אם מכשיר האדים שלכם תורם לבעיה או לא, הרי שאם גיליתם שאיכות האוויר בתוך ביתכם ירודה, חיוני לנקוט פעולה כדי לשפר אותה. כיוון שאיכות אוויר ירודה משפיעה על כל דבר, החל בבריאות ועד לתפקוד בעבודה או בבית הספר, הזמן בעל חשיבות עליונה.

כיצד לשפר את איכות האוויר בעת שימוש במכשיר אדים

פתרון טיהור האוויר של תדיראן TADIRAN AIROW, שמבוסס על מי חמצן ופועל בשיטת PLAY &PLUG הוא הדרך המושלמת לשמירה על אוויר נקי ממזהמים מזיקים, תוך שהוא מאפשר לכם ליהנות מלחות מוגברת, שמספק מכשיר אדים ביתי.

הטכנולוגיה הקניינית TADIRAN AIROW ממירה מולקולות מים אשר כבר קיימות באוויר למי חמצן, אשר מנטרלים מזהמים שנישאים באוויר. בבדיקות מעבדה שאושרו על ידי ה-FDA, הוכח כי טכנולוגיית TADIRAN AIROW קוטלת וירוסים, חיידקים ועובש בשיעור של עד 99.999%.

אם ברצונכם לקבל מידע נוסף אודות פתרון יעיל במיוחד לטיפול באוויר המבוסס על מי חמצן ומסייע להפחית את כמות המזהמים האפשריים הנישאים באוויר ממכשיר האדים, צרו קשר עמנו! נשמח לסייע לכם במציאת האיזון הנכון בין לחות לבין אוויר נקי ולהכווין אתכם למכשיר המתאים, שישמור על ביטחונכם ועל בטחון יקיריכם.

✖

שירות לקוחות

✖

ייעוץ בבחירת מזגן

יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג