העגלה ריקה

האוויר בתוך המשרד שלכם: מה אפשר לעשות

האוויר בתוך המשרד שלכם: מה אפשר לעשות

קראו מדוע יש חשיבות לאיכות האוויר בתוך המשרד, וכיצד להבטיח איכות אוויר מיטבית במקום העבודה.

עם הסרת המגבלות ההדרגתית ברחבי העולם והעובדה שמיליוני אנשים מתכוננים לחזור למשרדים לאחר חודשים של עבודה מהבית, המודעות לאיכות האוויר במקום העבודה הפכה רלוונטית יותר מתמיד. נוכח התפשטות זן הדלתא, חשוב יותר מתמיד להבטיח כי האוויר במשרד יהיה בטוח לנשימה.

אם אתם מנהלי משרד או מתקן, או עובדים שמוטרדים בנוגע לאיכות האוויר במשרד, עליכם לדעת כי באפשרותכם לנקוט בצעדים לשיפור איכות האוויר בתוך המבנה ולהבטחת סביבה בטוחה עבור כל מי שנמצא במקום העבודה.

המשרד: נקודה חמה פוטנציאלית להתפשטות הקורונה

לאור העובדה שההדבקה בתוך מבנים נפוצה הרבה יותר מאשר בחוץ, אנשים רבים חוששים בנוגע להידבקות בווירוס הקורונה במשרדים. ככל שאנשים מבלים יחד זמן רב יותר בחללים סגורים, כך גדולים יותר הסיכויים להתפרצות הווירוס. האיום משמעותי במיוחד במקרה של משרדים שבנויים בצורת "חלל פתוח" ובהם עובדים רבים.

מחקר שפורסם לאחרונה ב-Emerging Infectious Diseases עקב אחר התפשטות הווירוס ברחבי מוקד תקשורת שנמצא בדרום קוריאה. לאור העובדה שכמעט כל העובדים בקומה אחת נדבקו במחלה מעובד אחד בלבד שנבדק ויצא חיובי, החוקרים הגיעו למסקנה שהקורונה "יכולה להיות מדבקת מאוד בסביבות משרדיות צפופות… היקף ההתפרצות ממחיש כיצד סביבת עבודה צפופה במיוחד יכולה להפוך לאתר בסיכון גבוה להתפשטות וירוס הקורונה ובאופן פוטנציאלי למקור להדבקות נוספות".

מקורות נפוצים של איכות אוויר לקויה במשרד

מעבר לווירוס, קיימים מזהמים נוספים שנישאים באוויר ואשר יכולים לפגוע באיכות האוויר בתוך בנייני משרדים. לפי ה-EPA, יש מספר מקורות הקשורים באיכות אוויר גרועה בבנייני משרדים, לרבות:

  • מזהמים ביולוגיים ממערכות אוורור מלוכלכות או קירות, תקרות ושטיחים שספגו נזקי מים.
  • חומרי ניקוי ומטהרי אוויר בחדרי שירותים
  • אסבסט מחומרי בידוד וחומרי בניין עמידים באש
  • פורמלדהיד ממוצרי עץ דחוס
  • קוטלי חרקים מטיפולים כנגד מזיקים

מזהמים נפוצים אלה אמנם אינם גורמים לקורונה, אולם עדיין יכולה להיות להם השפעה שלילית על בריאותם של העובדים ועל רווחתם הכוללת.

אוויר נקי במקום העבודה: למה זה חשוב

איכות האוויר במקום העבודה קשורה לביצועים, לכושר ההתמדה ואפילו למוטיבציה של העובדים. מחקרים רבים מוכיחים כי לאוויר מזוהם בתוך המבנה יכולה להיות השפעה שלילית על איכות העבודה. "ההשפעה [של איכות אוויר לקויה] על רוב היבטי הביצועים במקום העבודה יכולה להגיע לשיעור גבוה של עד 6-9%", טוענים חוקרים מן המרכז הבינלאומי לסביבות פנים ואנרגיה.

דוח של EPA מקשר בבירור בין איכות אוויר ירודה במשרד לבין ימי מחלה רבים יותר של העובדים וירידה משמעותית ביעילות העובדים. לעומת זאת, מחקר משותף של חוקרים מאוניברסיטאות הרווארד וסיראקוז מצא כי עובדים שנהנו מאיכות אוויר מיטבית במשרד השיגו תוצאות שהיו טובות בשיעור מדהים של 61 אחוזים במשימות קוגניטיביות לעומת עובדים מסביבות משרדיות שבהם רמות אופייניות של פחמן חד-חמצני ומזהמי אוויר נפוצים נוספים.

כדי שניתן יהיה ליצור את הסביבה הטובה ביותר שתאפשר לעובדים להצליח ולבצע ביעילות את המשימות שלהם, איכות אוויר טובה במשרד היא בגדר חובה.

בדיקת איכות האוויר בבנייני משרדים

בדיקת איכות האוויר במשרד שלכם היא צעד חיוני ראשון לקראת הגדרת רמות הזיהום, וזיהוי נוכחות של חומרים מזיקים.

ניתן לבצע את הבדיקה במספר דרכים. לבחינה ראשונית של איכות האוויר הקיימת במשרד, באפשרותכם להשתמש במכשיר ידני קטן כמו גלאי פחמן חד-חמצני (CO2). אם אתם מעוניינים בבדיקה מעמיקה יותר, שיכולה לחשוף את כלל החומרים שמרחפים באוויר במקום העבודה, ניתן לשכור איש מקצוע שמתמחה בבדיקת אוויר.

אם תגלו כי עליכם לשפר את איכות האוויר בתוך המשרד, סביר להניח שלא יהיה לכם את הזמן הדרוש כדי לשנות את פריסת המשרד כדי לפנות מקום להכנסת מטהר גדול. וסביר מאוד להניח, כי לא תתלהבו במיוחד מאפשרות של תחזוקה ידנית יקרה.

החדשות הטובות הן, שקיים פתרון יעיל במיוחד של טיהור אוויר עם אפס תחזוקה, אשר לא יגרום לצפיפות במקום העבודה ושניתן להתקינו בקלות ובנוחות במערכת מיזוג האוויר הקיימת במשרד.

ערכת TADIRAN AIROW היא פתרון PLUG&PLAY שמשתמש במולקולות מים אשר כבר קיימות באוויר וממיר אותן למי חמצן , אשר מנטרל באופן פעיל מזהמים שנישאים באוויר. בבדיקות מעבדה הרשומה ב-FDA, הוכח כי TADIRAN AIROW קוטלת וירוסים, חיידקים ועובש בשיעור של עד 99.999%.

אבל מעבר לבדיקות בסביבת מעבדה מבוקרת, ה-TADIRAN AIROW הוכיח את עצמו כפתרון עוצמתי לחיסול פתוגנים, שמתאים לחללים גדולים וצפופים. במסגרת ניסוי חי ראשון מסוגו, המכשיר נבדק באולם קולנוע שהיה מלא בצופים והפחית בצורה משמעותית את כמות העובש והחיידקים בזמן אמת.

אם ברצונכם לקבל מידע נוסף אודות מערכות טיהור האוויר העוצמתיות ביותר, שיבטיחו כי האוויר במשרד שלכם יהיה נקי ככל האפשר, צרו קשר איתנו! נשמח להדריך אתכם בחיפוש ולסייע לכם באיתור הפתרון הטוב ביותר לשיפור איכות האוויר במשרד.

✖

ייעוץ בבחירת מזגן

יועץ אנושי
יועץ דיגיטלי לחנות המיזוג