העגלה ריקה

הסוד לשנת לילה טובה יותר: שיפור איכות האוויר בחדר השינה שלכם

הסוד לשנת לילה טובה יותר: שיפור איכות האוויר בחדר השינה שלכם

למדו כיצד שיפור איכות האוויר בחדר השינה יכול לסייע לכם להשיג שנת לילה טובה.

כן, כולנו היינו רוצים לעבוד פחות ולישון יותר. היינו רוצים גם לבלות שבוע במלון יוקרתי באי בדרום האוקיינוס השקט. אבל היי… שינה טובה היא יותר מסתם בונוס. היא חיונית.

כאשר שינה היא כבר לא משהו שאנו משתוקקים אליו כשאנו שותים את כוס הקפה השלישית של היום, אלא משהו שהפך בלתי נגיש, בלתי מושג או בלתי רציף לחלוטין, הדבר עלול לגרום לאנדרלמוסיה שלמה בעבודה ובחיי היום-יום.

אם אתה מתמודדים עם נדודי שינה או שינה לקויה, סביר להניח שנמאס לכם לשמוע שוב ושוב את אותן עצות. ניסיתם יוגה, מדיטציה או תרגילי נשימה? מה בנוגע לקיצוץ בצריכת הקפאין והגבלת זמן המסך עד לשעה לפני השינה? אבל אם אתם מתהפכים במיטה במשך הלילה ומתעוררים עייפים בבוקר, ייתכן שיש סיבה מפתיעה לאיכות השינה הירודה, שעליה לא חשבתם קודם לכן – האוויר בחדר השינה שלכם.

אוויר נקי בחדר השינה חיוני לשנת לילה טובה. המשיכו לקרוא על הדרך שבה תוכלו לשפר את איכות האוויר בתוך הבית, במיוחד בחדר השינה, לשינה טובה באמת.

הסכנות של שינה לקויה (מעבר לרגזנות)

כולנו יודעים, כי תזונה מאוזנת ובריאה, תנועה של הגוף ושתיית כמות גדולה של מים חשובות לבריאות.

אבל שנת לילה טובה חשובה לא פחות מאכילה בריאה ומפעילות גופנית סדירה. שינה מועטה מדי או שינה שאיכותה ירודה לעתים קרובות יכולות לגרום נזק חמור לבריאותנו הכללית. שירות הבריאות הממלכתי של בריטניה מצא, כי אנשים הסובלים מנדודי שינה כרוניים ומבעיות שינה ארוכות טווח נוספות נמצאים בסיכון מוגבר לסבול מן הבעיות הבאות:

  • השמנת יתר
  • מחלת לב
  • סוכרת
  • דיכאון
  • תוחלת חיים קצרה יותר

לעומת זאת, המחקר מציין כי שינה טובה יכולה לסייע בשמירה על משקל גוף תקין וקשורה ישירות למערכת חיסונית חזקה יותר ובבריאות לב משופרת.

כדי ליהנות מן השינה הטובה ביותר האפשרית, עליכם לשקול פתרון לאיכות האוויר בבית, אשר יוכל לשפר את האוורור ואיכות האוויר בחדר השינה שלכם.

איכות אוויר ושינה – קשר סימביוטי

חוקרים מן האוניברסיטה הטכנית של דנמרק התעמקו בדרך שבה איכות האוויר בחדר השינה משפיעה על השינה ועל יכולותינו הקוגניטיביות ביום המחרת. הם מצאו כי לאיכות האוויר יש השפעה משמעותית על השינה שלנו – היא חשובה ממש כמו הטמפרטורה בחדר, התאורה והרעש!

המדענים ניתחו את דפוסי השינה של סטודנטים מ-12 מדינות שונות וניטרו כל פרמטר, החל ברמות ה-CO2 בחדרי השינה ועד ללחות ולטמפרטורת האוויר. הסטודנטים ישנו בלילות לסירוגין עם חלונות פתוחים וסגורים ודיווחו אודות איכות השינה וביצועיהם האקדמיים ביום המחרת.

המחקר הוכיח, כי אוורור היה הגורם המשפיע בכל מה שנוגע לשינה איכותית וממושכת. כאשר אוויר צח מבחוץ זרם בקביעות דרך חדרי השינה של הסטודנטים, בין אם דרך מערכות מיזוג האוויר או דרך חלון פתוח, הוא שיפר משמעותית את איכות האוויר בחדר. כמו כן, שיפור איכות האוויר בחדר השינה הוביל לכך שבבוקר המחרת הסטודנטים הרגישו טוב יותר, היו פחות ישנוניים והצליחו להתרכז יותר.

ההשפעה של איכות אוויר טובה יותר באה לידי ביטוי בביצועים האקדמיים של הסטודנטים ביום המחרת. החוקרים גילו, כי שנת לילה טובה הייתה אחראית לכמעט 25% של השינוי בביצועים האקדמיים, וכי סטודנטים שישנו בחדר עם אוויר נקי יותר הפגינו ביצועים משופרים במבחני חשיבה לוגית.

החשיבות של שנת לילה טובה ברורה, והיא קשורה ישירות לאיכות האוויר.

כיצד לשפר את איכות האוויר בתוך הבית

הצעד הראשון לקראת שיפור איכות האוויר בחדר השינה הוא אומדן השיפור הדרוש. יש מספר מכשירי בדיקה של איכות האוויר בבית שבהם ניתן להשתמש כדי לבדוק את הרמות הקיימות של האוורור וזיהום האוויר בתוך הבית. שקלו רכישה של מנטר חכם של איכות האוויר בתוך מבנים, אשר מתריע על נוכחות של מזהמים שונים שנישאים באוויר.

כדי לשפר את האיכות הסביבתית בתוך המבנה (IEQ) הקיימת בחדר השינה שלכם, ניתן לרכוש טכנולוגיה לטיהור האוויר. מכשירים אלה לוכדים ומחסלים מזהמים נפוצים שנישאים באוויר, כמו וירוסים, עובש וחיידקים.

פתרון PLUG&PLAY   לטיהור האוויר הוא דרך מעולה, שמבטיח כי תיהנו מן האוויר הנקי ביותר במהלך השינה. פתרון TADIRAN AIROW של תדיראן משתלב בקלות ביחידת ה-HVAC  הקיימת והופך באופן מידי את המזגן שבחדר השינה למטהר אוויר פעיל.

הרכיב משתמש במולקולות מים אשר כבר קיימות באוויר וממיר אותן למי חמצן, אשר מטהרים את האוויר ממזהמים שנישאים בו. בבדיקות מעבדה הרשומה ב-FDA, הוכח כי המערכת קוטלת וירוסים, חיידקים ועובש בשיעור של עד 99.999%.

אם אמבטיית קצף, צלילי אווירה סביבתיים וספירת כבשים לא עוזרים לכם ליהנות משנת לילה טובה, כדאי מן הסתם שתשקלו דרכים נוספות לשיפור איכות האוויר בחדר השינה שלכם. הדבר יכול לעשות את ההבדל ולהבטיח שבמקום להתעורר עייפים, תתחילו את היום ברגל ימין.

אם ברצונכם לקבל מידע נוסף אודות הפתרונות הטובים ביותר לאיכות אוויר בבית, צרו קשר עם תדיראן. נשמח להדריך אתכם בחיפוש.

✖

שירות לקוחות

✖

ייעוץ בבחירת מזגן

יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג