העגלה ריקה

האם יש מזגנים שפועלים כטכנולוגיה לטיהור האוויר?

האם יש מזגנים שפועלים כטכנולוגיה לטיהור האוויר?

קבלו מידע נוסף אודות ההבדלים בין מזגנים לבין מטהרי אוויר, כדי שתוכלו גם לשמור על הקרירות וגם ליהנות מהאוויר הנקי ביותר האפשרי.

הקיץ הגיע סוף סוף, והמשמעות היא שרובנו נבחר להישאר בבית עם המזגן – או נתאסף בסביבות ממוזגות אחרות. במהלך השנה, רובנו מבלים בערך 90% מזמננו בתוך מבנים, בין אם בבית, בבית הספר, במרכזי קניות או במשרד. וכיוון שבקיץ הלוהט מפתה עוד יותר מתמיד להתקרר בפנים, חיוני לוודא כי האוויר שאנו נושמים בתוך המבנים אכן נקי.

לאור העובדה שרמות המזהמים הנישאים באוויר מגיעים לרמות הגבוהות עד פי 5 בפנים לעומת החוץ, וכיוון שאיכות אוויר לקויה בתוך מבנים קשורה לבעיות בריאות, ברור שיש חשיבות מכרעת לשמירה על אוויר נקי בפנים. אבל איך ניתן לוודא שהאוויר שבפנים יהיה בטוח? כיוון שכבר יש ברשותכם מזגן, ייתכן שאתם תוהים, "האם מזגנים מסננים אוויר?"

התשובה, בקצרה, היא לא. להלן כל מה שצריך לדעת בנוגע למזגנים, מטהרי אוויר, מה הם עושים וכיצד הם משלימים אלה את אלה.

טכנולוגיה לטיהור האוויר לעומת מזגן

ראשית, נתחיל בהגדרה של כמה מונחים מרכזיים.

  • מזגן או יחידת HVAC הוא מערכת אשר שולטת בטמפרטורה, בלחות ובאוורור בחלל פנים מוגדר. מזגנים אינם מיועדים ללכוד מזהמים שנישאים באוויר ועלולים אפילו לפזר אותם ברחבי החדר.
  • טכנולוגיה לטיהור האוויר מרחיקה מזהמים מן האוויר. הדבר יכול להתבצע במגוון דרכים, דרך שדות אלקטרומגנטיים, יינון, מסננים מכניים ואפילו מי חמצן.

שני מכשירים אלה מביאים תועלות שונות לחלוטין למשתמש הקצה. מזגנים ממוקדים בנוחות שלכם, ומטהרי אוויר מיועדים לנקות ולטהר את האוויר. אם אין בבעלותכם מכשיר לטיהור אוויר, עליכם לשקול ברצינות רכישה של מכשיר כזה – הוא יכול לסייע בשיפור היבטים רבים, החל באיכות השינה וכלה ברווחתכם הכוללת.

אפשרויות לטיהור אוויר

קיימות מספר מערכות לטיהור אוויר בבית שאותן באפשרותכם לבחון, כדי להבטיח שהאוויר שבביתכם יהיה נקי ונטול מזהמים.

מטהרי אוויר ניידים

מכשירים אלה יעילים עבור חללים קטנים ומסננים את האוויר בחדר יחיד. ניתן למצוא מטהרי אוויר ניידים מכניים ואלקטרוניים.

  • מטהרים מכניים מאלצים את האוויר לעבור דרך מסננים כדי להרחיק מזהמים מן האוויר. יחידות מכניות איכותיות יותר כוללות מסנני HEPA, אשר לוכדות חלקיקים זעירים של עשן, קשקשים של חיות מחמד ואבק.
  • מטהרים אלקטרוניים משחררים מטען חשמלי, אשר מושך מזהמים. חלקיקים אלה נצמדים ללוחיות שנמצאות בתוך המכשיר ומרחיקות אותם מסירקולציית האוויר בחדר.
  • יש לציין, כי כל מטהרי האוויר הניידים מצריכים תחזוקה ידנית תכופה מצד המשתמש. משמעות הדבר היא פירוק המכשיר והחלפה של המסננים או ניקוי לוחיות המתכת באופן סדיר.

מטהרי אוויר במערכת המיזוג

מכשירים אלה מכונים לעתים מטהרי מקור אוויר או מטהרים ביתיים מרכזיים והם מותקנים בתוך יחידה קיימת של מיזוג אוויר. הם מספקים טיהור אוויר יעיל לבית כולו או לדירה כולה.

לא כל מטהרי האוויר של מערכת המיזוג נוצרו שווים. חלקם עושים שימוש בשיטות הדומות לאלה של מטהרי האוויר הניידים המכניים, וכוללים מסננים כשיטה העיקרית להרחקת מזהמים שנישאים באוויר. אחרים משתמשים בטכנולוגיות כמו אור UV, אשר נמצא במחקרים כקוטל חיידקים ברמה בינונית. ואילו מטהרי אוויר ביתיים נוספים מסתמכים על יינון אלקטרוני לצורך משיכת חלקיקים.

בעת בחירת טכנולוגיה לטיהור האוויר עבור המערכת המרכזית הקיימת ברשותכם, עליכם לשקול שתי שאלות עיקריות:

כיצד מטהר מכשיר זה את האוויר – בצורה פעילה או פסיבית?

שאלה זו קריטית במיוחד עבור אנשים שסובלים מאלרגיות ואסטמה, כמו גם עבור בעלים של חיות מחמד ומעשנים. סביר להניח שתזדקקו למערכת עמידה יותר אשר מטהרת את האוויר באופן פעיל, ולא למערכת שלוכדת מזהמים באופן פסיבי.

האם מכשיר זה יכול לעבוד עם מערכת מיזוג האוויר הקיימת שלי?

החלפה של מערכת מיזוג האוויר הקיימת היא מיותרת, צורכת זמן רב וכרוכה בעלויות גבוהות. עליכם למצוא יחידה שתוכל להשתלב בצורה חלקה במערכת הקיימת שלכם.

מטהר האוויר TADIRAN AIROW של תדיראן פועל בשיטת PLUG&PLAY  והוא התוסף המושלם לכל מערכת. הוא הופך את יחידת ה-HVAC  שלכם למכשיר כפול – מזגן ומטהר. כך תיהנו מן היתרונות של מטהר אוויר מתקדם, מבלי שתצטרכו לשדרג את כל מערכת מיזוג האוויר שלכם.

הטיהור הפעיל הייחודי של המערכת, שמבוסס על מי חמצן, הופך אותה לפתרון יעיל במיוחד עבור מערכות מיזוג מרכזיות ויחידות מיזוג אוויר שנמצאות בחדרים נפרדים. הפתרון החדשני הוא גם כלי עוצמתי, שמבטיח אוויר נקי במשרדים, עסקים, בתי ספר ואפילו אולמות קולנוע!

בבדיקות מעבדה הרשומה ב-FDA, נמצא כי על ידי המרה של מולקולות המים שכבר נמצאות באוויר למי חמצן שקוטלים וירוסים, חיידקים ועובשים בשיעור של עד 99.999%.

אם ברצונכם לקבל מידע נוסף אודות טכנולוגיות טיהור האוויר הטובות ביותר לבית, צרו קשר עמנו כאן בתדיראן. נשמח להדריך אתכם בחיפוש.

✖
ייעוץ בבחירת מזגן
יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג